Skocz do zawartości

Aktualizacja SQLExpress bez archiwizacji/dearchiwizacji bazy

Polecane posty

Jeden z moich znajomych używający Subiekta GT sam zaktualizował sobie SQL EXPRESS z wersji 2014 lub 2016 do wersji 2019 według poradnika z Insertu:
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/10015%2Cinsert-gt-–-jak-zaktualizowac-ms-sql-server-do-wersji-2019.html

Niestety nie zrobił archiwizacji na starej i dearchiwizacji na nowej wersji SQL. Nie byłem jeszcze u niego ale twierdzi, że żadnych problemów nie zauważył. Macie jakieś doświadczenie z takim podejściem do aktualizacji ? Ja kiedyś ekperymentalnie zaktualizowałem bazę Rachmistrza GT i Subiekta GT z wersji 2017 na 2019 w ten sposób i faktycznie testy nie wykazały żadnych problemów ale to był przeskok o jedną wersję.

Edytowane przez Jacek Krysiak
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Marek Łysiak napisał:

Bardzo interesuje mnie ten temat. :)

Ale co nie jest jasne i co dokładnie Pana interesuje ? Wymagania systemowe programów są znane, producent serwera SQL wspiera upgrade do nowszych wersji, więc technicznie operacja jest bezpieczna w rozumieniu bezpieczeństwa danych. Niestety nie zostały podane najważniejsze informacje, czyli z jakiego powodu taka zmiana była wykonywana lub miałaby zostać wykonywana, gdyż w tym przypadku nowe nie oznacza lepsze, więc najczęściej jest to tylko i wyłącznie strata czasu i problemy z przywróceniem pracy sieciowej.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...