Skocz do zawartości

FV sprzedaży ze statusem - odłożone wydanie towaru i wykonanie usług/ blokada wydania magazynowego

Polecane posty

Proszę o informację :  Mam często tak, że muszę wystawić fakturę sprzedaży, gdzie wydanie towaru dla klienta będzie w terminie późniejszym.
Pomimo tego, że fv jest ze statusem: odłożone wydanie towaru i wykonanie usług to i tak automatycznie tworzy się WZ , gdzie w nexo ten towar schodzi mi ze stanu.
Natomiast robiąc fv ze statusem : Blokada wydania - zamówienie przechodzi mi do zamkniętych.

Czy jest jakiś sposób na te 2 warianty, żeby nie tworzyła się ta WZ skoro towaru nie wydaję lub gdy jest z tym statusem "blokada" to  żeby zamówienie zostało mi w bieżących a nie w zamkniętych ? Lub czy jest jakiś inny sposób na wystawienie fv do przodu z późniejszym wydaniem towaru?

Link to postu

Dzień dobry,

opisy statusów dokumentu są dostępne w poniższym artykule e-Pomocy technicznej:

17 minut temu, Karolina Bart napisał:

fv jest ze statusem: odłożone wydanie towaru i wykonanie usług to i tak automatycznie tworzy się WZ , gdzie w nexo ten towar schodzi mi ze stanu

Jeżeli FS i WZ mają status O – Odłożone wydanie towaru... to nie powinny wpływać na stany magazynowe asortymentu. W którym miejscu widzi Pani informację, że stan uległ zmianie?

Link to postu

Przepraszam, źle napisałam.
Chodzi o to , że np. mam 1 szt produktu na magazynie - wystawiam na to fakturę z tym statusem "Odłożone wydanie towaru".
W międzyczasie wchodzi mi zamówienie na ten sam produkt i ktoś przyjmując zamówienie na to, widzi że jest on dostępny, bo nie widać juz rezerwacji pod to wcześniejsze zamówienie na ktore była wystawiona fv z odłożeniem towaru..  Dlaczego jak jest ten status to zamówienie przechodzi mi do zamknietych a nie zostaje w bieżących skoro nie jest fizycznie wydany towar?

Link to postu

Mam wpisane zamówienie i fv jest wystawiana poprzez "Zrealizuj jako" i z tym statusem "odłożone.."
Zamierzony efekt powinien być taki, że wystawiam fakturę w dniu bieżącym, a towar wydaję później więc powinien być on zarezerwowany pod to zamówienie , żeby mi ten towar nie skompletował się pod 'świeże' które wejdzie na ten sam asortyment.  

Link to postu

Ok, tylko że jak mam znów taką sytuację, że część towaru mam pod dane zamówienie  , za resztą czekam. Fakturę już muszę wystawić i jak zrobię ze statusem Pełna/Częściowa rezerwacja dostaw, to tworzy się WZ na ten asortyment który fizycznie mam.

 

Link to postu
20 godzin temu, Karolina Bart napisał:

i jak zrobię ze statusem Pełna/Częściowa rezerwacja dostaw, to tworzy się WZ na ten asortyment który fizycznie mam.

Dzień dobry, jeśli dobrze rozumiem, chciałaby Pani tworzyć rezerwacje na poczet przyszłych dostaw, a nie tych dostępnych na magazynie?

Link to postu

To zależy od sytuacji, bo niekiedy mam zamówienie gdzie częściowo już mam towar na magazynie, a za resztą czekam, lub też gdy dopiero czekam na dostawę pod całe zamówienie -a w obu przypadkach muszę wystawić fakturę 'na już'.  I zależy mi na tym, żeby dokument magazynowy tworzył się wtedy gdy faktycznie wydaję ten towar.

Link to postu

W takim przypadku może Pani na zamówieniu, wykorzystać status Częściowa rezerwacja dostaw, a na fakturze Blokada wydania magazynowego. Po "zebraniu towaru" może Pani zmienić status na fakturze na Wydany towar i wykonane usługi. W celu testowania mechanizmów programu, polecam stworzenie podmiotu prezentacyjnego z danymi przykładowymi. 
 

Link to postu

Niby tak, ale wtedy to zamówienie przechodzi mi do zamkniętych a wolałabym żeby zostało w bieżących, żeby nie 'umknęło' to gdzieś że towar jest do wydania.
Łatwiej byłoby to kontrolować wtedy niż później to sprawdzać po statusie fv czy wz.

 

Link to postu
W dniu 24.02.2023 o 15:17, Kacper Panek napisał:

Zamówienie przechodzi do zamówień zamkniętych, ponieważ jest realizowane fakturą sprzedaży.

 

Jak wyżej.

Może Pani również korzystać z zakładki Wszystkie w module Zamówienia, które pokazuje zamówienia bieżące i zamknięte.

 

Link to postu

Dodatkowo proszę zerknąć na poniższy parametr Konfiguracja – Typy dokumentów – Zamówienie od klienta.
Przy takim ustawieniu, jeśli wystawi Pani dokument realizujący zamówienie bez skutku magazynowego (np. Faktura sprzedaży), to stan realizacji zamówienia nie ulegnie zmianie. W momencie zmiany statusu magazynowego na dokumencie realizującym ZK, status realizacji zamówienia ulegnie zmianie.


850488887_sposbrealizacji.thumb.png.e966c474165b64cfddc7815f979a4f86.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...