Skocz do zawartości

Dokument ZR - korekta po dokonaniu sprzedaży

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zapytać, czy jest możliwość ustawienia programu tak, aby można było korygować dokument ZR po dokonaniu sprzedaży któregoś produktu z tego dokumentu?

Wyjaśniam, w moim przypadku mam taki problem - po otrzymaniu towaru (np. kompletne zawieszenie samochodowe) pierwszego dnia przystępuje do jego demontażu na części (wahacze, zwrotnice, tarcze itd.), tak więc w Nexo przy odpowiedniej pozycji "Zawieszenie" klikam Komplet -> Rozmontuj. W pierwszym dniu udało mi się zdemontować zdemontować i wystawić na sprzedaż powiedzmy 10 części, tak więc na tym dokumencie ZR dodaje 10 pozycji. Kolejnego dnia demontuje kolejnych 10 części, więc przy utworzonym dokumencie ZR klikam "Popraw" i tutaj nie ma żadnego problemu, ponieważ po prostu dodaje kolejne 10 pozycji. Natomiast problem pojawia się, gdy ktoś już kupi ode mnie którąś z części zdemontowanych pierwszego dnia - wtedy program blokuje możliwość dodania kolejnych pozycji i w drugim dniu nie mam jak dodać zdemontowane pozycje do tego dokumentu ZR. W załączniku zamieszczam 2 screeny - jeden z możliwością dodania nowego produktu, drugi bez możliwości (po dokonanej sprzeadaży).

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Link to postu

Dzień dobry, w takim przypadku w pierwszej kolejności należałoby odłożyć lub zablokować skutek magazynowy na dokumencie sprzedaży.


wydanie.thumb.png.cab28ff73ec98372795a3fb4862ff1c6.png

Następnie poprawić dokument ZR. Na koniec ponownie wywołać skutek magazynowy na dokumencie sprzedaży wybierając opcję W –  Wydany towar i wykonanie usługi.
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...