Skocz do zawartości

Zbiorowy import wyciagu bankowego

Polecane posty

Witam,

 

Proszę o dodanie możliwości zbiorowego importu - czyli zaznaczeniu wielu plików za jednym razem.

 

Dodam również. by przydałoby by się jakoś bardziej usprawnić odczytywanie ponieważ mamy import potem błędy a przydało by się w tym oknie z importami możliwość edycji a nie po zamknięciu okna od importu.

 

Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
Link to postu

Niesteyt ale nie ma w niektórych bankach takich możliwości i jezeli mamy w banku generowanie plików jednoniowych to nie da się ich połączyć.

Sugerowałbym dodanie takiej możliwości  - tak samo w przypadku generowanie pliku do płacenia na ten moment mozna wykonać przelewy zbiorcze tylko wobec tego samego kontrahenta.. Powinna być to tak zrobione ze mogę wybrać np 10 róznicyh płatności i 10 różnych podmiotów. 

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Patryk Kunicki napisał:

tak samo w przypadku generowanie pliku do płacenia na ten moment mozna wykonać przelewy zbiorcze tylko wobec tego samego kontrahenta.. Powinna być to tak zrobione ze mogę wybrać np 10 róznicyh płatności i 10 różnych podmiotów. 

Proszę rozwinąć. Rozumiem, że chodzi o eksport dyspozycji bankowych?

Link to postu
Teraz, Arkadiusz Cieśla napisał:

Rozumiem, że chodzi o eksport dyspozycji bankowych?

Dokładnie tak, na ten moment jest to zablokowane do jednego kontrahenta - co powiem szczerze szybciej ręcznie robię niż dyspozycja w systemie ERP to powinno bym elastyczne ( nie chcą promować konkurencji) ale tam to działa. Rozumiem pewną politykę fimy i podejście do sprawy lecz wg mnie takie funkcje powinny być - jak import wielu  plików na raz - export w jednym koszyku do wielu -- Ja jeszcze jeden błąd widzę i wiem ze jest to może i zgodne z ustawą VAT ale co za problem dać możliwość gdy płacę 2 faktury do jednego klienta to in zamiast połączyć dyspozycje ale przy imporcie do systemu bankowego rozbijał to na pojedyncze dyspozycje - wtedy mmielibyśmy zachowane opisy tytuł  wartości faktur, a mamy tak ze  NEXO je łączy sumuje i opisuje  jako okres... przez co staje sie do i dla nadawcy mniej czytelne i dla odbiorcy

Link to postu
9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

Dokładnie tak, na ten moment jest to zablokowane do jednego kontrahenta

Skąd takie błędne informacje ? Rozliczanie wielu kontrahentów jest możliwe przy rozliczaniu pierwszą operacją w menu, czyli "Według  domyślnego rozliczania".

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

co powiem szczerze szybciej ręcznie robię niż dyspozycja w systemie ERP

Polecam przyjrzeć się bliżej możliwościom konfiguracyjnym programu, w widoku rozrachunków można między innymi zdefiniować własny skrót klawiaturowy do rozliczania dyspozycją bankową, wtedy tworzenie dyspozycji sprowadza się do uruchomienia dwóch skrótów - pierwszy do utworzenia dyspozycji, drugi do jej zapisania.

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

w systemie ERP

Skąd informacja, że nexo to system klasy ERP ?

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

( nie chcą promować konkurencji) ale tam to działa.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

Rozumiem pewną politykę fimy i podejście do spraw

Osobiście nie rozumiem o czym Pan pisze, proszę rozwinąć wypowiedź.

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

lecz wg mnie takie funkcje powinny być - jak import wielu  plików na raz

Proszę uzasadnić tę potrzebę, między innymi poprzez zgłoszenia innych użytkowników.

 

Ogólnie wyciągi wprowadza się regularnie, wprowadzając je codziennie będziemy mieli i tak jeden plik dla danego rachunku bankowego... Niektóre banki pozwalają pobierać kilka wyciągów do jednego pliku... Można zastanowić się też nad importem operacji bezpośrednio z banku z pominięciem plików...

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

export w jednym koszyku do wielu

Jak wyżej, to już można uzyskać teraz. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby pozostałe sposoby rozliczania dawały taką możliwość, w tym możliwość określenia przez użytkownika sposobu tworzenia dokumentów rozliczających.

 

9 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

Ja jeszcze jeden błąd widzę i wiem ze jest to może i zgodne z ustawą VAT ale co za problem dać możliwość gdy płacę 2 faktury do jednego klienta to in zamiast połączyć dyspozycje ale przy imporcie do systemu bankowego rozbijał to na pojedyncze dyspozycje - wtedy mmielibyśmy zachowane opisy tytuł  wartości faktur, a mamy tak ze  NEXO je łączy sumuje i opisuje  jako okres... przez co staje sie do i dla nadawcy mniej czytelne i dla odbiorcy

Jeśli dobrze zrozumiałem opis problemu to również rozwiązuje go wskazane wyżej rozliczanie "Według  domyślnego rozliczania".

 

Nie miałbym nic przeciwko, aby przy zbiorczym rozliczaniu dyspozycje bankowe tworzyły się w taki sposób, aby tytuły operacji bankowych nie były skracane czy zamieniane na informację podsumowującą, czy kontroli nad generowanym tytułem na podstawie rozliczeń, ale ciągle jest wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia - Pana wypowiedzi sugerują, że nie widział Pan jak działa wczytywanie wyciągów w GT... Ogólnie też rzadko zdarzają się płatności za tyle dokumentów, aby numery dokumentów nie mieściły się w tytule przelewu, wiem, że niektórzy klienci mają taką specyfikę, ale piszę ogólnie o użytkownikach programów.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2023 o 00:08, Daniel Kozłowski napisał:

Można zastanowić się też nad importem operacji bezpośrednio z banku z pominięciem plików...

 

Można ale ograniczacie się  tylko do trzech banków :) 

 

W dniu 29.03.2023 o 00:08, Daniel Kozłowski napisał:

Niektóre banki pozwalają pobierać kilka wyciągów do jednego pliku

To co Pan pisze ewiedetnie widać ze nie wie Pan jak to działa - w banku albo się ustawia  wyciągi miesięcznie albo dniowe i one bedą się generowały pojedyńcze.. Wiec niech Pan nie zalewa mnie słowami, tylko przekaże możliwosć zaznaczenia kilku importów na raz... A nie przepycha to Pan na Bank....

  • Lubię to 1
Link to postu
21 minut temu, Patryk Kunicki napisał:
W dniu 29.03.2023 o 00:08, Daniel Kozłowski napisał:

Można zastanowić się też nad importem operacji bezpośrednio z banku z pominięciem plików...

Można ale ograniczacie się  tylko do trzech banków :) 

Najwyraźniej pomylił Pan firmy:

Ja się tak nie ograniczam, integruję większość banków na naszym rynku.

 

--

24 minuty temu, Patryk Kunicki napisał:
W dniu 29.03.2023 o 00:08, Daniel Kozłowski napisał:

Niektóre banki pozwalają pobierać kilka wyciągów do jednego pliku

To co Pan pisze ewiedetnie widać ze nie wie Pan jak to działa - w banku albo się ustawia  wyciągi miesięcznie albo dniowe i one bedą się generowały pojedyńcze..

To co Pan pisze ewidentnie widać, że nie czyta Pan tego co piszę - nic nie pisałem o generowaniu wyciągów bankowych tylko o ich pobieraniu z banku.

 

27 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Wiec niech Pan nie zalewa mnie słowami,

Liczyłem na wzajemność, niestety nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytania.

 

36 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

...tylko przekaże możliwosć zaznaczenia kilku importów na raz...

Mam taki sam wpływ na rozwój programów InsERT jak Pan.

 

37 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

A nie przepycha to Pan na Bank....

Chciałem tylko pomóc i zaproponować rozwiązania dostępne od ręki, które mogą znacząco usprawnić codzienną pracę do momentu ewentualnego rozwoju programów InsERT, ale Pan prawo "zrobić mi na złość i odmrozić sobie uszy".

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Z banku np: ING mogę pobierać tylko takie wyciągi jakie zostały wygenerowane. Jeżeli ustawię miesięczne wtedy z końcem miesiąca jest generowany wyciąg i jego mogę pobrać. Nie mogę w między czasie pobierać dziennych ani ich generować. Tak samo na odwrót, jeżeli generuję dzienne wyciągi nie mogę wygenerować ręcznie miesięcznego wyciągu żeby łatwo i szybko je zaimportować.

Moja księgowa wymaga dziennych ale ze względu na mało czasu czasem przesyłam jej kilka lub nawet kilkanaście wyciągów. Ja robię dla siebie import wyciągów żeby nie zaznaczać co jest zapłacone tylko że wtedy muszę każdy wyciąg dla każdego konta z osobno importować bo nie można w programie zaznaczyć kilku tylko jeden

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 21:43, Ryszard Mielec napisał:

Ja robię dla siebie import wyciągów żeby nie zaznaczać co jest zapłacone tylko że wtedy muszę każdy wyciąg dla każdego konta z osobno importować bo nie można w programie zaznaczyć kilku tylko jeden

Sugestię zbiorczego importu wyciągów bankowych zapisujemy do wdrożenia w przyszłości.

  • Lubię to 1
Link to postu

Zacytuję jeszcze swój wątek w tym temacie i jak napisał Pan Ryszard Mielec, sytuacje takie mają często miejsce, tak więc proponuje skupiać się na sprawach technicznych a nie na tym kto ma rację a kto nie. Jest taka potrzeba ze strony użytkowników, a brak mechanizmu importu wielu plików w formacie MT-940 utrudnia, na szczęście tylko trochę, pracę w tym module.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...