Skocz do zawartości

Brak kwot faktur sprzedaży ze stawką NPO w pliku JPK

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam problem z Subiektem GT w wersji 1.72 SP2 HF1 (1.7221.21.5402). Wystawiam dużo faktur dla niemieckich kontrahentów ze stawką "npo". Przy generowaniu pliku JPK_V7M w sprzedaży nie widać zupełnie kwot wszystkich faktur które zostały jako "npo" wystawione - dane kontrahenta są, jednak bez kwot. We wszystkich pozostałych uwzględnione są kwoty netto i VAT.  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Edytowane przez Dawid Podlas
Link to postu
21 minut temu, Dawid Podlas napisał:

Wystawiam dużo faktur dla niemieckich kontrachentów ze stawką "npo".

Na początek niech Pan to zacznie robić jak należy, a poprawny plik JPK nie będzie problemem

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2852,subiekt-gt-–-jak-wystawic-wewnatrzwspolnotowa-fakture-sprzedazy.html?token=IjIwMjEvMTEvMjksIDA1OjQyOjQ1LS0-LCAi.2OTYDzWZT8ffmWC6sORC0BoxUsQ

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
Cytat

Na początek niech Pan to zacznie robić jak należy, a poprawny plik JPK nie będzie problemem

Panie Andrzeju, dziękuję za troskę, jednak wszystkie zagraniczne faktury są wystawiane jako WDT, zgodnie z wysłanym linkiem. Kwoty EUR, kursy zawsze uzupełniane na bieżąco. Mimo wszystko poprawny plik JPK jest problemem. 

 

EDIT: Co do stawki "ue", dostałem informację od księgowej, że faktury powinny mieć stawkę np-npo. Wcześniej wypełnialiśmy dokumenty jako ue - zmieniliśmy metodę ze względu na sugestię księgowej. Czy nie ma fizycznie możliwości, żeby dokumenty "npo" były poprawnie generowane?

Edytowane przez Dawid Podlas
Link to postu
Cytat

I dlatego Pan zmienił? 😉

Pisałem wyżej o powodzie zmiany.

 

Cytat

Tak. Wystarczy robić to jak należy, tak jak przedtem.

 

Dwie, niezależne księgowe twierdzą, że "jak należy" jest "np". Dziwne zatem, że program służący do wystawiania faktur, nie obsługuje takiej formy.

 

Edytowane przez Dawid Podlas
Link to postu
1 minutę temu, Dawid Podlas napisał:

Dwie, niezależne księgowe twierdzą, że "jak należy" jest "np".

Wdrażam oprogramowanie księgowe od bardzo dawna i zapewniam Pana że znam dużo więcej księgowych, które mają na ten temat inne zdanie niż Pańskie dwie.

Żeby nie bić piany niech więc podadzą podstawę prawną, z której wynika wprost że ma być właśnie "np".

Wg mnie dla WDT ma być stawka 0% i na wydruku dla stawki oznaczonej "ue" mamy właśnie taką informację, a że poprzedzoną słownym opisem "Podatek VAT UE" to cóż... rozporządzenie nie mówi czego nie wolno, więc i nie zabrania takiego dopisku.

image.png.37d4f9f434cecd40d471f88caa7749f2.png

NB z Pana postów wynika że stosuje Pan "npo" a nie "np", więc też niedobrze.

Link to postu
Cytat

Wdrażam oprogramowanie księgowe od bardzo dawna

Tu akurat forma prowadzonej dyskusji, zdradza to od pierwszej odpowiedzi 😉. W każdym razie rozumiem to, co chciał Pan przekazać i wrócimy do wystawiania faktur ze stawką "ue". Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...