Skocz do zawartości

allegro pobrało jedną kwote dla róznych firm


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

W takim przypadku na takich dokumentach zakupu może Pan użyć formy płatności typu cesja na innego płatnika. W polu Cesja na wskazać podmiot, który znajduję się na operacji bankowej wypłaty. Następnie rozliczyć taką wypłatę bankową z utworzonymi rozrachunkami cesyjnymi, z poziomu modułu Rozrachunki.

 

Link to postu
W dniu 13.01.2023 o 14:16, Arkadiusz Cieśla napisał:

W takim przypadku na takich dokumentach zakupu może Pan użyć formy płatności typu cesja na innego płatnika. W polu Cesja na wskazać podmiot, który znajduję się na operacji bankowej wypłaty. Następnie rozliczyć taką wypłatę bankową z utworzonymi rozrachunkami cesyjnymi, z poziomu modułu Rozrachunki.

 

rozumiem, że powinienem zrobić cesję na allegro, a potem przy fakturze wybrać płatnika allegro?

czyli dwie faktury z rożnych firm, maja płatnika allegro?

Link to postu
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, Roman Somerlik napisał:

usuwałem operacje bankową na całą kwotę i tworzyłem dwie operacje, na każda fakturę  nie miało to pokrycia w wciągu bankowym, ale się rozliczało

Przepraszam, precyzuję, miałem na myśli przede wszystkim przypadek, kiedy były dokonywane zakupy przez Allegro od jednego kontrahenta, gdzie bez cesji też nie da się uzyskać:

2 godziny temu, Roman Somerlik napisał:

pokrycia w wciągu bankowym

--

2 godziny temu, Roman Somerlik napisał:

rozumiem, że powinienem zrobić cesję na allegro, a potem przy fakturze wybrać płatnika allegro?

Nie wiem czy Pan powinien, ale może Pan tak robić, zgodnie z instrukcją.

 

2 godziny temu, Roman Somerlik napisał:

czyli dwie faktury z rożnych firm, maja płatnika allegro?

Od tej informacji zaczął Pan wątek - płatność otrzymuje Pan od Allegro (w praktyce od zintegrowanych pośredników płatności, na tę chwilę PayU, Przelewy24, ale podwójnych cesji nikt nie robi).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.01.2023 o 10:02, Daniel Kozłowski napisał:

Przepraszam, precyzuję, miałem na myśli przede wszystkim przypadek, kiedy były dokonywane zakupy przez Allegro od jednego kontrahenta, gdzie bez cesji też nie da się uzyskać:

--

Nie wiem czy Pan powinien, ale może Pan tak robić, zgodnie z instrukcją.

 

Od tej informacji zaczął Pan wątek - płatność otrzymuje Pan od Allegro (w praktyce od zintegrowanych pośredników płatności, na tę chwilę PayU, Przelewy24, ale podwójnych cesji nikt nie robi).

teraz jeszcze dochodzi do tej operacji płatność kartą, czy to ma znaczenie kto pośredniczy w zakupie? jak mam ustawić planików którzy pośredniczą?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...