Skocz do zawartości

Import JPK_VAT do rejestru zakupu - błędny opis pola "Transakcja vat"

Polecane posty

 

Dzień dobry, mam problem przy imporcie z pliku JPK_VAT do rejestru zakupu (rejestr sprzedaży z tego samego pliku działa ok).

 

Z poziomu rejestru zakupu w Rachmistrzu robię co trzeba ---> Operacje --> importuj z jpk  --> wykonaj.

 

Faktury zakupu wskakują ale.... niestety w wierszu "Transakcja vat" pojawia się:

- "KPN-PZ korekta podatku naliczonego...."

zamiast

-"NK nabycie krajowe"

i jeszcze w kolumnie "Typ zapisu" jest symbol ZQ  - czyli ponowne zaliczenie do vat ??? ???

 

Co jest tego powodem?

- dodam, że importowany plik jpk_vat jest prawidłowy, zakupy były zaksięgowane normalnie, w pozycjach deklaracji vat widnieją jako zakup (a nie żadna korekta).

i importowany plik jpk to jest jpk pierwotny, nie korekta.

 

Do tego pole "Transakcji vat", po wejściu w dokument, jest wyszarzone, więc nie mogę tego zmienić ręcznie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Poniżej screen jak to wygląda po zaimportowaniu do rejestru zakupu:

rejzak.png

rejzakfv.png

Link to postu

Ok, dziękuję.

 

Przy okazji - udało mi się przesłać ten plik jpk z innego programu (który przetwarza plik jpk_vat na plik ppe) i pięknie mi te faktury wskoczyły do rejestru zakupu w Rachmistrzu.

Czyli plik jpk jest raczej ok, być może jakieś ustawienia importu nie do końca dobrze działają z plikiem jpk_vat

Link to postu
47 minut temu, Dariusz Nowak napisał:

Zgadza się, jestem pracownikiem firmy InsERT. Proszę jednak o wysłanie danych poprzez formularz kontaktowy zaznaczając kontynuując korespondencję z InsERT (posiadam numer zgłoszenia) i wpisując w polu Nr zgłoszenia: 115952.

Wysłane :)  Dziękuję za pomoc.

Link to postu

Dziękuję za przesłany plik. Problem w typ przypadku powoduje jakakolwiek wartość w polu K_46 oraz K_47. Na razie można za pomoc np. notepad++ np. usunąć ciąg znaków <K_46>0</K_46><K_47>0</K_47> i program będzie prawidłowo wczytywał dane.

 

Poprawka względem powyższego zostanie wprowadzona w jednej z najbliższych aktualizacji.

Link to postu

Usunęłam te wiersze, ale ten "poprawiony" plik zapisuje się jako text file a nie xml, czyli nie w takim formacie jak jpk_vat.

To nie zadziała.

Szkoda, że Insert ma źle zrobiony plik do wczytywania danych.

Trudno, czekam na poprawkę a na razie spróbuję przez inny, profesjonalny program, oczywiście płatny.

Pozdrawiam

Link to postu
6 minut temu, Edyta Maria napisał:

Usunęłam te wiersze, ale ten "poprawiony" plik zapisuje się jako text file a nie xml

Ale przecież rozszerzenie może Pani zmienić na takie na jakie ma Pani ochotę zarówno przy zapisie, jak i później! 🙄

W notatniku: Plik -> Zapisz jako -> image.png.56121d45eab410c4a3615933ac4e9bc0.png

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Tak się składa, że nie jestem ani wdrożeniowcem, ani serwisantem, ani informatykiem, ani specjalistą IT, ani żadnym mądralą.

 

Nie po to kupuję PROFESJONALNY program, żebym musiała tracić czas na zmiany plików, usuwanie wierszy itp.

Szukałam rozszerzenia i go nie widziałam, nie moja to bajka i nie moje zadanie.

 

Mam nadzieję, że tak samo skutecznie podpowie Pan firmie INSERT, żeby szybko zrobiła aktualizację tak poważnego BŁĘDU!

Pozdrawiam, miłego weekendu 👀

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...