Skocz do zawartości

Rewizor nexo - import epp z pozycjami z Subiekta GT

Polecane posty

Dzień dobry!

 

Mam takie pytanie do partnerów. Mam licencję Rewizora nexo pro dla biur rachunkowych. Klient wystawia faktury w Subiekcie GT. Próbowałem wgrać plik epp zawierający faktury z pozycjami, ale Rewizor informuje, że podany plik nie jest przeznaczony dla biur rachunkowych. Klient mnie chciałby zmieniać Subiekta GT na nexo, a mi bardzo ułatwiłoby sprawę księgowanie po asortymencie z faktur.

 

Czy jakiś partner z tu obecnych ma jakieś rozwiązanie w tym temacie? Jakiś konwerter do .xml (nexo)? Bo tych xml z Subiekta GT nie można wczytać.

Link to postu
9 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Czy jakiś partner z tu obecnych ma jakieś rozwiązanie w tym temacie?

Oczywiście, jest to powszechnie niedoceniane wdrożenie, którego elementem jest szkolenie z podstaw obsługi programu, w taki sposób należy przesłać dane do księgowości: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1997,subiekt-gt-–-jak-wyslac-dokumenty-do-ksiegowania-w-biurze-rachunkowym.html.

 

9 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Bo tych xml z Subiekta GT nie można wczytać.

Zgadza się, gdyż GT nie posiada funkcjonalności wysyłania danych do biura rachunkowego w formacie nexo, jak wyżej, posiada tylko obsługę formatu epp, który to również dla kompatybilności wstecz jest obsługiwany przez nexo.

 

Należy rozróżniać format zapisu danych (xml) z formatem danych (na przykład e-BIS XML, JPK_FA, JPK_V7M, itd)... Na przykład formatem zapisu danych są arkusze programu Excell, ale czy każdy skoroszyt ma takim sam format, posiada takie same arkusze, a dany arkusz takie same kolumny - no nie.

 

Ja rozumiem, że nie każdy użytkownik musi znać takie technikalia, ale warto znać kogoś, kto je zna. 

 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Dziękuję Panie Danielu za odpowiedź!

 

Ale tak wygenerowany plik epp nie zawiera pozycji na fakturach.

 

A plik epp wygenerowany w ten sposób zawiera -> InsERT GT – Jak przenieść dokumenty do innego podmiotu lub wysłać do kontrahenta za pomocą EPP? - InsERT GT, Subiekt GT - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Ten plik chciałbym jakoś przekonwertować, aby go móc zadekretować. Faktury posiadają stałe pozycje towarowe i są wystawiane na wielu kontrahentów. Chciałbym dekretować je automatycznie, bo na dzień dzisiejszy muszę rozbijać dekret ręcznie.

 

Wiem, ze rozwiązaniem byłoby migracja do Subiekta nexo, a następnie wymiana online. No ale klient jest przyzwyczajony do GT.

 

 

 

Link to postu
10 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Ale tak wygenerowany plik epp nie zawiera pozycji na fakturach.

Zgadza się, tak jest "od zawsze", format epp dla biur rachunkowych nie obsługuje tych informacji.

 

10 minut temu, Serafin Kreft napisał:

A plik epp wygenerowany w ten sposób zawiera

Zgadza się, ale jest to format przeznaczony dla inne firmy do wczytania w Subiekcie GT.

 

13 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Ten plik chciałbym jakoś przekonwertować, aby go móc zadekretować.

Jest taka możliwość, wątek poruszający ten problem:

 

14 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Faktury posiadają stałe pozycje towarowe i są wystawiane na wielu kontrahentów. Chciałbym dekretować je automatycznie, bo na dzień dzisiejszy muszę rozbijać dekret ręcznie.

Niestety nie rozumiem problemu, proszę dokładniej go opisać.

 

15 minut temu, Serafin Kreft napisał:

Wiem, ze rozwiązaniem byłoby migracja do Subiekta nexo, a następnie wymiana online.

Polecam uzupełnić widzę, wymienia online nie przekazuje wszystkich danych jak rozrachunki, więc nie rozwiązuje wszystkich problemów. Optymalny model pracy to Subiekt i Rewizor na jednym podmiocie.

 

17 minut temu, Serafin Kreft napisał:

No ale klient jest przyzwyczajony do GT.

Siła przyzwyczajenia jest ogromna, zmiana z GT na nexo nie jest taka łatwa się wydaje, jest dużo trudniejsza w handlu niż w księgowości, stąd można rozważyć wykorzystanie u klienta Rewizora GT. 

Link to postu
15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety nie rozumiem problemu, proszę dokładniej go opisać.

Przykładowo:
Faktura 1/2023

Pozycje towarowe:
1. Fundusz Remontowy 150zł NP
2. Utrzymanie części wspólnych 250zł NP

3. Refaktura energii elektrycznej 100zł 23% VAT

RAZEM: 400zł NP, 100zł 23% VAT

 

No i teraz:

1) EPP z komunikacji z biurem rachunkowym wygląda tak: Faktura 1/2023 i stopka VAT 400zł NP, 100zł 23% VAT

2) EPP z Subiekta GT metodą "wyślij do" wygląda tak:
Faktura 1/2023
Stopka VAT:

150zł NP Fundusz Remontowy
250zł NP Utrzymanie części wspólnych

100zł 23% VAT Refaktura energii elektrycznej

 

Jak stopka VAT jest rozbita na pozycje, to w schematach dekretacji mógłbym zapisać, że jeśli jest pozycja Fundusz remontowy, to ma zaksięgować ją na koncie Ma 855-1 Przychody z funduszu remontowego.

 

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zgadza się, ale jest to format przeznaczony dla inne firmy do wczytania w Subiekcie GT.

Wiem. Jak pracowałem na Symfonii to wykupiłem konwerter.  Założyłem bazę na Rewizorze nexo i to co da radę, to chciałbym zautomatyzować.

 

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jest taka możliwość, wątek poruszający ten problem:

Dziękuję! Widziałem ten wątek, ale drugi raz go nie mogłem znaleźć. W tym wątku 07.02.2023 napisał Pan o 

W dniu 7.02.2023 o 11:23, Daniel Kozłowski napisał:

czyli Eksport XML z Subiekta GT > Import XML do Rewizora Nexo.

dlatego szukałem informacji, czy istnieje jakiś konwerter (może opracował go Pan?).

 

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zgadza się, tak jest "od zawsze", format epp dla biur rachunkowych nie obsługuje tych informacji.

Zgadzam się, wiedziałem o tym, dlatego pytam o konwerter dla tego drugiego rodzaju pliku.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...