Skocz do zawartości

Dekretacja jedną pozycją całej sprzedaży z Subiekt123

Polecane posty

2 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

aby zadekretować sprzedaż do KPiR jako jedną pozycję, można posłużyć się dokumentem dziennego/miesięcznego zestawienia sprzedaży. Więcej na temat dokumentów zbiorczych przeczytać można w tym artykule e-Pomocy technicznej.

Ok, wszystko gra, jednak podany temat pomocy technicznej dotyczy tworzenia zapisu zbiorczego dla już istniejącej ewidencji VAT. W opisywanym przeze mnie przypadku w ewidencji VAT nie ma jeszcze żadnego zapisu. Mam tylko otrzymane z S123 dokumenty sprzedaży które zapisały się w zakładce "dekretacja dokumentów". Nie ma tam możliwości by na ich podstawie stworzyć zapis zbiorczy (miesięczny). Chyba, że źle coś rozumiem. Czy w związku z powyższym muszę sobie skonstruować własny schemat dekretacji, który umieści mi zapisy z S123 w ewidencji VAT a następnie stamtąd wykonać kolejną dekretację, tym razem zbiorczą?

 

 

Link to postu
10 minut temu, Michał Lewandowski napisał:

Czy w związku z powyższym muszę sobie skonstruować własny schemat dekretacji, który umieści mi zapisy z S123 w ewidencji VAT a następnie stamtąd wykonać kolejną dekretację, tym razem zbiorczą?

Tak, w takim przypadku dekretację należy przeprowadzić dwuetapowo. Najpierw faktury sprzedaży zadekretować do ewidencji VAT sprzedaży, następnie stworzyć dokument zbiorczy, który potem będzie mógł zostać zadekretowany kolejnym schematem do KPiR.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...