Skocz do zawartości

zakup na raty i płatność

Polecane posty

  • 3 tygodnie później...

Pewnie dopiero za rok to zrobię, jak będzie kolejna taka transakcja. Teraz to już po fakcie nie zaciągam starych danych. Być może komuś innemu się to przytrafi. Myślę jednak, że chyba można to sprawdzić i bez podsyłania logu.

Otrzymując taką odpowiedź przypominają mi się poprzednie sytuacje, gdzie podesłanie logu odnosiło skutek taki, jak wrzucenie kamienia w wodę - zero reakcji.

Link to postu

Pobierając wszystkie formularze (bez dziennika zdarzeń) w logu będzie  informacja do transakcji jeszcze trwających. Sami tego niestety nie sprawdzimy, bo nie dysponujemy kontem, na którym są dopłaty a testowanie na Allegro kończy się blokadą naszych kont. Z kolei testowy serwis nie ma tej funkcjonalności. Z analizy samego kodu wynika, że dopłaty powinny być obsługiwane - stąd log jest nam potrzebny aby sprawdzić czy w dopłatach np nie brakuje jakichś danych, które powinny być aby pobieranie zadziałało prawidłowo.

 

Każdy przesłany do nas log (czy plik dmp) jest analizowany, ale nie zawsze da się z niego wywnioskować w czym leży problem. Bywa, że analizujemy niektóre pliki po dłuższym czasie (np jak kończymy prace nad wersją). Nie zawsze programista może rzucić robotę i zając się czymś innym - ma swój harmonogram prac. Doświadczenie podpowiada, że na takie maile sprzed 2 miesięcy lepiej nie odpowiadać już w ogóle, bo reakcja użytkowników jest często w stylu "dlaczego dopiero teraz!!!" itp. Istotne jest, że analizujemy, wprowadzamy poprawki jeśli to możliwe, nie zawsze o tym informując.

 

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Każdy przesłany do nas log (czy plik dmp) jest analizowany, ale nie zawsze da się z niego wywnioskować w czym leży problem.

Ile trzeba czekać na otrzymanie instrukcji dotyczącej włączenia logowania? Wysłałem w poniedziałek maila i cisza. Ponownie pobrałem transakcję z zakupem na raty i żadnych informacji dotyczących płatności ani formularza.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Dzięki tym logom wiemy skąd bierze się ten problem, ale jego poprawienie wymaga przeprowadzenia szeregu testów, których wcześniej ze względu na brak środowiska testowego ze strony Allegro nie mogliśmy przeprowadzić. Aktualnie Allegro wdraża nowe środowisko testowe, które pozwoli nam na te testy, stąd też zajmiemy się tym problemem w najbliższym czasie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...