Skocz do zawartości

Sello Sypie Błędami


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem, od rana Sello wyrzuca błędy i tak naprawdę pierwszy raz je widzę, można prosić o pomoc, bo nie wiem jak to ugryźć:

 

Tworzenie w systemie sprzedaży dokumentu końcowego do transakcji 'Zraszacz bijakowy na statywie Gardena BD-1688 (12598188829)'

Nie można zapisać dokumentu. Operacja nie powiodła się.
 
i to nie jest do konkretnej aukcji, po prostu na 100 transakcji wywaliło ponad 20 błędów
 
Z Góry Dziękuje za Pomoc
Link to postu

Kurde problem w tym, że usunąłem Raporty, mogę jakieś inne logi podać?, druga sprawa, subiekta dzisiaj aktualizowałem do wersji 1.74 HF1 Sello jest najnowsze 1.42.6, co najlepsze wypuścili nową wersje Subiekta dziś :), ogólnie błędy zniknęły, wziąłem wyczyść błędy w sello, koleżanka z oporem brała dokumenty końcowe i załapało, kolejna rzecz gdzieś się obiło o uszy, że Allegro ma jakieś problemy?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu, od paru dni na jednym stanowisku(serwerowym) , zaczęły wyskakiwać takie błędy i Sello nie robi paragonów przez nie, skopiowałem z raportów:

"Tworzenie w systemie sprzedaży dokumentu końcowego do transakcji 'Garnier Freeze Force 250 ml przeciwłupieżowy E2C80 (13020338388)': Wystąpił błąd (0x80040E31)"

można prosić o podpowiedź, z czego to wynika.

Z Góry Dziękuje

Pozdrawiam

Link to postu

Prawdopodobnie w Subiekcie zablokowany do edycji jest dokument, który uprzednio był tworzony. Np w związku z jakimś problemem Subiekt zakończył nieoczekiwanie pracę (przy wystawianiu dokumentu) i dokument ten lub jakieś jego powiązanie wisi zablokwane w bazie Subiekta, przez co Sello nie może tego dokumentu utworzyć. Doraźnym rozwiązaniem będzie restart serwera SQL Subiekta, bo taki restart zdejmuje blokady bazodanowe.

 

Natomiast jeśli Subiekt nieoczekiwanie zamyka się podczas wystawiania dokumentu z Sello to proszę sprawdzić czy dzieje się tak na jednej konkretnej transakcji - czy jest to powtarzalne. Jeśli tak to być może podesłanie do nas baz danych ze wskazaniem tej transakcji pozwoli ustalić przyczynę.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...