Skocz do zawartości

Nowa wersja 1.74 systemu InsERT GT

Polecane posty

Informujemy o ukazaniu się wersji 1.74 systemu InsERT GT, poniżej najważniejsze zmiany:

 

Subiekt GT

 

Krajowy System e-Faktur w Laboratorium

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Od 01.01.2024 r. stanie się on obligatoryjny. Wówczas każda faktura i jej korekta będą musiały zostać przesłane i przyjęte przez KSeF – dopiero wtedy będą miały moc prawną. Również nabywca będzie miał obowiązek pobierania faktur, które zostały na niego wystawione przez podatników, od których nabywał towary lub usługi. 

Od wersji 1.74 Subiekt GT pozwala na włączenie w Laboratorium funkcjonalności związanych z wysyłką faktur sprzedaży do KSeF oraz odbiorem e-faktur zakupowych. Dodaliśmy także m.in. nowy moduł e-Faktury, który pozwala przekształcić e-fakturę w fakturę zakupową.

 

Inwentaryzacja – pakiet ulepszeń

W module Inwentaryzacja dodano obsługę terminu ważności. Termin ważności danego towaru można podać zarówno na dokumentach inwentaryzacji cząstkowej, jak i zbiorczej. 

Dodano także inne usprawnienia związane z pracą w tym module, m.in.: możliwość generowania raportu o pominiętych towarach na podstawie dokumentów inwentaryzacji cząstkowej czy sortowanie pozycji dokumentów według podstawowego kodu kreskowego towaru.

 

Pełna lista zmian

 

 

Rachmistrz GT i Rewizor GT

 

Nowe wersje deklaracji

Zaimplementowano nowe wersje deklaracji dla podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z załącznikami: 

  • PIT-36(30)
  • PIT-36L(19) 
  • PIT-28(25) 
  • DSF-1(2). 

Deklaracje obsługują korekty, natomiast nie obsługują wysyłki elektronicznej, która dostarczona będzie w kolejnej wersji programu planowanej na drugą połowę stycznia.

Dla deklaracji CIT-8 dodano nowy załącznik: CIT/KW(2) - Informacja o przychodach, kosztach, dochodzie z przekształcenia oraz podatku należnym w związku z wyborem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.

 

Wsparcie dla zmiany formy opodatkowania

W programie została zaimplementowana operacja pomagająca zmienić formę opodatkowania za rok 2022 z ryczałtu bądź podatku liniowego na skalę. Opcja dostępna jest w menu Narzędzia. 

Dodatkowo dla podatników, którzy rezygnują z ryczałtu i przechodzą na skalę podatkową w 2022 r., udostępniono automat, który importuje przychody nieopodatkowane podatkiem VAT z Ewidencji przychodów do KPiR. Operacja Importuj przychody za 2022 r. z EP do KPiR dostępna jest w menu Narzędzia w nowym podmiocie, utworzonym na podstawie podmiotu ryczałtowego, w którym skorzystano z opcji Zmień formę opodatkowania.

 

Kalkulator zmiany formy opodatkowania

W menu Narzędzia został dodany kalkulator, który służy do symulacji sumy rocznego podatku dochodowego oraz składek ZUS społecznych i zdrowotnych do zapłaty za 2022 rok po zmianie formy opodatkowania z ryczałtu lub podatku liniowego na skalę. Kalkulator wylicza wartości na podstawie danych wspólnika pobranych z systemu.

 

 

Gratyfikant GT

 

Nowe wersje deklaracji PIT-11(29) oraz PIT-4R(12)

Wprowadzono nowe schematy wysyłki elektronicznej dla deklaracji PIT-11(29) oraz PIT-4R(12).

 

Nowy wzór deklaracji PIT-2(9)

Dodano nowy wzór deklaracji PIT-2(9). Deklaracja ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2023 r. Łączy w sobie wcześniej oddzielne oświadczenia i wnioski dotyczące m.in. pomniejszania zaliczki na podatek o ulgę podatkową (lub jej część) czy oświadczenie o wspólnym rozliczaniu.

 

Zmiany w ewidencji osobowej oraz umowach

Wprowadzono zmiany grupujące parametry, które mają wpływ na obliczanie zaliczki na podatek w umowie o pracę i umowie cywilnoprawnej.

 

Pełna lista zmian

 

 

Wersja dostępna jest w naszej witrynie WWW:  pobierz ulepszenie.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...