Skocz do zawartości

Kreator zamówień do dostawców/Przetwórz w ZD

Polecane posty

Dobry wieczór, przeglądnąłem kilkanaście stron forum szukając informacji na ten temat - jeśli odpowiedź na poniższe wątpliwości mi uciekła proszę o przekierowanie.

Z góry przepraszam jeśli będę obcesowy ale wg moich doświadczeń w tym zakresie zarówno Przetwórz w ZD jak i Kreator mocno rozmijają się z rzeczywistością biznesową. Problemy ze zgłoszeń na tym form także to potwierdzają. A wystarczyło by przetestować pierwsze z brzegu rozwiązanie partnerskie...

 

Pewnie każda firma ma swój indywidualny proces, co nie zmienia faktu, że zamawiając towar u dostawcy staramy się:

1. wysłać jedno zamówienie (zasady dostawcy, minima logistyczne, koszty dostawy, rabaty czyli zazwyczaj rentowność zamówienia)

2. zamówić tyle towaru by zapewnić jego dostępność w okresie nazwanym w Subiekt - Średnim czasem dostawy

 

W firmach, które obsługuję problem zazwyczaj sprowadza do prostego wzoru: skalkulowane stany minimalne (jeśli jest to możliwe/sensowne w kalkulacji a jeśli nie to średnia sprzedaż za dany okres) + ilość towarów zamówionych i zaakceptowanych w znanym nam horyzoncie czasowym (czyli ZK rezerwacja dostaw i stanów) - bieżący stan magazynowy - ZD w realizacji. I tyle.


Teraz mamy cztery możliwości (Przetwórz i trzy kreatory - wybranego asortymentu oraz do stanu minimalnego i optymalnego) ale żadne z nich imo nie nadaje się do wykorzystania.
W przypadku kreatora wystarczy chyba zmodyfikować parametr w konfiguracji Zleceń - Uwzględniaj zamówienia, tak by kreator uwzględniał tylko ZK z rezerwacją dostaw i stanu a nie wszystkie. Albo można też zaszaleć i dać kilka możliwości do wyboru;)

 

Będę wdzięczny za informacje czy jest szansa na wdrożenie tego typu rozwiązania a jeśli tak to w jakim horyzoncie czasowym lub po prostu wyśmianie mnie bo nie kliknąłem jakiegoś ptaszka w konfiguracji.

 

P.S.

Jeśli istnieje jakieś rozwiązanie zewnętrzne to proszę o kontakt. Obecnie w GT korzystamy m.in. z: zał.
 

Zrzut ekranu 2022-12-03 215935.png

Link to postu

Dzień dobry, dziękujemy za zgłoszenie. Odnotowaliśmy Pana sugestie i dopisaliśmy je do pozostałych dotyczących kreatora zamówień do dostawców. Wprowadzenie opisywanych funkcjonalności w module zamówień jest na liście do realizacji w przyszłych wersjach programu. Jeżeli obecne opcje na ten moment nie są wystarczające w programie, zalecam zapoznać się z listą rozwiązań partnerskich lub kontakt z serwisantem.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...