Skocz do zawartości

Schemat dekretacji na podstawie kategorii dokumentu

Polecane posty

Linia nexo to osobna linia programów, która oferuje inne funkcjonalności i zachęcamy do zapoznania się z ich możliwości jeszcze przed rozpoczęciem pracy na programie np. na 45-dniowej darmowej wersji próbnej. Jeżeli chodzi o kategorię, to np. na zakładce Księgowość zapisu ewidencji VAT można określić kategorię księgową i na tej podstawie zdefiniować warunek wyboru.

Link to postu
17 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Jeżeli chodzi o kategorię, to np. na zakładce Księgowość zapisu ewidencji VAT można określić kategorię księgową i na tej podstawie zdefiniować warunek wyboru

Nie bardzo wiem, w którym momencie powinna pojawić się zakładka "Księgowość". W Rachmistrzu klikam kolejno:

image.thumb.png.bc9d49aeb13b02d8958991f02136a47b.png

Ale nie widzę tu zakładki "Księgowość":

image.thumb.png.ae01364bd46afe5b33821ab7e8bc0565.png

 

Link to postu
11 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Należy wybrać pełny tryb obsługi dokumentu ewidencji VAT zakupu i zaznaczyć edycję opisu księgowego w dokumencie źródłowym (Konfiguracja – Obsługa typów dokumentów).

Dziękuję za pomoc. Czy można to zrobić zbiorczo dla wszystkich klientów Biura?

Link to postu
4 minuty temu, Przemysław Werner napisał:

Po raz kolejny zachęcam do zerknięcia w pierwszej kolejności do e-Pomocy technicznej.

Panie Przemku, zakupiłem i "przeszedłem" szkolenia z cyklu "Krok po kroku" dostępne w Akademii Insert. Jednak, nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich zagadnień tam omówionych. Tym bardziej, że jest to tak jakby instrukcja do programu, która pokazuje jego funkcje. Spodziewałem się, że będą tam konkretne przykłady opisujące jak krok po kroku wykorzystać możliwości Nexo. Mimo, że poświęciłem wiele czasu na zagadnienie schematów dekretacji czy to w Akademii czy na YT i w dalszym ciągu nie potrafię ustawić pewnych schematów dotyczących zakupów czy sprzedaży pochodzących z Subiekta. Na Nexo pracuję dopiero drugi miesiąc i nie jestem w stanie poznać w 100% jego możliwości, tym bardziej, że 16 lat pracy na GT wyrobiło pewne nawyki.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...