Skocz do zawartości

Sello v.1.12 instalacja klienta na drugim komputerze - błąd

Polecane posty

Witam serdecznie, u mnie Sello działa na 2 komputerach. Dzisiaj bez problemów zainstalowałem Sello 1.12 na serwerze. Natomiast podczas instalacji (typ: kliencka) na drugim komputerze pojawia się komunikat:

"Instalacja Microsoft SQL Server 2008 R2 CLR Types (x86) nie powiodła się. Czy chcesz kontynuować instalację?"

Jeśli wybrać TAK to jest kolejny komunikat:

"Instalacja Microsoft SQL Server 2008 R2 Shared Management Object (x86) nie powiodła się. Czy chcesz kontynuować instalację?"

Znowu TAK i instalacja zostaje przerwana.

Czyli na razie mam Sello tylko na serwerze.

Co robię nie tak?

Z góry dziękuję za podpowiedź :)

Pozdrowienia!

 

Link to postu

Na jakim systemie instalowane jest Sello? Sello będzie działać bez tych komponentów, są one wymagane przez program serwisowy, który na tym komputerze działać nie będzie.

 

ps.s Od dwóch wersji nie ma już wersji serwerowej i klienckiej, jest jedna instalka z której wybiera się typ - brakujący SQL Server (jak i inne wymagane komponenty) w przypadku typu instalacji serwerowej zostanie pobrany z Internetu.

Link to postu

Instalować serwera nie ma sensu, będzie on niepotrzebnie obciążał system (pamięć).

 

Natomiast co do błędu, przeprowadziliśmy testy z Windows XP SP3 i tam instalacja przebiega normalnie. Czy stwierdzenie "Może powinienem doinstalować pakiet rozszerzeń?" oznacza, że na tym systemie nie ma ostatnich aktualizacji? To może stanowić problemem.

Link to postu

Witam, miałem na myśli rozszerzenia niezbędne dla Sello. System jest na bieżąco aktualizowany od początku. Ma Pan jakieś sugestie? Czy instalacja serwera MSSQL, potem wyłączenie go i podłączenie klienta do właściwego serwera może pomóc.

Inaczej - wydaje mi się, że ten komunikat pochodzi od Sello. Tzn że ktoś go wpisał do puli komunikatów i wie w jakich sytuacjach jest "wyzwalany"

Link to postu

Pomogło (jak zawsze) :), zainstalowałem wersję kliencką Sello

 

Wcześniej doinstalowałem te 2 dodatki:

Microsoft® System CLR Types for SQL Server 2008 R2

Microsoft® SQL Server® 2008 R2 Shared Management Objects

 

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16978

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...