Skocz do zawartości

[sfera] rozszerzenie własne


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Katarzyna Rozmarynowska,

Polecane posty

Dzień Dobry,

 

Przygotowałem jakiś czas tematu rozszerzenie własne do subiekta, jednak uruchamiałem je tylko przy pomocy .exe wytworzonego przez visual studio.

 

Jako, że to nie jest zgodne z sztuką to chciałem podłączyć rozszerzenie do subiekta (wg sdk i instrukcji instalacji).

Na początku wykonałem pakiet .mpkg wg instrukcji i niestety mimo, że była widoczna w spisie rozszerzeń do subiekta to nie potrafiłem go uruchomić (wg instrukcji uruchamianie w sdk).

Po ponownym wykonaniu pakiety ale z odznaczonym "pomiń pliki sdk" to udało mi się  odnaleźć aplikację w folderze deplyments\nexo\nazwa_podmiotu.

Jednak niestety nie jestem w stanie zalogować się do subiekta - dostaje następujący błąd:
image.png.08a1f84edf0bc2d38b99cacb20c79299.png

 

Które czynności wykonałem niepoprawnie skoro dostałem powyższy błąd?

Link to postu

Czy uruchamiał Pan tą aplikacje, za pomocą pliku startowego, stworzonego w programie serwisowym, z odpowiednią nazwą scenariusza - nazwa aplikacji?

Odpalić z folderu deployments też można, ale trzeba się liczyć z tym, że należy to zrobić przez skrót, z wskazaniem folderu w którym ma aplikacja być uruchamiana, aby wiedziała skąd czerpać biblioteki :)

Link to postu

tego nie próbowałem jeszcze - zaniechałem prób po tym jak mi się w subiekcie podmiot testowy przestał uruchamiać (błąd wyżej) 

Aplikacja z folderu deployments uruchomiła się poprawnie :)

 

Update:

Udało mi się uruchomić aplikację za pomocą pliku startowego

Edytowane przez Bartłomiej Warchoł
Link to postu

A ten XML, o który się czepia, to jego nazwa, jest taka jak aplikacji? Może coś się nie spakowało w instalator/mpgk - proszę je otworzyć np. 7zip i zobaczyć zawartość. A może to plik, który tworzy Pan przez Swój program i po uruchomieniu ręcznym, podmiot się uruchomi. Ten błąd to pojawia się w oknie subiekta (już z ładnym tłem), czy jeszcze w oknie launchera (okno w której wybiera się bazę itp.).

Link to postu

Szukałem tego w folderze z wersją release aplikacji i nigdzie nie ma tego elementu.

Jak ręcznie uruchamiam to również się nie pojawia ten folder ani plik. Nazwa również nie jest taka sama jak aplikacji - nawet nie kojarzę bym korzystał z "RodzajeOpisuAsortymentuCommands".

 

Błąd pojawia się po zalogowaniu z trakcie wczytywania danych aplikacji/podmiotu  (tak, ten z ładnym tłem)

Link to postu
  • Rozwiązanie

Proszę sprawdzić, czy przypadkiem nie spakował Pan do pliku mpkg pliku Xml.pak. Jeśli tak jest, to wtedy Xml.pak zawarty w Pana mpkg nadpisuje "fabryczny" egzemplarz Xml.pak. Jeśli oba są w tej samej wersji, to nie ma problemu, ale jeśli są w różnych wersjach, to mogą wystąpić takie błędy. U Pana wygląda to tak, jakby Xml.pak został nadpisany starszą wersją, bo "RodzajeOpisuAsortymentuCommands" to relatywnie nowy plik w źródłach nexo.  

  • Dziękuję 1
Link to postu

To dlatego, że zastosowaliśmy tam dwa radykalnie różne podejścia. W projektach z szablonu do pakietu wchodzi tylko to, co jest wpisane w pliku Konfiguracja.xml - i nic poza tym. W programie serwisowym jest dokładnie odwrotnie: do pakietu wchodzi cała zawartość wskazanego folderu, z wyłączeniem wskazanych plików. Ta lista wyłączeń nie jest niestety zbyt aktualna i wyobrażam sobie, że można mieć wątpliwości, czy i kiedy coś tam dodawać. Sposób "szablonowy" jest bardziej zrozumiały (a przynajmniej taką mamy nadzieję): dopisujemy do listy wszystko to, co wchodzi w skład rozwiązania własnego.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry - w tym podobnym temacie natknąłem się z innym problemem związanym z instalacja rozszerzeń własnych.

 

Podczas uruchomieniu aplikacji już zainstalowanej w subiekcie dostaje błędy związane z zewnętrznymi bibliotekami.

 

image.png.5b8eb19d021581aed3339f903a593986.png

 

 

 

Sprawdziłem plik .mpkg i tezestawy są zawarte w w paczce.

Również w folderze Deplyoments\Nexo\nazwa podmiotu\Binaries 

i pliki od tych bibliotek były zawarte.

 

 

 

Link to postu

W jaki sposób uruchamia Pan swoją aplikację? 

 

Najłatwiej jest uruchamiać ją przez InsLauncher, bo wtedy mamy gwarancję tego, że binaria będą dopasowane do podmiotu, który uruchamiamy. Robi się to w ten sposób:

InsLauncher.exe nexo/{scenariusz}

gdzie scenariusz to nazwa, która musi pojawić się w tzw. manifeście rozwiązania własnego. W programie serwisowym podaje się go tu: image.png.0d7b2d9251334366c9c5107278a201f4.png

Zawartość manifestu widać na zakładce Podsumowanie: 

image.png.56b3109a6d5a62a108ae20ea17ef5fb9.png

Jeśli korzysta Pan z naszych szablonów dla Visual Studio, to taki manifest jest w pliku Konfiguracja.xml:

image.thumb.png.38b562027506c1dec28925abd02a48a7.png

Żeby rozwiązanie zadziałało, to w manifeście w węźle <Contents></Contents> powinny się znaleźć wszystkie pliki, które wchodzą w skład rozwiązania własnego.

 

Warto też sprawdzić, czy rozwiązanie na pewno jest wgrywane do właściwego folderu podmiotu. Wszystkie aplikacje uruchamiane InsLauncherem zapisują w specjalnym logu, jakie pakiety są wgrywane do jakiego podmiotu. Log znajduje się w pliku c:\Users\{użytkownik}\AppData\Local\InsERT\InsLauncherLogs\Log.txt i można tam znaleźć tego typu wpisy:

 

13-03-23 17:12:57	15532	Wybrana baza produktowa: Nexo_Demo_22
13-03-23 17:12:57	15532	Wgrywanie pakietów: Nexo-43.0.0.5973, Moria-43.0.0.5973, MoriaQueryCache-43.0.0.5973, MoriaLauncher-43.0.0.5973, MoriaDemoData-43.0.0.5973, MoriaDeklaracje-43.0.0.5973, SferaConsoleApp1-43.0.0.5973
13-03-23 17:12:58	15532	Katalog z binariami: p:\deployments\Nexo\Demo_2230413018abef469b875b149e1\Binaries

Mogę dzięki temu zweryfikować, że przy uruchamianiu podmiotu Demo_22 na pewno wgrywany jest mój pakiet SferaConsoleApp1-43.0.0.5973. Jego zawartość powinna trafić do folderu Nexo\Demo_2230413018abef469b875b149e1\Binaries, więc jeśli mam jakiś błąd z brakującymi plikami, to tam powinnam sprawdzić, czy pliki na pewno istnieją. 

 

Jest też możliwość, że być może biblioteka Spire.XLS wymaga spakowania jeszcze innego pliku. Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że przy odpowiadaniu na poniższy post musiałam dołączyć do pakietu także Spire.Pdf: 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...