Skocz do zawartości

Domyślnie zaznaczany adres dostawy dla dokumentu

Polecane posty

Wprowadzam do swojej firmy możliwość wysyłki zamówień poza Polskę. Takie zamówienia oznaczam sobie rozszerzeniem "OSS" w numeracji dokumentu. Na koniec miesiąca chciałbym sprawdzić, czy wszystkie tego typu zamówienia są dobrze oznaczone oraz, czy któregoś nie pominąłem. Zabrałem się za analizę bazy danych i próbę stworzenia zapytania, które by to ogarnęło. Założeniem zapytania jest wyszukanie wszystkich dokumentów, które w adresie wysyłki w momencie utworzenia dokumentu mają wpisany inny kraj niż Polska a nie mają rozszerzenia OSS oraz zamówienia, które w adresie wysyłki w momencie utworzenia mają wpisany kraj Polska ale nie mają rozszerzenia OSS.

Zapytanie wygląda tak:

SELECT dok_NrPelny FROM dok__Dokument
LEFT JOIN adr_Historia ON adrh_IdAdresu = dok_AdresDostawyAdreshId
LEFT JOIN sl_Panstwo ON pa_Id = adrh_IdPanstwo
WHERE dok_MagId = 1 -- magazyn główny
and dok_Typ = 2 -- faktury
and ( 
  (pa_Nazwa = 'Polska' and dok_NrRoz = 'OSS') -- wysyłka do Polski ale z rozszerzeniem OSS
  or (pa_Nazwa <> 'Polska' and dok_NrRoz <> 'OSS') -- wysyłka poza Polskę ale z innym rozszerzeniem niż OSS
)

Wg teorii powinno działać ale w moim przypadku podczas zapisu dokumentu pole dok_AdresDostawyAdreshId nie jest uzupełniane. Musiałbym za każdym razem gdy zapisuje dokument wybierać z listy adres dostawy (CTRL + A) ale moje integracje tego nie potrafią dodać i nie chcę tego robić ręcznie.

 

Czy da się w takim razie ustawić, żeby podczas zapisu dokumentu wybierał się adres dostawy w dokumencie z kartoteki Kontrahenta z domyślnego adresu dostawy? Dzięki temu będzie zapisywać się informacja w dokumencie o wybranym adresie wysyłki w momencie zapisu dokumentu i wtedy moje zapytanie zadziała.

image.thumb.png.b9ac371dd808275655449daf7ded6a39.png

 

 

Link to postu
23 godziny temu, Mamut Maniek napisał:

Wg teorii powinno działać ale w moim przypadku podczas zapisu dokumentu pole dok_AdresDostawyAdreshId nie jest uzupełniane.

Według teorii i praktyki nie powinno zadziałać, jeśli nie zadba się wcześniej o zgromadzenie potrzebnych danych.

 

23 godziny temu, Mamut Maniek napisał:

Musiałbym za każdym razem gdy zapisuje dokument wybierać z listy adres dostawy (CTRL + A) ale moje integracje tego nie potrafią dodać i nie chcę tego robić ręcznie.

 

Czy da się w takim razie ustawić, żeby podczas zapisu dokumentu wybierał się adres dostawy w dokumencie z kartoteki Kontrahenta z domyślnego adresu dostawy? Dzięki temu będzie zapisywać się informacja w dokumencie o wybranym adresie wysyłki w momencie zapisu dokumentu i wtedy moje zapytanie zadziała.

Decydują o tym parametry danego typu dokumentu, na pierwszej zakładce "Podstawowe":

image.png.dd994f7baf7ff791650011e635d247fa.png

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...