Skocz do zawartości

Powiadomienie dla asortymentu - stan 0

Polecane posty

Sfera zdarzeniowa, pozwala napisać plugin, który można by podłączyć do zapisywania dokumentów rozchodowych i takowe powiadomienie można by generować.

Można by też napisać odpowiednie zapytanie SQL, które porównywało by stan z przed okresu (np. poprzedni dzień) z bieżącym, i w przypadku zmiany na 0 powiadamiało.

Sprawdziłbym jeszcze gotowe rozwiązania partnerów, bo taki scenariusz wydaje się wysoce prawdopodobny dla rozwiązań wspomagających zakupy.

Nie wiem też, czy w mechanizmach automatyzacji, nie znajdzie się coś w tym temacie.

Dróg sporo, przy sporych oczekiwaniach.

Ogólnie kontakt z partnerem, to pewnie najbardziej zalecana droga :D

Link to postu

Reasumując, w tym przypadku "chcieć znaczy móc", program nie posiada funkcjonalności, ale można ją zrealizować wdrożeniowo / poprzez rozwiązanie dodatkowe... Jeśli chodzi o technikalia to:

12 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

Sprawdziłbym jeszcze gotowe rozwiązania partnerów, bo taki scenariusz wydaje się wysoce prawdopodobny dla rozwiązań wspomagających zakupy.

realizowałem takie rozwiązania właśnie w takim celu dla GT opierając się na triggerach do obsługi zdarzenia zajścia towaru poniżej stanu minimalnego lub do zera i na razie innej możliwości nie widzę w nexo, Sfera zdarzeniowa ma wsparcia, a obsługa wszystkich obecnych dokumentów i możliwych przyszłych będzie wymagała mnóstwa pracy i utrzymywania rozwiązania.  

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Sfera zdarzeniowa ma wsparcia, a obsługa wszystkich obecnych dokumentów i możliwych przyszłych będzie wymagała mnóstwa pracy i utrzymywania rozwiązania.  

Hmm, podłączenie pod Obiekt Dokument, a potem sprawdzanie tylko pozycji powiązanych z Rozchodem, chyba zapobiega konieczności dostosowywania do wszystkich obecnych jak i przyszłych rodzajów dokumentów?

Link to postu
5 minut temu, Andrzej Tereszkiewicz napisał:

Dziękuję za informację, niestety nie zlazłem takiej możliwości w automacie.

To naturalna kolej rzeczy, czym dłużej korzysta Pan z programu tym więcej potrzeb się pojawia i tym mniej będzie można ich zaspokoić za pomocą standardowych funkcjonalności programu.

Link to postu
2 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:
7 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Sfera zdarzeniowa ma wsparcia, a obsługa wszystkich obecnych dokumentów i możliwych przyszłych będzie wymagała mnóstwa pracy i utrzymywania rozwiązania.  

Hmm, podłączenie pod Obiekt Dokument, a potem sprawdzanie tylko pozycji powiązanych z Rozchodem, chyba zapobiega konieczności dostosowywania do wszystkich obecnych jak i przyszłych rodzajów dokumentów?

Tak, "wygląda to" na proste rozwiązanie, które będzie działać z nowymi wersjami programów, ale to założenie musi przyjąć zamawiający i autor rozwiązania, ja tego bym nie zrobił... Przypadek zejścia stanu magazynowego do zera jest tym prostszym, a jak znam życie to już są lub pojawią się za chwilę stany minimalne i obsługa tej potrzeby już się mocno komplikuje przy takich założeniach.

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Przypadek zejścia stanu magazynowego do zera jest tym prostszym, a jak znam życie to już są lub pojawią się za chwilę stany minimalne i obsługa tej potrzeby już się mocno komplikuje przy takich założeniach.

Ja wiem, IF'y/CASE'y, czy to w MSSQL, czy w C# to ta sama robota, aby stworzyć mityczne AI. Ale każdy robi jak lubi, nie będę się kłócić, ma Pan większe doświadczenie, na więcej "ciężkich" klientów Pan w życiu trafił ;)

Jedno pytanko - jak realizuje Pan powiadomienia w tych trigerach na MSSQL? Konfiguruje Pan w MSSQL profil pod wysyłkę maila z bazy danych, czy coś bardziej wykwintnego?

Link to postu
2 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Jedno pytanko - jak realizuje Pan powiadomienia w tych trigerach na MSSQL? Konfiguruje Pan w MSSQL profil pod wysyłkę maila z bazy danych, czy coś bardziej wykwintnego?

Wręcz przeciwnie, ma to być jak najprostsze i niezawodne - aplikacja która przetwarza dane zgormadzone w bazie danych, uruchamiana w harmonogramie Windows (bez usług i własnych harmonogramów) ;) W nexo mógłby to być automat.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Kłóciłbym się, czy to jest "proste" rozwiązanie, skoro wymaga zarówno zmian w MSSQL oraz specjalnego programu, do wysyłania, specjalnie przygotowanych komunikatów. Wszystko to można by wprowadzić w jednym rozwiązaniu Sfery zdarzeniowej i wysłać klientowi do instalacji - fakt, póki co parametryzowanie programów Sferycznych jest problemem, który miejmy nadzieję Insert wkrótce rozwiąże (wydaje mi się, że o tym rozmawialiśmy), ale z drugiej strony umieszczenie ich na twardo w kodzie, zapobiega też w jakimś stopniu dystrybucji Pana rozwiązania własnego innym podmiotom bez opłaty (chociaż to się inaczej akurat zabezpiecza), a jeśli klient coś chce zmienić w tych parametrach, to obecnie (bez parametrów po stronie NEXO), i tak będzie konieczne wsparcie twórcy.

Ot, punkt siedzenia, zależy od punktu widzenia + doświadczenia. Ważne, że działa i klient jest zadowolony :D

Link to postu
Godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

Kłóciłbym się, czy to jest "proste" rozwiązanie, skoro wymaga zarówno zmian w MSSQL oraz specjalnego programu,...

Proszę się kłócić i zaproponować prostsze i lepsze rozwiązanie, "proste" to oczywiście pojęcie względne - ja, Pan i autor wątku patrzymy na to inaczej.

 

Godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

...do wysyłania, specjalnie przygotowanych komunikatów.

Poza komunikatami są tworzone również dokumenty zamówień dostawców.

 

Godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

Wszystko to można by wprowadzić w jednym rozwiązaniu Sfery zdarzeniowej i wysłać klientowi do instalacji...

Technicznie - rozwiązanie sferyczne też może zmodyfikować bazę danych, dla użytkownika nie powinno mieć to znaczenia... Według mnie to będzie bardzo, bardzo trudne do realizacji sferycznie (stany minimalne), kiedy nie mam dedykowanego zdarzenia i sami musimy wszystko oprogramować, zapewne i tak wspomagać się dodatkowymi strukturami w bazie danych (w przykładowych realizacjach klienci nie chcieli powiadomień / dokumentów co kilka minut, tylko raz na godzinę, raz na dzień), ja zaliczam to do tych tematów, gdzie najpierw należałoby zrealizować to rozwiązanie, aby odpowiedzieć, czy będzie to możliwe.

 

1 godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

Ot, punkt siedzenia, zależy od punktu widzenia + doświadczenia. Ważne, że działa i klient jest zadowolony :D

Zgadzam się, bardzo często proszę użytkowników o opis problemu, gdyż może posiadać kilka rozwiązań, a dale rozwiązanie może mieć kilka rozwiązań technicznych.

Link to postu
41 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Technicznie - rozwiązanie sferyczne też może zmodyfikować bazę danych, dla użytkownika nie powinno mieć to znaczenia... Według mnie to będzie bardzo, bardzo trudne do realizacji sferycznie (stany minimalne), kiedy nie mam dedykowanego zdarzenia i sami musimy wszystko oprogramować, zapewne i tak wspomagać się dodatkowymi strukturami w bazie danych (w przykładowych realizacjach klienci nie chcieli powiadomień / dokumentów co kilka minut, tylko raz na godzinę, raz na dzień), ja zaliczam to do tych tematów, gdzie najpierw należałoby zrealizować to rozwiązanie, aby odpowiedzieć, czy będzie to możliwe.

Jasne, tutaj się z Panem zgodzę - są dwie drogi, jak w wątku "gdy stan osiągnie zero" lub wszystkie stany, który osiągnęły zero danego dnia. Ja się skupiłem na tym pierwszym wariancie, gdzie powiadamiam użytkownika już w momencie wystąpienia stanu zero, tak odczytałem wątek. Oczywiście, nie jest to do końca dobra droga, bo z dokumentem można się pomylić lub skorygować tego samego dnia, więc samoczynnie sugerowany byłoby podejście Pana, czyli wariant drugi. W przypadku drugiego wariantu jak najbardziej w grę wchodzi harmonogram i sprawdzanie cykliczne - chociaż ja Osobiście, nie bawiłbym się wcale w triggery i tablice pomocnicze, a zrobił zapytanie SQL, porównujące na podstawie przychody i rozchody, stan z poprzedniego i bieżącego dnia. Triggery wymagają więcej planowania dla mnie (Pan już je robił, ma gotowe zapytania), aby uwzględnić w nich wszelkie przypadki, jak korekty czy skasowania dokumentów, łatwiej mi debugować zapytanie SQL.

 

Aczkolwiek z drugiej strony, jak będziemy musieli uwzględnić wspominane przez Pana stany minimalne, i nie o tyle ich istnienie, co ich modyfikacje w ciągu dnia, to robi się coraz ciekawiej.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...