Skocz do zawartości

Konfiguracja SUZ przy pulpicie zdalnym

Polecane posty

Cześć,

chcę używać subiekta nexo poprzez pulpit zdalny i z tego co wyczytałem, żeby skonfigurować drukarkę fiskalną, trzeba mieć zainstalowany SUZ na komputerze klienckim, a samego subiekta na serwerze i wtedy skonfigurować połączenie aby NEXO z serwera łączył się z SUZ na kompie klienckim - moje pytanie, jak to zrobić ? 

 

Edit: Jeśli nie mam zainstalowanego w ogóle SUZ na serwerze to tym bardziej nie da się wejść w ustawienia SUZ żeby zmienić adres, także taka opcja musi być chyba gdzieś w NEXO ? 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Marcin Nowakowski
Link to postu
45 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

chcę używać subiekta nexo poprzez pulpit zdalny i z tego co wyczytałem, żeby skonfigurować drukarkę fiskalną, trzeba mieć zainstalowany SUZ na komputerze klienckim, a samego subiekta na serwerze i wtedy skonfigurować połączenie aby NEXO z serwera łączył się z SUZ na kompie klienckim - moje pytanie, jak to zrobić ? 

To podstawy administracji sieciami, należy przekierować port usługi SUZ (domyślnie 8000) znajdującej się na komputerze klienckim tak, aby było możliwe nawiązanie z nim połączenia z serwera, szczegóły zależą od wielu czynników jak łącze internetowe i urządzenia sieciowe znajdujące się między tymi komputerami, analogicznie do połączenia pulpitu zdalnego.

 

50 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

Edit: Jeśli nie mam zainstalowanego w ogóle SUZ na serwerze to tym bardziej nie da się wejść w ustawienia SUZ żeby zmienić adres, także taka opcja musi być chyba gdzieś w NEXO ? 

Nie rozumiem pytania - jeśli chce Pan konfigurować SUZ'a czy połączenie z nim to najpierw należy go zainstalować. 

Link to postu
1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem pytania - jeśli chce Pan konfigurować SUZ'a czy połączenie z nim to najpierw należy go zainstalować. 

Wyczytałem że SUZ powinien być tylko na komputerze klienckim a Subiekt tylko na serwerze, w związku z tym czy samo ustawienie parametrów w SUZ na komputerze klienckim wystarczy? Czy subiekt na serwerze będzie wiedział "gdzie szukać" SUZ ? 

Link to postu
Godzinę temu, Marcin Nowakowski napisał:

Wyczytałem że SUZ powinien być tylko na komputerze klienckim a Subiekt tylko na serwerze, w związku z tym czy samo ustawienie parametrów w SUZ na komputerze klienckim wystarczy?

Do czego ma wystarczyć ? Do fiskalizacji potrzebny jest przecież komplet konfiguracji - konfiguracja SUZ'a z urządzeniem i Subiekta z SUZ'em.

 

Godzinę temu, Marcin Nowakowski napisał:

Czy subiekt na serwerze będzie wiedział "gdzie szukać" SUZ ? 

Będzie "wiedział" po poprawnej konfiguracji.

Link to postu
13 godzin temu, Marcin Nowakowski napisał:

Konfiguracji w SUZ czy również coś należy ustawić w samym subiekcie

13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:
14 godzin temu, Marcin Nowakowski napisał:

Czy subiekt na serwerze będzie wiedział "gdzie szukać" SUZ ? 

Będzie "wiedział" po poprawnej konfiguracji.

--

13 godzin temu, Marcin Nowakowski napisał:

jeśli tak to gdzie szukać w subiekcie tej konfiguracji? 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2037%2Csubiekt-nexo-konfiguracja-drukarki-fiskalnej-krok-po-kroku.html

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...