Skocz do zawartości

Rozszerzenie własne - automatyczne łączenie ze sferą

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam własne rozszerzenie konsolowe, które spakowałem quickinstallerem i dodałem do Subiekta. Teraz mam na pulpicie ikonę uruchamiania i mogę je włączać.
Szukam natomiast odpowiedzi co robię źle.. Żeby ten program działał muszę go zalogować do tej bazy, czyli:

danePolaczenia = DanePolaczenia.Jawne(...)

MenedzerPolaczen mp = new MenedzerPolaczen();

Uchwyt sfera = mp.Polacz(danePolaczenia, ProductId.Subiekt);
sfera.ZalogujOperatora(...);

Host serwera, nazwe bazy i dane użytkownika ładuję z pliku .ini

Jest możliwośc by od razu sfera wiedziała z jaką bazą i na jakim hoście jest zainstalowana i automatycznie się z tą bazą łączyła?
W końcu rozwiązanie jest właśnie na tej konkretnej bazie zainstalowane.

Oczywiście pomijam kwestię loginu i hasła użytkownika. Tu już wiem jak wziąć listę użytkowników by wybrać go potem z listy itp.

Link to postu
2 godziny temu, Krzysztof Styś napisał:

Jest możliwośc by od razu sfera wiedziała z jaką bazą i na jakim hoście jest zainstalowana i automatycznie się z tą bazą łączyła?

Tak, opis jest w SDK, Pierwsze kroki, Uruchamianie Sfery.

A najlepiej, wgrać Sobie szablon VS, są w SDK chyba od 40 wersji, i będzie gotowiec, co bez problemu to obsługuje, a podczas kompilacji, tworzy instalator :)

Link to postu

Czy mógłbym jeszcze prosić jak dokładniej to zrobić ewentualnie jak znaleźć? Niestety nie widze tego w pierwsyzch krokach, ale prawdopodobnie słabo przemieszczam się po plikach .chm...
Oczywiście mam najnowsze SDK od wersji 44.

Druga sprawa, nie będę mógł się chyba powołać na gotowy przykład pod VS (choć też nie mogę znaleźć przykładowej aplikacji konsolowej), bo z biegiem kilku dni uznałem, że będzie to aplikacja okienkowa, gdzie będzie logowanie użytkownika i kilka konfiguracji.

Link to postu
1 godzinę temu, Krzysztof Styś napisał:

Czy mógłbym jeszcze prosić jak dokładniej to zrobić ewentualnie jak znaleźć? Niestety nie widze tego w pierwsyzch krokach, ale prawdopodobnie słabo przemieszczam się po plikach .chm...

Nie pokazał Pan na co patrzy, a wskazane miejsce:

W dniu 1.03.2023 o 14:20, Radomił Ząbik napisał:

Tak, opis jest w SDK, Pierwsze kroki, Uruchamianie Sfery.

wygląda tak:

image.thumb.png.5484ba8904e523c43d04c729ebd7a594.png

Widzę też, że wraz z udostępnieniem szablonów został usunięty z SDK dokument "Tworzymy_nowe_rozwiazanie_dla_Sfery_nexo_w_MS_Visual_Studio_2017.pdf", powinien być przydatny:

Tworzymy_nowe_rozwiazanie_dla_Sfery_nexo_w_MS_Visual_Studio_2017.pdf

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...