Skocz do zawartości

Instalacja GT 1.56 na nowym komputerze


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

Dzień dobry.

Mam problem z zainstalowaniem starszej wersji Insert GT 1.56 (już nie używana - tylko do celów archiwalnych, obecnie używamy Nexo) na nowym komputerze.

Przy instalacji zgłasza problem z pobraniem Microsoft SQL Server 2005 Backward compatibility (a nigdzie nie mogę go znaleźć). Następnie zgłasza problem z Microsoft SQL Server 2008 R2 Native Client (x64). Co dalej by wyszło nie wiem.

Nie chcę instalować na komputerze całego serwera SQL, skoro mam odrębny serwer z postawioną już bazą.

Czy ktoś z Państwa ma wszystkie niezbędne instalki do takiej instalacji?

 

Link to postu
7 minut temu, Dariusz Nowak napisał:

Jeśli nie chce Pan instalować SQL na tym komputerze, może Pan zainstalować wersję kliencką bez bazy danych i połączyć się z bazą będącą na innym komputerze. Poniżej przesyłam przydatny link e-Pomocy technicznej: InsERT GT – Jak połączyć komputer kliencki z serwerem.

Zaznaczyłem, że jest to instalacja zdalna, wskazałem serwer, zaznaczyłem programy, potwierdziłem warunki licencji.

Pierwszą jednak czynnością instalatora jest właśnie pobranie Microsoft SQL Server 2005 Backward compatibility.

Link to postu
16 minut temu, Krzysztof Cichocki napisał:

Zaznaczyłem, że jest to instalacja zdalna, wskazałem serwer, zaznaczyłem programy, potwierdziłem warunki licencji.

Pierwszą jednak czynnością instalatora jest właśnie pobranie Microsoft SQL Server 2005 Backward compatibility.

Tak ja wspomniał Pan @Paweł B, można pobrać i ręcznie zainstalować ten składnik. Jako że jest to bardzo stara instalacja InsERT GT, odwołuje się ona do starych lokalizacji. Polecamy zainstalować najnowszą wersję oprogramowania InsERT GT i przeprowadzić konwersję bazy danych.

Link to postu
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, Krzysztof Cichocki napisał:

Czy ktoś z Państwa ma wszystkie niezbędne instalki do takiej instalacji?

1 godzinę temu, Paweł B napisał:

Jest kilka miejsc w internecie z których da się to pobrać, np: https://www.google.com/search?q=SQLServer2005_BC_x64.msi

Wszystko jest w jednym miejscu na stronie firmy InsERT z pobieraniem aktualizacji, plik instalacyjny off-line: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/abonament/subiekt_gt/pobierz.html...

 

Nie mniej również polecam:

1 godzinę temu, Dariusz Nowak napisał:

Polecamy zainstalować najnowszą wersję oprogramowania InsERT GT i przeprowadzić konwersję bazy danych.

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...