Skocz do zawartości

Faktury zaliczkowe - nazewnictwo - cząstkowa -> końcowa

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam INSERT NEXO Pro. Kwestia dotyczy SUBIEKTA.

Szukam rozwiązania dla Tworzenia faktur do sprzedaży podobnie jak w zeszłym programie fakturowym (firmao).

Chodzi o nazewnictwo i prefiksy na fakturach (FA/FAZAL).

 

OPIS:

  • Moja sprzedaż do umów i wystawiane dotychczas faktury (przykładowe numery) wygląda tak i chciałbym tak też poustawiać w SUBIEKCIE:

      1. podpisanie umowy - wystawienie proformy FPF/01/01/2023

      2. Otrzymanie zaliczki nr 1. - po podpisaniu umowy - FAZAL/01/01/2023 faktura zaliczkowa

      3. Otrzymanie zaliczki nr 2. - przed dostawą - FAZAL/01/02/2023 faktura zaliczkowa

     4. Zakończenie prac i wystawienie faktury zaliczkowej KOŃCOWEJ - FA/01/02/2023 z terminem płatności (na tej fakturze w tabeli wypisane są faktury zaliczkowe oczywiście).

 

  • I tak miałem to rozwiązane dotychczas w programie firamo i chciałbym mieć nadal.
  • Dzięki temu Faktury zaliczkowe nie mieszały mi się z końcowymi i wyraźnie widziałem, że w ciągu 1 miesiąca wystawiłem np. 10 faktur zaliczkowych i 5 faktur końcowych.
  • W subiekcie z automatu przy fakturach zaliczkowych rozwiązanie wygląda:

       1. faktura proforma ok

       2. faktura sprzedaży zaliczkowa cząstkowa FAZAL (ustawienie systemowe -> FL)

       3. faktura sprzedaży zaliczkowa cząstkowa FAZAL (ustawienie systemowe -> FL)

       4. faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa (również FL!!) i przez to oznaczenie tej faktury również jest FAZAL ...

 

image.png.274c05b90f3c56fc965640096ddbe137.png

 

 

PYTANIE:

I tutaj mam pytanie -> czy jest opcja że ta faktura końcowa (sprzedaży zaliczkowa końcowa) może otrzymać oznaczenie PREFIKSU - FA??

Jednocześnie pozostawiając zaliczkowe FAZAL?

Myślę o kilku rozwiązaniach tego problemu. 

Pytanie czy ktoś z Was miał już do czynienia z czymś podobnym i rozwiązywał tą sprawę (np. punkty serwisowe)?

Da się to jakoś zmienić, żeby działało to tak jak opisałem? 

Czy poddać się?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam,

Przemek 

 

Link to postu

Dzień dobry,

 

Ok, dziękuję za odpowiedź. 

Podpytam, znalazłem artykuł jak poniżej. To właśnie opis podobnej zmiany?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1623,subiekt-nexo-–-jak-dodac-symbol-transakcji-handlowej-do-rozszerzenia-numeracji-dokumentu.html?token=IjIwMjEvMDkvMTAsIDEwOjM3OjI4LS0-LCAi.l0cu8zs4VLu1uw_cdo0ov9d3bKg

 

Zapytam jeszcze, czy wprowadzenie takiego ustawienia wiążę się z dużym ryzykiem "namieszania" w programie, ustawieniach i przyszłym działaniu?

Czy program poradzi sobie z taką zmianą?

Ogarnę samemu czy lepiej wsparcie techniczne?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Link to postu
25 minut temu, Przemysław Laskowski napisał:

Ok, dziękuję za odpowiedź. 

Podpytam, znalazłem artykuł jak poniżej. To właśnie opis podobnej zmiany?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1623,subiekt-nexo-–-jak-dodac-symbol-transakcji-handlowej-do-rozszerzenia-numeracji-dokumentu.html?token=IjIwMjEvMDkvMTAsIDEwOjM3OjI4LS0-LCAi.l0cu8zs4VLu1uw_cdo0ov9d3bKg

 

Zapytam jeszcze, czy wprowadzenie takiego ustawienia wiążę się z dużym ryzykiem "namieszania" w programie, ustawieniach i przyszłym działaniu?

Czy program poradzi sobie z taką zmianą?

Ogarnę samemu czy lepiej wsparcie techniczne?

Artykuł jest konkretnym przykładem wykorzystania, ale jak każda z oferowanych funkcjonalności nieprawidłowo użyta może w przyszłości generować problemy na różnych płaszczyznach, których użytkownik nie był w stanie przewidzieć, dlatego zalecamy skontaktować się np. z doświadczonym serwisantem, który wdroży i nakieruje na najlepsze rozwiązania dla określonego profilu działalności.

7 minut temu, Przemysław Laskowski napisał:

Spróbowałem coś samemu podziałać na wersji testowej i taki komunikat:

image.thumb.png.0d0642fcdfa22af4fa1a00bbbc349d2d.png

Komunikat pojawia się przy próbie zapisu, czy próbie zmiany na widok prosty? Zgodnie z komunikatem nie można wrócić do trybu prostego, jeżeli użył Pan elementu typu Warunek lub w atrybutach numeru występują elementy nieuwzględnione w postaci numeru.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...