Skocz do zawartości

Kategoria dokumentu w operacji bankowej zależna od typu dokumentu i kontrahenta możliwości sterowania

Polecane posty

Witam

Czy jest możliwość (poza rozwiązaniami zewnętrznymi) skonfigurowania sposobu ustawiania kategorii w operacji bankowej.

 

Obecnie mam tak że korekta sprzedaży ma kategorie XXX a kontrahent na tej korekcie jest z grupy odbiorców oraz ustawiam płatność  na kredyt kupiecki a następnie rozliczam (tworze reoperacje bankową) to domyślnie podstawia się domyślna kategoria Wypłata bankowa..  i chodzi o to czy można tym sterować aby ustawiała się inna kategoria zależna od typu dokumentu oraz kontrahentów/typów kontrahentów.

 

Bez tego jest problem w dekretowaniu ponieważ schemat improtu przy dekretowaniu automatycznym jest niepoprawny i próbuje dekretować z domyślnego schematu na konto 210 a powinno na konto 200

obecnie wyjście to jedynie ręczny wybór schematu dla danych wypłat bankowych 

 

Może da się to zrobić bez rozwiązania zewnętrznego ?

 

Link to postu
20 godzin temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

Czy jest możliwość (poza rozwiązaniami zewnętrznymi) skonfigurowania sposobu ustawiania kategorii w operacji bankowej.

Jedyne możliwości są widoczne w parametrach operacji bankowej, jak widać można ustalić kategorię dla transferów oraz AOV:

image.png.08d558400778f31efd84258dbdb46b11.png 

20 godzin temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

to domyślnie podstawia się domyślna kategoria Wypłata bankowa

Polecam nie ustawić domyślnej kategorii, wtedy od razu widać kiedy jej kto nie nada.

Link to postu
3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jedyne możliwości są widoczne w parametrach operacji bankowej, jak widać można ustalić kategorię dla transferów oraz AOV:

image.png.08d558400778f31efd84258dbdb46b11.png 

Polecam nie ustawić domyślnej kategorii, wtedy od razu widać kiedy jej kto nie nada.

spoko dzięki ale sprawdziłem to i znam oraz tak mam akurat ustawione to chyba domyślne ale nie działa to dla mnie (w dokumentach typu faktura/korekta nie stosuję płatności zapłacono przelewem - tylko wszystko idzie mi na kredyt kupiecki lub karta/kredyt i cesja..  a rozliczając w rozrachunkach należność/zobowiązanie mimo że w parametrach też mam ustawione "Pobierz kategorię z dokumentu źródłowego" to nie pobiera jej a ustawia domyślną Wypłata bankowa/Wpłata bankowa

 

A mechanizm działa tak że dla Zobowiązania/należności dokumentem źródłowym będzie operacja bankowa a nie faktura/korekta... wiec coś tu jest nie tak...

 

Mimo wszystko gdyby Insert dodał w tym miejscu Wpłata/Wypłata bankowa możliwość konfiguracji kategorii dla podstawowych dokumentów typu faktur/paragonów/korekt możliwość przypisania wybranych kategorii tak jak dla transferu to by temat załatwiło ...

 

 

 

 

Link to postu
21 minut temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

spoko dzięki ale sprawdziłem to i znam...

Najwyraźniej Pan nie zna...

 

22 minuty temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

ale nie działa to dla mnie (w dokumentach typu faktura/korekta nie stosuję płatności zapłacono przelewem - tylko wszystko idzie mi na kredyt kupiecki lub karta/kredyt i cesja..  a rozliczając w rozrachunkach należność/zobowiązanie mimo że w parametrach też mam ustawione "Pobierz kategorię z dokumentu źródłowego" to nie pobiera jej a ustawia domyślną Wypłata bankowa/Wpłata bankowa

Działa to dla Pana, ale w obszarze, który jest wskazany - transferach i AOV - parametry te nie ma nic wspólnego z obszarami, które Pan wymienił.

 

25 minut temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

A mechanizm działa tak że dla Zobowiązania/należności dokumentem źródłowym będzie operacja bankowa a nie faktura/korekta... wiec coś tu jest nie tak...

Nic z tego nie rozumiem. Operacje bankowe nie tworzą należności / zobowiązań tylko spłaty należności / spłaty zobowiązań.

 

25 minut temu, Krzysztof Wielgosz napisał:

Mimo wszystko gdyby Insert dodał w tym miejscu Wpłata/Wypłata bankowa możliwość konfiguracji kategorii dla podstawowych dokumentów typu faktur/paragonów/korekt możliwość przypisania wybranych kategorii tak jak dla transferu to by temat załatwiło ...

Przecież otrzymał Pan informację, że Insert już to dodał:

9 godzin temu, Dariusz Nowak napisał:

Tego typu funkcjonalności umożliwia Navireo.

więc raczej nie udostępni tych funkcjonalności w GT.

Link to postu
W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Działa to dla Pana, ale w obszarze, który jest wskazany - transferach i AOV - parametry te nie ma nic wspólnego z obszarami, które Pan wymienił.

Ale ja nigdzie nie wspomniałem że interesują mnie transfery czy AOV.  (no chyba że AOV dotyczy też kontrahentów /faktur itp. ale raczej nie)

W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Nic z tego nie rozumiem. Operacje bankowe nie tworzą należności / zobowiązań tylko spłaty należności / spłaty zobowiązań.

ale ja nie pisze nic o tworzeniu zobowiązań / należności 

W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Przecież otrzymał Pan informację, że Insert już to dodał: 

Nie prawda, nie dodał ponieważ mówimy o subiekcie gt a nie navireo.

 

,

Link to postu
13 godzin temu, Krzysztof Wielgosz napisał:
W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Działa to dla Pana, ale w obszarze, który jest wskazany - transferach i AOV - parametry te nie ma nic wspólnego z obszarami, które Pan wymienił.

Ale ja nigdzie nie wspomniałem że interesują mnie transfery czy AOV.  (no chyba że AOV dotyczy też kontrahentów /faktur itp. ale raczej nie)

Ale ja nigdzie nie wspomniałem, że Pana interesują transfery czy AOV, jedynie próbowałem wytłumaczyć jak działa program, jakie funkcjonalności posiada, co jednocześnie informuje jakich nie posiada i odpowiada na jedno z Pana pytań.

 

13 godzin temu, Krzysztof Wielgosz napisał:
W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Nic z tego nie rozumiem. Operacje bankowe nie tworzą należności / zobowiązań tylko spłaty należności / spłaty zobowiązań.

ale ja nie pisze nic o tworzeniu zobowiązań / należności 

Pana wypowiedź, którą cytowałem, do której się odnosiłem:

W dniu 2.03.2023 o 22:43, Krzysztof Wielgosz napisał:

A mechanizm działa tak że dla Zobowiązania/należności dokumentem źródłowym będzie operacja bankowa a nie faktura/korekta... wiec coś tu jest nie tak...

Ale ja nic nie napisałem o tworzeniu przez Pana rozrachunków, napisałem jedynie, że nie rozumiem o czym Pan napisał / co chciał przekazać i jak działa program.

 

13 godzin temu, Krzysztof Wielgosz napisał:
W dniu 2.03.2023 o 23:14, Daniel Kozłowski napisał:

Przecież otrzymał Pan informację, że Insert już to dodał: 

Nie prawda, nie dodał ponieważ mówimy o subiekcie gt a nie navireo.

Proszę przeczytać moją odpowiedź do końca, a nie tylko cytowany fragment.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...