Skocz do zawartości

Działania a przeliczanie cen netto / brutto

Polecane posty

Mam problem ze znalezieniem, gdzie w Gestorze mogę zmienić konfigurację działania na przeliczenie cen. Docelowo chciałbym, aby każde działanie miało w zakładce asortyment przeliczanie od brutto.

Zacząłem od tego że dla każdego z 40 szablonów które posiadam ustawiłem cenę brutto (tutaj taka mała dygresja że przydałaby się opcja masowej zmiany szablonów)

image.png.9bdf3968447ef6ae805fea68e6590be4.png

Jednak zauważyłem, że ciągle w pewnych przypadkach cena ustawiona jest na netto.

Mianowicie dodając np. nowe działanie telefoniczne, cena ustawia się na brutto, ale w momencie przypisania klienta do działania cena zmienia się na netto.

Postanowiłem sprawdzić konfigurację kontrahenta i jest normalnie ustawiona według typu dokumentu

image.png.bde63a279a2a9e83c84da848abbb8ce3.png

Zmieniłem też dla pewności ceny w domyślnych szablonach klienta na brutto, ale też nie pomogło.

Sprawdzałem również w typach dokumentów, w zakładce ceny i przeliczanie, ale również brak takiej opcji

image.thumb.png.6c8149fdf4e670e93d7309a142ff24c2.png

Tutaj już moje pomysły się wyczerpały, ma może ktoś pomysł gdzie mogę zmienić konfiguracje działań aby również w tym przypadku dodawanie kontrahenta była cena brutto?

 

 

Edytowane przez Grzegorz Święch
Link to postu

Dzień dobry, dziękujemy za zgłoszenie. Faktycznie w przypadku wybrania opcji na kliencie "wg konfiguracji typów dokumentów", program zmienia sposób wyliczania dokumentu. Doraźnie może Pan na kliencie wskazać "wg brutto/wg netto". Problem postaramy się poprawić najszybciej jak to możliwe.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 45.0.0. Fragment listy zmian:

"Naprawiono błąd, który powodował, że mimo ustawienia w szablonie działania, aby asortyment był liczony od brutto, to po wstawieniu klienta do działania sposób liczenia był zmieniany od netto. Problem dotyczył przypadku, gdy w kliencie ustawiono, aby dokument był liczony wg konfiguracji typu dokumentu.";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...