Skocz do zawartości

Kopiowanie EAN i Symbolu towaru u dostawcy w zakładce Specyficzne

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam pytanie o ostatnią zakładkę nowej aukcji czyli SPECYFICZNE.

Wypełniam te dane kopiując np EAN i Symbolu towaru u dostawcy z Subiekta, czy nie powinno to działać z automatu? Na pierwszej stronie PODSTAWOWE to działa.

Może u mnie mam coś nie włączonego?

Aurel

Link to postu

Dawniej EAN w Allegro był wśród danych podstawowych oferty, potem został przeniesiony do parametrów specyficznych. Na pierwszej zakładce pozostał ze względu na kilka funkcji z nim związanych i przyzwyczajenie. Jeśli w parametrach ten EAN zostanie pusty, to przy wystawianiu oferty pod uwagę będzie wzięty ten z zakładki PODSTAWOWE. Samego przenoszenia pomiędzy zakładkami w tej chwili nie ma - działa to na zasadzie priorytetu i wyższy ma ten wpisany w parametrach.

Link to postu

Rozumiem, w pierwszej zakładce kopiuje się z Subiekta i to działa. Idąc tym tokiem mogło by się kopiować również w Specyficznych wraz z kodem producenta z Subiekta. W przeciwnym razie nie można wystawić aukcji. Ja rozumiem że są to jakieś może drobnostki, ale mi to dość utrudnia wystawianie aukcji w Sello z koniecznością kopiowania i wklejania EAN'a i kodu producenta z Subiekta. 

Link to postu

No właśnie nie są to takie drobnostki z punktu widzenia poprawek jakie trzeba by było wykonać w programie. Pozostawienie pustego pola EAN w specyficznych powinno zadziałać jeśli wpisany jest ten kod na zakładce PODSTAWOWE. Które pole w jest używane jako kod producenta? Bo tego zdaje się Sello w ogóle nie pobiera z kartoteki Subiekta.

Link to postu

Jeżeli chodzi o pole Ean w Specyficzne, to w moim przypadku zapamiętuje się (tak samo jak symbol producenta) z poprzedniej wystawianej aukcji. Jeżeli wystawiam w innej kategorii Allego niż poprzednio pole jest puste i nie uzupełnia się o aktualny Ean z Podstawowych. Właśnie dlatego jest to dla mnie uciążliwe. Jeżeli chodzi o kod producenta  w Subiekcie występuję w Towary-Parametry-Symbol towaru u dostawcy. Dlatego właśnie trochę się dziwię, że tego jeszcze nikt nie zgłaszał z prośbą o ustawienia kopiowania do Specyficznych.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...