Skocz do zawartości

Oddelegowanie - IMIR błąd składek

Polecane posty

Złe jest to, że program przelicza pensję wg. liczby przepracowanych godzin tylko jeśli dodamy składnik wynagrodzenia 

image.png.558a4d826f280da3642d6f86f24b60d4.png

Jeśli korzystamy ze składnika bez składek i podatku, program podaje wartość wynagrodzenia, które pracownik otrzymałby, gdyby przepracował cały miesiąc. 

 image.png.3ef7bc81a389e141b9f0d4578e22107d.png

Dlatego korzystamy z pierwszej wersji i ręcznie usuwamy składki i podatek. Niestety, hipotetyczne składki (które usunięto) pojawiają się w IMIR, choć nie powinny.

Link to postu

Teraz już trochę jaśniej.

Opodatkowanie i oskładkowanie nie mają tu nic do rzeczy.

Wartość końcowa składnika zawsze liczy się z wartości nominalnej (za cały miesiąc) i ewentualnie pomniejszanej za poszczególne absencje.

W tym "prawidłowym" składniku też tak jest:

 

image.png.34a4ad84fb0814731847629c0b9b22cc.png

 

Nie oznaczyli Państwo odpowiednich znaczników na składniku:

image.thumb.png.cf1d0736d43d3ed58bb7c099b7e0409d.png

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam, nie zauważyłam odpowiedzi. 

Przyznaję, że nie rozumiem powyższego wyjaśnienia. Zgłoszony przeze mnie problem polega na tym, że:

a) jeśli dodamy składnik, który jest nieopodatkowany i nieoskładkowany (w Polsce), to program nie przelicza godzin, a jedynie podaje wartość z umowy do wypłaty,

b) po usunięciu z naliczenia składek ZUS (ponieważ są nienależne) i tak pojawiają się w IMIR

 

Dodatkowo, usunięte na liście płac składki pojawiają się w deklaracjach ZUS i stamtąd również trzeba je ręcznie usuwać. Niestety, usunąć je można dopiero w Płatniku, co powoduje niezgodność kwoty składek ZUS 

image.thumb.png.b2447a40bbcc857e4019a64273de862b.png

 

z prawidłowymi składkami z listy płac.

image.png.ecb7497b15a9edb2a4db136bb5f6c0cb.png

Link to postu

Upiera się Pani/Pan nad swoim pomysłem zerowania składek - a to jak widać powoduje różne nieprzewidziane przez program problemy.

Proszę dodać składnik nieopodatkowany i nieoskładkowany z włączonymi znacznikami, które pokazałem na ostatnim moim obrazku - wtedy wszystkie problemy powinny się rozwiązać

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...