Skocz do zawartości

Rozliczanie rozrachunków, a zachowanie się listy

Polecane posty

Już o to pytałem w innym wątku, ale dodatkowo i gdzieś to w sumie umknęło, a dziś znowu mało szału nie dostałem i przypomniałem sobie o sprawie.

 

W momencie jak rozliczamy rozrachunek, to sam rozrachunek się zeruje, dodaje się spłata tego rozrachunku i zostajemy przeniesieni na tą spłatę. Nie do końca rozumiem jaki jest tego sens.

I teraz jak mamy listę posortowaną po dacie rozrachunku(chyba), to nie ma specjalnie problemu, bo spłata ląduje tuż obok rozrachunku, ale jak np posortujemy po terminie płatności (tak właśnie wyszukuję tego co zostało opłacone gotówką) albo po kontrahencie, to już się zaczynają schody, bo jak rozliczymy taki rozrachunek (czy to gotówką czy to operacją bankową), to spłata rozrachunku ląduje gdzieś na górze listy i aby rozliczyć kolejny rozrachunek trzeba listę przewinąć ponownie i znaleźć kolejną operację, która ma być rozliczana.

 

Czy da się gdzieś zmienić to zachowanie? Np żeby nie przenosiło nas na spłatę, a pozostawało na rozliczonym rozrachunku? A może trzeba to robić jakoś inaczej? Jeśli tak to w jaki sposób. Jeśli rozrachunków jest kilka to nie ma problemu, ale jak jest ich kilkadziesiąt, to już się zaczyna poważy problem :/

Link to postu

No w tym module problem najbardziej widać i jest najbardziej uciążliwy. Jeśli coś w tych listach będzie zmieniane/poprawiane, to jak dla mnie są 2 sensowne opcje:

1. Dodane spłaty i ustawienie jej w bezpośrednim sąsiedztwie rozliczanego dokumentu

2. Dodanie spłaty, może wylądować gdzie chce, ale niech focus pozostanie na rozliczonym dokumencie

 

Ideałem było by zachowanie z GT czyli rozliczenie rozrachunku i focus na kolejny element w jego bezpośrednim sąsiedztwie oraz odświeżenie listy, bo prawda jest taka że te spłaty które się tworzą oraz rozrachunek z zerową kwotą (spłacony) i tak znikną po odświeżeniu listy.

 

Jak już jesteśmy przy listach i zgłoszeniach, to dodatkowo mogę poinformować, że jeśli jesteśmy na liście/widoku wyciągów bankowych lub raportów kasowych, to jeśli wyklikamy usunięcie dekretu, to wyciąg/raport w tym momencie znika z listy i trzeba ją odświeżyć żeby zobaczyć go ponownie już w stanie niezadekretowanym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...