Skocz do zawartości

Multiprogram - jak zamknąć poszczególne aplikacje?

Polecane posty

2 godziny temu, Dariusz Nowak napisał:

Proszę o przesłanie zrzutów ekranu i dokładne opisy wszystkich czynności, jakie Pan wykonuje podczas testowania wcześniej wspomnianego rozwiązania.

Na komp3 uruchamiam Biuro z włączonym Multiprog. Zaznaczone wszystkie programy:

image.png.5a89dcaaf7ace4a7587aed0676153e5b.png

Idę na komp2, uruchamiam Biuro i mam:

image.png.5d88dd8731498c85bb77fe7de87477eb.png

Wyłączam Biuro na komp3, na komp2 daję odśwież:

image.png.823ea02dd074446a1a3d6bda97399593.png

Loguję. Na komp3 Biuro wyłączone. Ustawiam na komp2:

image.png.c5f24582ac836afcdd816acaea5839f5.png

Klikam przeloguj:

image.png.4075a93d45896d32e97275a151d45d76.png

Wyłączam Biuro na komp2, wracam do komp3:;

I mi wywaliło Subiekta:

image.png.82d024de1c3cd665c4ed130572f72f7a.png

Załączam Subiekta na komp3, przelogowuję:

image.png.2fcd3f4a4c523cf975524abc52e3a32c.png

Idę do komp2, uruchamiam Biuro:

image.png.44e47a2aa46e3ea5f1a73c03959cc0f7.png

I tak w kółko.

 

image.png

Link to postu

Tutaj chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na dwie sprawy:

  • Pomiędzy zamknięciem nexo a zwolnieniem stanowiska mija "chwila" zanim sesja do SQL-a zostanie zamknięta.
  • Druga to słowo klucz: przelogowanie, ono nie zwalnia sesji do SQL-a, robi to dopiero zamknięcie programu.

Jeśli restart SQL-a nie pomógł, polecam jeszcze spróbować wyczyścić martwe sesje aplikacyjne poniższym zapytaniem.

SELECT * FROM mox.application_sessionWHERE application_session_id NOT IN(SELECT application_session_id FROM mox.vw_application_session_alive)

 

Link to postu

Widzę, że znalazł Pan miejsce, w którym należy wkleić kod.

 

Proszę spróbować poniższego kodu:

SELECT * 
FROM [NAZWA-BAZY-DANYCH].[mox].[application_session]
WHERE application_session_id NOT IN
(
	SELECT [application_session_id]
	FROM [NAZWA-BAZY-DANYCH].[mox].[vw_application_session_alive]
)

Gdzie NAZWA-BAZY-DANYCH proszę podmienić na nazwę Pana bazy danych

image.png.840d646bfadc6d4d4dcd1c5e6298b30e.png

 

Jeśli wyświetlą się jakieś informacje, może Pan je usunąć, korzystając z poniższego kodu. Na wszelki wypadek proszę przed tym zrobić archiwizację podmiotu.

DELETE
FROM [NAZWA-BAZY-DANYCH].[mox].[application_session]
WHERE application_session_id NOT IN
(
	SELECT [application_session_id]
	FROM [NAZWA-BAZY-DANYCH].[mox].[vw_application_session_alive]
)

 

Link to postu

Wyczyściłem sesje. Oba Biura na obu komputerach zamknięte. Odczekałem "chwilę", uruchomiłem Biuro na komp3, w multi zaznaczone wszystkie aplikacje. Zamknąłem Biuro na komp3, odczekałem "chwilę", włączyłem Biuro na komp2 w multi zaznaczone wszystkie aplikacje. Odznaczyłem Subiekta, zamknąłem Biuro na komp2, odczekałem "chwilę", uruchomiłem Biuro na komp3 w multi odznaczony Subiekt. Czyli bez zmian. :(

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
2 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Wyczyściłem sesje. Oba Biura na obu komputerach zamknięte. Odczekałem "chwilę", uruchomiłem Biuro na komp3, w multi zaznaczone wszystkie aplikacje. Zamknąłem Biuro na komp3, odczekałem "chwilę", włączyłem Biuro na komp2 w multi zaznaczone wszystkie aplikacje. Odznaczyłem Subiekta, zamknąłem Biuro na komp2, odczekałem "chwilę", uruchomiłem Biuro na komp3 w multi odznaczony Subiekt. Czyli bez zmian. :(

Proszę potwierdzić, czy w obu przypadkach loguje się Pan na innego użytkownika programu?

image.png.7c1b31cf0dd0b78f31d5131b898f5dd2.png

Przypomnę tylko, że Multiprogram zapisuje się dla każdego z użytkowników programu indywidualnie i jest to niezależne od tego, na którym komputerze się zaloguje.

Link to postu
W dniu 20.02.2023 o 14:24, Krzysztof Lasko napisał:

Może tak być. Muszą być różni użytkownicy czy wystarczy program zamknąć, ustawić na innym, zamknąć i uruchomić na drugim stanowisku?

W dniu 20.02.2023 o 14:29, Andrzej Kubik napisał:

Wystarczy.

Powyższe zasugerowało, że może być ten sam użytkownik dlatego loguję się na tego samego użytkownika.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...