Skocz do zawartości

Spis z natury na koniec 2022 roku zgodny z Rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Polecane posty

Przepisy rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, zgodnie z treścią § 24 ust. 1 Rozporządzenia podatnicy są obowiązani do sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów, zwanego dalej "spisem z natury". "Spis z natury" ma obejmować swoim zakresem dane wskazane w par. 25 ust. 2 rozporządzenia, a więc imię i nazwisko właściciela zakładu (nazwę firmy), datę sporządzenia spisu, numer kolejny pozycji arkusza spisu z natury, szczegółowe określenie towaru i innych składników wymienionych w § 24, jednostkę miary, ilość stwierdzoną w czasie spisu, cenę w złotych i groszach za jednostkę miary, wartość wynikającą z przemnożenia ilości towaru przez jego cenę jednostkową, łączną wartość spisu z natury oraz klauzulę "Spis zakończono na pozycji...".

 

Subiekt GT zaprezentowano w 2003 roku, właśnie dziś wszedł w 20 lecie swojego istnienia.

 

Chciałbym się spytać, po 20 latach, które zestawienie/wydruk da użytkownikowi zgodny z Rozporządzeniem dokument "Spisu z natury" bez konieczności ręcznych adnotacji.

Dziękuję i Życzę Dobrego Roku!

 

 

Link to postu
18 minut temu, Tomasz Ochniowski napisał:

Chciałbym się spytać, po 20 latach, które zestawienie/wydruk da użytkownikowi zgodny z Rozporządzeniem dokument "Spisu z natury" bez konieczności ręcznych adnotacji.

Wydruk dokumentu "Inwentaryzacja zbiorcza" o tej samej nazwie "Inwentaryzacja zbiorcza":

image.png.cfc9bef6cddc068369fdbf9cdd3bfe9f.png 

Cytat z pomocy do programu z tematu "Lista zmian":

Cytat

 

Zmiany w wersji 1.48

...

Na wydruku inwentaryzacji zbiorczej dodano klauzulę "Spis zakończono na pozycji...".

...

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to postu
W dniu 1.01.2023 o 11:52, Daniel Kozłowski napisał:

Wydruk dokumentu "Inwentaryzacja zbiorcza" o tej samej nazwie "Inwentaryzacja zbiorcza":

 

Cytat z pomocy do programu z tematu "Lista zmian":

 

Dziękuje. Nie wiedziałem, że to tak skomplikowane. Moja działalność to usługi, na stanie mam zazwyczaj  maks jakieś 2- 3 pozycje po sztuce. Nigdy nie robię inwentaryzacji - bo po co w takim przypadku. Zawsze robiłem zestawienie "Remanent na dzień bieżący" w Sylwestra.  W tym roku mam Spis z natury bez pozycji. Ale zrobić zgodnie z rozporządzeniem trzeba. Sądziłem, że jest gotowy wydruk. Cóż, jak widać, a mam Subiekta GT od 2003 roku, że dla usługowców prostszej drogi nie ma. Pozostaje zrobić prosty dokument jak zwykle w edytorze. Co roku mam jednak wątpliwości, czy nie można tego zrobić z Subiekta. Szkoda, bo Subiekt GT dobrze mi służy. Tani, zwykły program bez bajerów za co go szanuję. Rozumiem, ze wszyscy, nawet mając kilka pozycji na stanie spisu z natury robią całą procedurę inwentaryzacji, więc mają na to czas. Ale jak nie daje się prościej, to trudno.

Link to postu
11 godzin temu, Jacek Krysiak napisał:

Są jakieś przeciwwskazania aby drukować zestawienie Remanent na dzień dowolny i dopisać tą klauzulę ręcznie ?

Ja tak robię od X lat i miałem kontrole - było zawsze ok. Czasem sporządzam taki spis z natury w Excelu , jak mam zerowy spis z natury.

 

 

Link to postu

Tomasz ja też robię to w Excelu. Mam przygotowany wzór i tylko kopiuję Remanent. Dla mnie jest prościej i mam zrobiony format pod siebie. Mam prawie 1000 pozycji na spisie i robiąc go w arkuszu drukuję 1/2 mniej kartek 🙂

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...