Skocz do zawartości

przesunięcie usług z produkcji w toku na magazyn półproduktów

Polecane posty

Zaczęliśmy prowadzić produkcję i teraz mam pytanie techniczne. Mam na magazynie "produkcja w toku" części przyjęte przez RW i usługi zewnętrzne przyjęte przez PZ. Teraz muszę zrobić przesunięcie tego na magazyn "półproduktów". Księgowa powiedziała, że części wydaję na RW ale usługę zewnętrzną muszę na jakimś innym dokumencie, ale ona nie wie jak to technicznie w subiekcie wygląda. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem? Jak "przerzucić" usługę między produkcją w toku a magazynem półproduktów?

Link to postu

Dzień dobry,

technicznie program pozwala na zamieszczanie usług na dokumentach magazynowych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych – trzeba natomiast pamiętać, że asortyment o rodzaju usługa nie będzie posiadać stanu magazynowego. Jeżeli towary są transportowane pomiędzy magazynami, proszę rzucić okiem na poniższy artykuł e-Pomocy technicznej:

Link to postu
Godzinę temu, Kasia Gola napisał:

Zaczęliśmy prowadzić produkcję i teraz mam pytanie techniczne. Mam na magazynie "produkcja w toku" części przyjęte przez RW i usługi zewnętrzne przyjęte przez PZ.

Nie ważne jaki dokumentem zostało zrealizowane przyjęcie, ważne jest co zostało przyjęte - asortyment o "rodzaju towar" czy "rodzaju usługa" ?

 

Godzinę temu, Kasia Gola napisał:

Teraz muszę zrobić przesunięcie tego na magazyn "półproduktów".

Z podstaw usługi programu i magazynu powinno być wiadomo, że w magazynie mogą być ewidencjonowane tylko towary, komplety i opakowania, więc aby wykonać przesunięcie międzymagazynowe należy wcześniej przyjąć towar na magazyn, inaczej mówiąc usługi powinny być traktowane jak towary.

 

Godzinę temu, Kasia Gola napisał:

Księgowa powiedziała, że części wydaję na RW ale usługę zewnętrzną muszę na jakimś innym dokumencie

Niestety tak nie jest, nie jest ważne jak towar zostanie wydany z magazynu (jakim typem dokumentu), ważne jest jak zostanie taki dokument pisany i ujęty w księgowości.

 

Godzinę temu, Kasia Gola napisał:

ale ona nie wie jak to technicznie w subiekcie wygląda.

Dlatego właśnie przed prowadzeniem produkcji należało spotkać się w trójkę - Państwo, wdrożeniowiec programów InsERT, księgowa - i wypracować obieg dokumentów w programie.

 

1 godzinę temu, Kasia Gola napisał:

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem?

Taka praca ;)

 

1 godzinę temu, Kasia Gola napisał:

Jak "przerzucić" usługę między produkcją w toku a magazynem półproduktów?

Jak informowałem wyżej wprost nie ma takiej możliwości, gdyż usługi nie są ewidencjonowane w magazynie, co najwyżej można je potraktować jak towary. Umownie można też wydać taką usługę na magazynie źródłowym i przyjąć na magazynie produkcji w toku, ale kontrola takich "przesunięć" będzie już wymagała raczej rozwiązań dodatkowych (typu zestawienia SQL) no i co z dalszymi etapami produkcji, czyli przyjęciem wyrobu gotowego, wliczeniem usług w koszt wyrobu gotowego i rozliczeniem tego w księgowości.

 

Reasumując, produkcja nie jest prostym zagadnieniem.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...