Skocz do zawartości

jak zatwierdzić formularz

Polecane posty

Mam ostatnio problem z FOD-ami, w przypadku gdy klient wybierze np. wysyłkę za pobraniem a w mailu później zmieni zdanie, że chce wpłacić. Pomimo ręcznych zmian i zatwierdzenia - po kolejnym odświeżeniu sello pobiera stary formuarz i transakcja idzie automatycznie do paczek pobraniowych.

Proszę o podpowiedż, czy to błąd sello?

Link to postu

Rzeczywiście Sello kopiuje za każdym pobraniem dane z formularzy do transakcji i trzeba coś z tym zrobić.

 

Niestety poprawka nie jest taką prostą sprawą. Podczas przenoszenia danych z formularzy Sello nie jest w stanie stwierdzić, czy dane w transakcji, które mają być nadpisane są błędne, czy np. zostały specjalnie zmienione przez użytkownika. Na tą chwilę wymyśliłem 3 opcje:

 

1. Mogę zrobić np. tak, że jeśli transakcja była kiedyś zmieniana ręcznie przy pomocy okna edycji, to zakładamy, że dane są poprawne i nic nie będzie kopiowane z formularzy.

 

2. W oknie transakcji dodać pole do oznaczania ptaszkiem (checkbox), w rodzaju "Nie przenoś danych z formularzy". Wtedy przy każdej edycji transakcji, użytkownik musiałby je zaznaczyć.

 

3. Zapamiętywać, czy dany formularz był już wcześniej pobrany. Jeśli był, to oczywiście nic nie przenosić. A co w przypadku, kiedy pojawi się jakiś nowy formularz do tej transakcji? Tu już nie mam pewności, ale chyba chyba też nie.

 

Jak na razie, chyba ostatnia opcja jest najlepsza. Nie jestem tylko do końca pewien, na ile jest realna. Jeszcze jakiś czas temu Allegro potrafiło zwrócić dane niby tego samego formularza (o tym samym id), ale ze zmienionymi danymi. Jeśli nadal tak jest, to trochę psuje koncepcję.

 

Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, albo uwagi, to proszę się nie krępować;).

Link to postu

opcja 2 tylko ze ptaszkiem bedzie mozna zablokowac zmiane zmienionego recznie adresu dostawy a reszta niech sie aktualizuje np zaplata po tygodniu :)

Moze by tak do allegro tez napisac aby ramka Notatka do sprzedajacego we FOD byla w kolorze i napis, UWAGA  adres dostawy prosimy wpisac powyzej we wlasciwych do tego celu polach :) niestety w szale walentynek musialem recznie klepac ctrl+C i ctrl+V i zmieniac a po kolejnych synchronizacjach nie chce nawet wiedziec ile paczek poszlo na zly adres :)

Ps. Czy zauwazyl ktos ze wplaty PayU pojawiaja sie w sello ze znacznym opozniem lub nawet na drugi dzien? zdarzylo mi sie pare takich transakcji i byly zjebki od kliento ze zaplacone bylo zaraz po zakupie a towaru po 3 dniach nala nie mam :)

Link to postu

W/g mnie najlepiej zrobić tak, że jeśli transakcja była poprawiana ręcznie to dane z formularzy nie są przepisywane automatycznie, natomiast jeśli Sello pobierze nowy formularz to pojawia się informacja o niezgodności formularza z danymi w transakcji.

Przy okazji zwracam uwagę na (moim zdaniem) błąd logiczny w funkcjonowaniu opcji "Zatwierdź formularz pomimo różnic".  W/g mnie powinno się to odnosić do konkretnego formularza, a nie transakcji jako całości.  W takiej sytuacji pobranie nowego formularza powodowałoby informację o rozbieżności, jeśli taka się pojawi.  Może to jest rozwiązanie tego problemu - wtedy przy edycji transakcji można zaznaczyć "zatwierdź pomimo różnic" i jeśli ten znacznik jest zaznaczony dla danego formularza to przy kolejnym pobraniu nie przepisywać już z niego danych.

 

Ps. Czy zauwazyl ktos ze wplaty PayU pojawiaja sie w sello ze znacznym opozniem lub nawet na drugi dzien? zdarzylo mi sie pare takich transakcji i byly zjebki od kliento ze zaplacone bylo zaraz po zakupie a towaru po 3 dniach nala nie mam :)

W ogólności tak, ale b. rzadko.  Generalnie różne dane z WebAPI są niekiedy pobierane z opóźnieniem, najbardziej jest to chyba odczuwalne dla transakcji.

Link to postu

opcja 2 tylko ze ptaszkiem bedzie mozna zablokowac zmiane zmienionego recznie adresu dostawy a reszta niech sie aktualizuje np zaplata po tygodniu :)

Po pewnych przemyśleniach coraz bardziej skłaniam się ku temu rozwiązaniu. Jest ono chyba najbardziej jasne dla użytkownika i nie dzieje się przy nim żadna magia. Co do rodzaju przenoszonych danych, to myślę, że powinna ona dotyczyć wszystkiego, czyli także płatności. uzasadnienie jest takie, że ktoś może chcieć też ręcznie zmienić łączną kwotę (np. dać jakiś rabat, albo darmową przesyłkę). Wtedy dane z formularzy nie powinny tego nadpisywać. Oczywiście nowe formularzy byłyby widoczne.

W/g mnie najlepiej zrobić tak, że jeśli transakcja była poprawiana ręcznie to dane z formularzy nie są przepisywane automatycznie, natomiast jeśli Sello pobierze nowy formularz to pojawia się informacja o niezgodności formularza z danymi w transakcji.

w tym przypadku pojawia sie jednak problem, gdyż trudno powiedzieć co to jest ręczne poprawianie transakcji. Czasem użytkownik może wejść w transakcje, sprawdzić coś i kliknąć OK bez żadnych zmian. Ale Sello uzna to jako modyfikacja transakcji i nie będzie przenosiło do niej danych z formularzy. Już widzę te tony e-maili z pytaniami, dlaczego przenoszenie danych nie działa;). Problem komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku zmian zbiorczych, które pojawią się w nowej wersji. W ich przypadku transakcja jest zmieniana bez otwarcia tradycyjnego okna edycji.

Przy okazji zwracam uwagę na (moim zdaniem) błąd logiczny w funkcjonowaniu opcji "Zatwierdź formularz pomimo różnic".  W/g mnie powinno się to odnosić do konkretnego formularza, a nie transakcji jako całości.  W takiej sytuacji pobranie nowego formularza powodowałoby informację o rozbieżności, jeśli taka się pojawi.  Może to jest rozwiązanie tego problemu - wtedy przy edycji transakcji można zaznaczyć "zatwierdź pomimo różnic" i jeśli ten znacznik jest zaznaczony dla danego formularza to przy kolejnym pobraniu nie przepisywać już z niego danych.

Nie jest to błąd, takie było zamierzenie. Dane nie są przenoszone z każdego podpiętego do transakcji formularza, tylko z formularza podsumowującego, więc osobne pole dla każdego formularza nie ,miałoby za bardzo sensu. Zwłaszcza, że teoretycznie jeden formularz może być podpięty do kilku transakcji na raz.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...