Skocz do zawartości

Prawidłowe wprowadzenie korekty do BO

Polecane posty

Dobry wieczór,

jak prawidłowo wprowadzić korektę sprzedaży do BO, aby była widoczna w rozrachunkach? Obecnie jest kwota jako zobowiązanie. Korzystam z czerwonego plusa. Kontrahent zapłacił za inną fakturę i pomniejszył płatność za korektę z BO, jednak nie widzę tej ujemnej pozycji w rozrachunkach.

Edytowane przez IWONA GAJDA
Link to postu
16 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

jak prawidłowo wprowadzić korektę sprzedaży do BO, aby była widoczna w rozrachunkach?

Po prostu należy to zrobić, nie mam pomysłu gdzie można popełnić błąd. Ogólnie jak w e-pomocy tylko należy wybrać przycisk "Dodaj": https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6377,rewizor-gt-–-jak-podlaczyc-rozrachunek-z-poziomu-bilansu-otwarcia.html

 

18 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Obecnie jest kwota jako zobowiązanie. Korzystam z czerwonego plusa. Kontrahent zapłacił za inną fakturę i pomniejszył płatność za korektę z BO, jednak nie widzę tej ujemnej pozycji w rozrachunkach.

Należało pokazać (zrzut ekranu) na co Pani patrzy, gdyż przez forum nie widać ekranu Pani monitora.

Link to postu
12 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Czy to jest odpowiedź na zadane pytanie?

Nie, to było ponowienie prośby o pokazanie problemu - pokazała Pani BO, ale nie pokazała Pani miejsca, w którym próbowała rozliczać rozrachunki.

 

14 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Przy próbie rozliczenia w Homebankingu nie widzę tej pozycji. Pytanie. Co zrobić by ta pozycja pojawiła się w rozliczeniach bankowych.

Niestety to postawy obsługi modułu Homebankingu - dla uznań / wpłat bankowych są wyświetlane tylko należności, dla obciążeń / wypłat bankowych wyświetlane są tylko zobowiązania i nie da się tego zmienić... W opisywanej sytuacji należność z faktury należy rozliczyć poprzez skojarzenie z zobowiązaniem z korekty faktury sprzedaży poza modułem Homebankingu (w dowolnym module rozrachunkowym obsługującym należności i zobowiązania).

Link to postu

Czyli ta postawa jest bardzo zła i nie przystaje do rzeczywistości. Skoro jest dozwolone sumowanie w wyciągu bankowym zobowiązań i należności do ten moduł powinien po prostu na to pozwolić. Ale nawet jeśli jest to "podstawa", to dopiero zaczynam pracę z tym modułem i pewnie jeszcze nie raz się przykro zaskoczę.

Link to postu
7 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Czyli ta postawa jest bardzo zła i nie przystaje do rzeczywistości. 

Tak program działa od około 20 lat...

 

Czy jest to "bardzo złe" - można dyskutować - w mojej subiektywnej ocenie jeśli zdarzenie zachodzi relatywnie rzadko i można to łatwo obejść to takie nie jest, "bardzo złe" są problemy, dla których nie ma prostego obejścia lub w ogóle go nie ma jak profilowanie rachunków bankowych w programie / module Homebankingu (ukrywanie operacji jak wynagrodzenia), czy brak możliwości ręcznego określania pochodzenia operacji bankowych (ukrywanie / pokazywanie dokumentów w Subiekcie)...

 

W praktyce dużo bardziej brakuje na przykład domyślnych kategorii dla operacji prowizyjnych czy transferów, czy przypisywania kategorii przy automatycznym rozliczaniu rozrachunków...

 

13 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Skoro jest dozwolone sumowanie w wyciągu bankowym zobowiązań i należności do ten moduł powinien po prostu na to pozwolić.

Nie jestem pewny o czym Pani pisze... Ogólnie programy nie posiadają również takiej funkcjonalności przy generowaniu paczek przelewów nie można pomniejszyć faktury o korektę czy wygenerować takiej informacji w tytule przelewu.

 

15 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Ale nawet jeśli jest to "podstawa", to dopiero zaczynam pracę z tym modułem...

Powinno się / bardzo dobrze jest zaczynać od szkolenia, wtedy byłoby minimalne prawdopodobieństwo, że:

16 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

...i pewnie jeszcze nie raz się przykro zaskoczę.

 

Link to postu

Czy pan uważa, że korekty to rzadka rzecz i ich odejmowanie od płatności też? To jest norma. Na początku nie przeczytał pan opisu problemu do końca i podał pan opis jak wprowadzić pozycję do BO, choć pytanie było inne. Potem to odnoszenie do każdego zdania, które w niczym nie pomaga.

Co do techniki. Wczytanie pliku tekstowego MT940, czy pozycji z BO to nic szczególnego i podanie w rozrachunkach kwot ujemnych byłoby czymś prostym, naturalnym i banalnym. Po co muszę usuwać pozycję z Homabankingu, żeby tworzyć ręczny wpis. Czy to jest normalne? Nie, nie jest. Jeśli tak jest to od 20 lat Insert robi bzdurę. Czy szkolenie jest potrzebne? Pewnie tak, choć baza wiedzy na stronach Insertu mogłaby być znacznie lepsza, na co nie raz już była zwracana uwaga. Pomijam kwestię, że nie umieją sami rozwiązywać problemów, nie odpowiadają na pytania. Obecnie jest poważny problem z Gratyfikantem. Czekam od kilku dni na odpowiedź. A może pan uważa, że suma składek ZUS różna od jej składowych to tez jest OK? Proszę na koniec skupić na po prostu na odpowiedziach a nie uwagach personalnych.

Link to postu
3 minuty temu, IWONA GAJDA napisał:

Czy pan uważa, że korekty to rzadka rzecz i ich odejmowanie od płatności też?

Już odpowiedziałem na to pytanie:   

13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Czy jest to "bardzo złe" - można dyskutować - w mojej subiektywnej ocenie jeśli zdarzenie zachodzi relatywnie rzadko i można to łatwo obejść to takie nie jest, "bardzo złe" są problemy, dla których nie ma prostego obejścia lub w ogóle go nie ma jak profilowanie rachunków bankowych w programie / module Homebankingu (ukrywanie operacji jak wynagrodzenia), czy brak możliwości ręcznego określania pochodzenia operacji bankowych (ukrywanie / pokazywanie dokumentów w Subiekcie)...

Mogę tylko dodać, że przedstawiłem je na podstawie wieloletnich doświadczeń ze współpracy z dziesiątkami, setkami klientów... Zdaję sobie sprawę, że są firmy, gdzie takich dokumentów powstaje więcej, dużo, ale...

 

Zapytanie o usprawnienia w tych obszarach pojawia się raz na kilka lat, a jeszcze nikt nie zamówił rozwiązania, które by to usprawniało (generowanie paczek przelewów). Proszę też poszukać na forum innych wątków w tym temacie - obawiam się, że ich Pani nie znajdzie.

 

--

5 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

To jest norma.

Wypadałoby przytoczyć jakieś obiektywne argumenty na poparcie tej tezy.

 

15 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Na początku nie przeczytał pan opisu problemu do końca...

Nie prawda, wyciąga Pani błędne wnioski zamiast po prostu spytać... Przeczytałem opis problemu do końca, czego dowodem jest odniesienie się do każdego fragmentu Pani opisu... Ponieważ go niestety nie zrozumiałem / nie byłem pewny o co Pani Pani pyta to poprosiłem o doprecyzowanie:

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:
17 godzin temu, IWONA GAJDA napisał:

Obecnie jest kwota jako zobowiązanie. Korzystam z czerwonego plusa. Kontrahent zapłacił za inną fakturę i pomniejszył płatność za korektę z BO, jednak nie widzę tej ujemnej pozycji w rozrachunkach.

Należało pokazać (zrzut ekranu) na co Pani patrzy, gdyż przez forum nie widać ekranu Pani monitora.

--

20 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

...i podał pan opis jak wprowadzić pozycję do BO, choć pytanie było inne.

Przypominam Pani pytane, jego pierwszą część:

16 godzin temu, IWONA GAJDA napisał:

..jak prawidłowo wprowadzić korektę sprzedaży do BO, aby była widoczna w rozrachunkach?

--

25 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Potem to odnoszenie do każdego zdania, które w niczym nie pomaga.

Pomogłoby, gdyby Pani skorzystała z moich wypowiedzi / sugestii, ale przecież nie mam na to wpływu - wybrała Pani taki, a nie inny sposób na poznanie programów,  poprosiła Pani o pomoc na forum, starałem się pomóc - reszta zależy tylko i wyłącznie od Pani.

 

30 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Co do techniki. Wczytanie pliku tekstowego MT940, czy pozycji z BO to nic szczególnego i podanie w rozrachunkach kwot ujemnych byłoby czymś prostym, naturalnym i banalnym.

No dobrze... To załóżmy nieco trudniejszy przypadek, że mamy do rozliczenia dwie faktury sprzedaży i dwie korekty sprzedaży do skojarzenia - jak "prosto, naturalnie i banalnie" wskazać i pokazać na jednej liście która faktura ma być skojarzona, z którą korektą ?

 

53 minuty temu, IWONA GAJDA napisał:

Po co muszę usuwać pozycję z Homabankingu, żeby tworzyć ręczny wpis. Czy to jest normalne? Nie, nie jest.

No może nie być normalne, że to Pani robi lub ciągle nie rozumiem problemu - dlaczego usuwa Pani pozycję z homebankingu i tworzy ręcznie wpisy ?

 

55 minut temu, IWONA GAJDA napisał:

Jeśli tak jest to od 20 lat Insert robi bzdurę.

Jak wyżej... Ja odnosiłem się jedynie do pomniejszania faktur o korekty w module homebankingu, nie wyjaśniła Pani dlaczego usuwa dokumenty z homebankingu, więc nie wiem czy chodzi o kolejne ograniczenie programu, czy brak jego znajmości.

 

Godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Czy szkolenie jest potrzebne? Pewnie tak...

Efekty braku szkoleń są opisywane na forum, to co nie jest opisywane jest dużo, dużo,... dużo bardziej przykre w skutkach.

 

Godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

...choć baza wiedzy na stronach Insertu mogłaby być znacznie lepsza, na co nie raz już była zwracana uwaga.

To stwierdzenie niestety będzie zawsze prawdziwe - zawsze znajdzie się ileś osób, które tak uzna... Z innej strony proszę przejrzeć forum, ile osób i tak nie korzysta z tych informacji, ile z moich odpowiedzi sprowadza się do zamieszczenia linku do e-pomocy lub cytowania pomocy do programu...

 

2 godziny temu, IWONA GAJDA napisał:

Pomijam kwestię, że nie umieją sami rozwiązywać problemów, nie odpowiadają na pytania. Obecnie jest poważny problem z Gratyfikantem. Czekam od kilku dni na odpowiedź.

Nie podała Pani podstawowej informacji - czy korzysta Pani z usługi teleKonsultanta - ogólnie "proszę wymagać tyle, ile Pani zapłaciła za usługę".

 

2 godziny temu, IWONA GAJDA napisał:

A może pan uważa, że suma składek ZUS różna od jej składowych to tez jest OK?

Nie, zdecydowanie tak nie uważam, to ewidentny błąd programu.

 

2 godziny temu, IWONA GAJDA napisał:

Proszę na koniec skupić na po prostu na odpowiedziach a nie uwagach personalnych.

Nie rozumiem o czym Pani pisze, gdyż nie wskazała Pani fragmentu wypowiedzi do którego się odnosi - gdzie niby poczyniłem jakieś uwagi personalne ?

Link to postu

Najgorszy sposób odpowiadania. Czytać się nie chce. Można zebrać wszystko i napisać, ale po co. Koniecznie trzeb odnosić się do każdego znania, żeby pokazać, jaki ja to jestem doświadczony i odpowiadam na każde zdanie. żenada. No i to doświadczenie z kilkuset klientami. Chyba kilkoma specyficznymi, którzy nie wystawiają korekt. Jakie to dziwne, ktoś wystawia korekty. 

Zrzuty ekranu były dodane szybko i można o nie zapytać, a nie wstawiać dziwne komentarze. I nadal uważam, że nie przeczytał pan pytania, bo nie pytałem JAK WSTAWIĆ POZYCJĘ DO BO, tylko jak wstawić, by była widoczna w rozliczeniach. A jaka była odpowiedź to proszę sobie sprawdzić. Była żenująca. Życzę rozszerzyć obszar klientów, o hurtownie mięsa i wędlin. Pozna pan co to jest korekta i jak często występuje. I nie do widzenia.

Konkludując, czerwony plus nie spełnia oczekiwań i ma oczywiste braki. Jak się dowiedziałem od 20 lat. Fatalna wiadomość. Skoda szkoleń, żeby się o tym dowiedzieć. Mam nadzieję, że ta informacja przyda się innym osobom.

Link to postu
1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Najgorszy sposób odpowiadania.

Proszę zaprezentować swój sposób odpowiadania przed próbą skrytykowania innego - niestety Pani nie raczyła odpowiedzieć na moje pytania i sugestie.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Czytać się nie chce.

Jeszcze raz:

8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Pomogłoby, gdyby Pani skorzystała z moich wypowiedzi / sugestii, ale przecież nie mam na to wpływu - wybrała Pani taki, a nie inny sposób na poznanie programów,  poprosiła Pani o pomoc na forum, starałem się pomóc - reszta zależy tylko i wyłącznie od Pani.

--

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Można zebrać wszystko i napisać, ale po co.

Na przykładzie Pani wypowiedzi - nie można - gdyż nie wiadomo czego dotyczą odpowiedzi, przez co nie są zrozumiałe / precyzyjne.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Koniecznie trzeb odnosić się do każdego znania, żeby pokazać, jaki ja to jestem doświadczony i odpowiadam na każde zdanie. . żenada. 

Jeszcze raz:

8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie prawda, wyciąga Pani błędne wnioski zamiast po prostu spytać...

Nic takiego nie jest moją intencją, odpowiadam w taki sposób, aby uporządkować wypowiedź i zostać jak najlepiej zrozumianym.

 

--

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

No i to doświadczenie z kilkuset klientami.

Co w tym dziwnego ? Przecież wystarczy przejrzeć moją obecność na publicznych forach, aby uzyskać taką liczbę, a to tylko część doświadczeń.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Chyba kilkoma specyficznymi, którzy nie wystawiają korekt. Jakie to dziwne, ktoś wystawia korekty. 

Jeszcze raz:

8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zdaję sobie sprawę, że są firmy, gdzie takich dokumentów powstaje więcej, dużo, ale...

 

Zapytanie o usprawnienia w tych obszarach pojawia się raz na kilka lat, a jeszcze nikt nie zamówił rozwiązania, które by to usprawniało (generowanie paczek przelewów). Proszę też poszukać na forum innych wątków w tym temacie - obawiam się, że ich Pani nie znajdzie.

8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę też poszukać na forum innych wątków w tym temacie - obawiam się, że ich Pani nie znajdzie.

--

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Zrzuty ekranu były dodane szybko...

Ale nieczytelnie, przecież został zamieszczony tylko wycinek okna programu, z którego nie wynikało wprost miejsce użycia - skąd pochodzi poniższy zrzut ekranu:

image.thumb.png.8ed3fe1f129a3d47c7ef55590a22e1c0.png   

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

...i można o nie zapytać,...

I dokładnie to zrobiłem.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

a nie wstawiać dziwne komentarze.

Kolejny raz ta sama sytuacja:

8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem o czym Pani pisze, gdyż nie wskazała Pani fragmentu wypowiedzi do którego się odnosi....

--

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

bo nie pytałem JAK WSTAWIĆ POZYCJĘ DO BO, tylko jak wstawić, by była widoczna w rozliczeniach. A jaka była odpowiedź to proszę sobie sprawdzić. Była żenująca.

Najwyraźniej moja odpowiedź, w tym wskazany cytat e-pomocy ciągle nie są dla Pani/Pana (?) zrozumiałe... Każdy kto zna podstawy obsługi programu i to czyta może sam ocenić czyje wypowiedzi są żenujące.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Życzę rozszerzyć obszar klientów, o hurtownie mięsa i wędlin.

Rzeczywiście nie mamy klienta z takiej branży.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Pozna pan co to jest korekta i jak często występuje.

To może być trudne, gdyż my nie oferujemy programów klientom, których oczekiwań nie spełniają.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

I nie do widzenia.

To Pani szuka pomocy, nie ja, nie moja strata.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Konkludując, czerwony plus nie spełnia oczekiwań...

To proszę nie korzystać... Jeśli potrafi Pani szybciej i bez błędów zadekretować wyciąg bankowy bez wykorzystania modułu Homebankingu to chciałbym to zobaczyć...  Rozumiem też, że nie zakupiła Pani licencji Plusa tylko dla modułu Homebankingu przed zapoznaniem się z jego możliwościami ?

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

...i ma oczywiste braki.

 Tak niestety jest, też nad tym ubolewam, przy czym nie zaliczam do nich omawianego problemu.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Jak się dowiedziałem od 20 lat. Fatalna wiadomość.

No tak, producent nie zabiera / nie usuwa funkcjonalności programów, jeśli program nie posiada danej funkcjonalności to od początku swojego istnienia, a linia GT młoda już nie jest, GT miało swoją premierę w roku 2003: https://www.insert.com.pl/o_firmie/o_nas.html

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Skoda szkoleń, żeby się o tym dowiedzieć.

Może wystarczyłyby konsultacje.

 

1 godzinę temu, IWONA GAJDA napisał:

Mam nadzieję, że ta informacja przyda się innym osobom.

Dokładnie dlatego staram się wypowiadać możliwe zrozumiale, opisywać problem z innej strony, sugerować inne rozwiązania problemu, aby inni użytkownicy forum też mogli skorzystać z tych informacji.  

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...