Skocz do zawartości

Kod html w opisie towaru

Polecane posty

Dzień dobry.

Gdy wystawiam przedmioty na aukcjach często kopiuje jej opisy prosto z katalogu hurtowni. Są one ładnie zrobione w tabelkach. Jednak są na tyle długie, że często się nie mieszczą. Tak na prawdę po skopiowaniu generuje się bardzo nie optymalny kod html (do każdej komórki tabeli dłuuuga linijka stylu).

Napisałem sobie ładne makro w notepad++ które:

1.wkleja ze schowka kod html

2.czyści i tworzy czystą tabelkę

3.kopiuje

 

jednak mam mały problem. Gdy wkleję to do opisu towaru, to sello zamiast zrozumieć to jako kod html i stworzyć tabelkę to traktuję to jako tekst.

Da się coś z tym zrobić? Nie widzę w edycji towaru opcji (edytor graficzny/edytor tekstowy) jak w przypadku edycji aukcji...

Pozdrawiam

Krzysztof

Link to postu

obecnie najwiekszym utrapieniem dla mnie w sello jest wlasnie opis produktu

 

brakuje tam kodu tak jak jest w szablonie

 

ogolnie chcialbym zrobic szablony takie ze w szablonie mam zapisana gore i dol aukcji a w srodku chcialbym wstawic opis zrobiony w opisie towaru, gdzie rowniez powina byc mozliwosc zobaczenia podgladu w przeglodanrce ale explorer

Link to postu

Czy jest możliwość, żeby taka opcja była w najbliższym czasie wdrążona do sello?

 

To z przeglądarką to niby dobry pomysł ale komplikuje sporo sprawę

Zamiast kopiować, wywołać makro w notatniku (które nawet za mnie wkleja zawartość i kopiuje po wykonaniu obróbki) muszę jeszcze zapisać plik i otworzyć go w przeglądarce, przez co czas - moim zdaniem - wydłuża się kilkukrotnie. Myślę że zakładka edytor tekstowy/edytor graficzny jak przy edycji aukcji byłyby super opcją. a jakby w ustawieniach dało się jeszcze wybrać widok domyślny to by była opcja najlepsza.

 

ogólnie fajną opcją byłaby możliwość skonfigurowania np. kilku opisów przedmiotu.

 

przykładowo mógłbym w jeden wklejać same cechy przedmiotu a w drugi np. zastosowanie lub inne cechy lub opis. - ale tego nie powinienem opisywać w tym dziale.:)

 

 

ps. A może ktoś wie, czy da się skopiować z notepad++ tekst do schowka jako format html? bo da się wklejać schowek w taki sposób ale czy kopiować?:)

Link to postu

Zakładka pojawi się wraz z implementacją nowego edytora htmlowego - ten aktualnie zastosowany w aukcjach jest bardzo ubogi. Zmiana edytora htmlowego to jest jeden z priorytetów na najbliższy czas.

 

Planujemy aby w towarze pojawiło się kilka pól z opisami.

 

W n++ można zdaje się obejrzeć podgląd w przeglądarce ale kod musi być zapisany. Proponuję poszukać jeszcze w pluginach (jest tam przeglądarka pluginów).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...