Skocz do zawartości

Dokumenty Firmy - brak dokumentów w Rewizor GT

Polecane posty

Witam, 

 

w Dokumentach firmy mam wprowadzone faktury, nadany numer sygnatury oraz status "w księgowości" natomiast w Rewizor GT dokumentów brak - około 60 faktur. Nie mogę ani wycofać dokumentów ponieważ status jak powyżej, natomiast jak klikam w Rewizorze GT "pobierz nowe" to nie pobiera brakujących dokumentów.

 

Czy mogę prosić o pomoc?

Link to postu

Dzień dobry,

  1. Proszę spróbować zmienić filtry prezentowanych w Rewizorze dokumentów na "dowolny" (szczególnie "z okresu" i "o statusie").
  2. W kolejnym kroku proszę potwierdzić działanie bez obiegu w Dokumentach Firmy (jeśli obieg jest włączony, należy ręcznie przekazać dokument do księgowości).
  3. Może też okazać się, że użytkownik Konta Insert nie ma uprawnień do usługi Dokumenty. Należy to sprawdzić w Koncie Insert.
Mam nadzieję, że któraś z powyższych wskazówek pomoże rozwiązać problem. W przeciwnym razie będziemy potrzebowali numeru NIP firmy, celem zweryfikowania problemu w bazie danych. Proszę o przekazanie go w wiadomości prywatnej.
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Udało nam się ustalić, że przyczyną "znikania" dokumentów było wykonanie dearchiwizacji.

 

Dokumenty firmy w swoim podstawowym przeznaczeniu służą do przekazywania dokumentów z aplikacji webowej (Dokumenty firmy udostępnione Pracownikom) do programu księgowego (Rachmistrz lub Rewizor wykorzystywany w Dziale księgowym).

 

Przez przekazywanie rozumiemy zwykłą wysyłkę między programami.

Dokumenty firmy oznaczają, które dokumenty zostały już wysłane do księgowości, żeby nie duplikować ich w programie (jest to widoczne w postaci statusu dokumentu W księgowości w Dokumentach firmy).

 

W przypadku GT dokumenty są pobierane do bazy, która jako pierwsza o nie zapyta (w przypadku pracy na wielu bazach lub przed dearchiwizacją). Jeśli dokumenty były już raz pobrane do programu księgowego, nie wysyłamy ich z Portalu ponownie, bo u nas są już oznaczone jako odebrane przez księgowość.

 

Dearchiwizacja z założenia jest bardzo rzadką, awaryjną procedurą, dlatego błędy, które mogą pojawić się po jej wykonaniu, naprawiamy na ten moment ręcznie. Dlatego do czasu rozwiązania tego problemu należy się kontaktować ze mną lub @Katarzyna Kolenda.

 

Po zgłoszeniu myślimy nad wprowadzeniem usprawnienia, które umożliwiałoby samodzielne ponowienie wysyłki przez użytkowników Dokumentów firmy. Na takie rozwiązanie trzeba jednak poczekać, ponieważ najpierw musimy je rozważyć, zaprojektować i wdrożyć.

 

Zamykam wątek. Sprawę ponawiania wysyłki konkretnych dokumentów kończymy z Panem Zbigniewem w wiadomościach prywatnych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...