Skocz do zawartości

Nowa instalacja - stara baza - jak przenieść poprawnie?

Polecane posty

Powitać ponownie.

Chciałbym się Was poradzić, czego dopilnować, na co zwrócić uwagę przy takiej sprawie:

1. Mamy obecnie bazę na kompie, który zmieniamy - praca jednostanowiskowa

2. Chcemy na koniec roku przenieść wszystko na nowy komp - lepsz amaszyna

3. Jak tego dokonać? Zwykła instalacja i podpiąć bazę? Jak to zrobić? Ma ktoś tutka?

 

Link to postu

To jeszcze ja mam takie zapytanie.

Mam na dziś 2 stanowiska, stacjonarny w biurze jako główny subiekt gdzie "wciągam" towar, laptop z drukarką na sklepie. Jako że stało się to za mało, muszę "zrobić" nowy laptop na sklep do drugiego stanowiska. I teraz mam zagwózdkę. Nowe laptopy są na win11 czy to się zgra? Dwa, potrzebowałbym teraz jeden z laptopów zrobić jako główny subiekt żebym mógł z pracą do domu wyskoczyć. Jak to za koleją poukładać?

Link to postu

Może Pan podłączyć kolejne stanowisko klienckie na nowym laptopie, wystarczy zainstalować oprogramowanie InsERT nexo i określić parametry uruchomieniowe. Więcej o tym można znaleźć w temacie e-Pomocy technicznej: InsERT nexo – Jak zainstalować program na stanowisku klienckim tak, aby automatycznie łączył się z serwerem?

 

Jeśli chodzi o zabranie pracy do domu, to ma Pan co najmniej 2 rozwiązania:

1. Przenosi Pan stanowisko serwerowe na ten laptop poprzez archiwizacje/dearchiwizacje i łączy się Pan z nim z poziomu pozostałych komputerów. Wtedy, zabierając laptop do domu, może Pan kontynuować pracę. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości pracy na pozostałych stanowiskach w czasie, gdy laptop jest wyłączony oraz przy braku skonfigurowania połączenia/pulpitu zdalnego.

2. Pozostawić stanowisko serwerowe w miejscu, w którym aktualnie się znajduje i skonfigurować połączenie zdalne, dzięki któremu niezależnie od tego, gdzie będzie znajdował się laptop, mając połączenie z internetem, będzie mógł Pan łączyć się ze swoim serwerem. Z tym tematem proszę zwrócić się do naszych lokalnych serwisantów.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...