Skocz do zawartości

Sello tworzy kontrahenta z krajem Wielka Brytania jeżeli nie podamy kraju

Polecane posty

Jeżeli w Sello utworzę nowego kontrahenta (np. podczas tworzenia zamówienia ręcznego) i w jakimś adresie nie podam kraju wysyłki to jak taki kontrahent utworzy się w Subiekt GT to kraj zostanie wpisany jako "Wielka Brytania" (czy to w adresie głównym, czy to wysyłkowym). Czy ten problem jest komuś znany?

 

Nie wiem czy to ma znaczenie ale u mnie w słowniku krajów w Subiekt GT (sl_Panstwo), Wielka Brytania to pierwszy na liście kraj, który nie ma wpisanego kodu Państwa UE. Może Sello to jakoś powiązuje w ten sposób.

image.png.ec4403648a84556147e5e62987ff9570.png

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu
23 godziny temu, Mamut Maniek napisał:

Nie wiem czy to ma znaczenie ale u mnie w słowniku krajów w Subiekt GT (sl_Panstwo), Wielka Brytania to pierwszy na liście kraj, który nie ma wpisanego kodu Państwa UE. Może Sello to jakoś powiązuje w ten sposób.

Będę strzelał, bardzo możliwe, że nadgorliwie podeszło do sprawy z pustym kodem EU. Sprawdzimy i dam znać.

Link to postu

Czy po uzupełnieniu tego GB zrestartowałeś Sello? Ten słownik jest cachowany przez Sello więc konieczny jest restart aby zmiany były wzięte pod uwagę.

Inna sprawa, że w nowych Subiektach pa_KodPanstwaISO jest wypełniony danymi, ale to nie powinno być problemem.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy po uzupełnieniu tego GB zrestartowałeś Sello? Ten słownik jest cachowany przez Sello więc konieczny jest restart aby zmiany były wzięte pod uwagę.

Inna sprawa, że w nowych Subiektach pa_KodPanstwaISO jest wypełniony danymi, ale to nie powinno być problemem.

Dodałem UK do bazy, zrestartowałem Sello i teraz tworzy z krajem "Stany Zjednoczone" (czyli następny kraj, który ma pustą wartość w kolumnie pa_KodPanstwaUE)

image.png.4aef02bc6b799d6765a6e56f0c08821f.png

Link to postu

Prosiłbym o poprawkę, żeby w pole kraj wpisywał się domyślny a nie pierwszy bez kodu państwa UE z bazy.

 

(ogólnie jak już coś to Sello powinno brać pod uwagę pa_KodPanstwaISO, który jest uzupełniony w nowszych wersjach Subiekta a nie pa_KodPanstwaUE, który dotyczy tylko krajów UE)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.05.2023 o 08:06, Bartosz Rosa napisał:

Tak

Ok działa.

Ja jeszcze sobie zaktualizowałem bazę kontrahentów w Subiekt GT, którzy mieli w danych ustawioną Wielką Brytanię tym zapytaniem:

update adr__Ewid set adr_IdPanstwo = 1 where adr_IdPanstwo = 13 and adr_Kod LIKE '__-___'

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...