Skocz do zawartości

Automatyzacja - tworzenie DRA wspólnika (bez pracowników)

Polecane posty

Dzień dobry,

czy w najbliższym czasie jest szansa na wprowadzenie możliwości ustawienia automatu generującego DRA, a następnie generującego plik wymiany do Płatnika/PUE we wskazanym folderze po naliczeniu składek wspólnika za dany miesiąc, a samo naliczenie składek po zapisaniu zapisaniu obiektu "Zaliczka miesięczna ryczałtowa PIT"?

Link to postu

Dzień dobry, dodanie automatu generującego deklarację ZUS mamy zapisane do realizacji w kolejnych wersjach programu. 

W dniu 11.04.2023 o 23:40, Wadim Szczyrski napisał:

po zapisaniu zapisaniu obiektu "Zaliczka miesięczna ryczałtowa PIT"?

Przekazałem Pana sugestię, aby dodać do programu taką wbudowaną możliwość.

Cytat

 

tworzenie DRA wspólnika (bez pracowników)

 

Proszę pamiętać, że w programach linii nexo, nie ma czegoś takiego jak "DRA dla wspólnika",  jest tylko deklaracja rozliczeniowa dla całej firmy (wszyscy wspólnicy wraz ze wszystkimi pracownikami).

Link to postu
W dniu 14.04.2023 o 08:07, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proszę pamiętać, że w programach linii nexo, nie ma czegoś takiego jak "DRA dla wspólnika",  jest tylko deklaracja rozliczeniowa dla całej firmy (wszyscy wspólnicy wraz ze wszystkimi pracownikami).

Chyba nie do końca tak jest. Dwie pierwsze pozycje to DRA dla wspólników.

image.thumb.png.65282a1b0c5c263f6aa8a824e116c42f.png

Link to postu
W dniu 19.04.2023 o 08:31, Krzysztof Lasko napisał:

W takim razie chyba nie do końca zrozumiałem intencję Wadima. Wygenerowany plik xml zawiera  osobne DRA dla wspólników i osobne dla firmy ale chyba nie o to Wadimowi chodzi.

Tak, wybaczcie brak precyzji i używanie skrótów myślowych:)

 

Chodziło mi o wygenerowanie DRA dla wspólnika opłacającego składki wyłącznie za siebie. 

Czyli moim nexowym marzeniem było by stworzenie takiego automatu(zestawu automatów), który po zapisaniu obiektu "Zaliczka miesięczna/kwartalna ryczałtowa PIT" wygeneruje składki ZUS wspólnika, następnie stworzy Deklaracje ZUS DRA i wyeksportuje plik wymiany do wskazanego wcześniej folderu. A marzeniem ściętej głowy jest możliwość wysyłki DRA do ZUS bezpośrednio z programu... :)

 

Tworzenie automatu, który wg ustalonego z góry harmonogramu nalicza składki lub/i tworzy DRA jest w moim przypadku niepraktyczne, gdyż nie wiem którego dnia w danym miesiącu będą już wprowadzone faktury u danego podatnika (chodzi mi tutaj wyłącznie o ryczałtowców, u których składki muszą zostać naliczone po wprowadzeniu faktur przychodowych).  Wynika, to z tego, że klienci co miesiąc przysyłają swoje faktury w innych dniach, ja je wprowadzam jeszcze w innych, a ustawienie takiego harmonogramu na 20. dzień miesiąca jest dość ryzykowne ze względu na ryzyko, że serwer ZUS będzie nieco przeciążony i zestawy nie wyjdą w terminie. Nie mówiąc już o sytuacjach, kiedy klienci dostarczają faktury nawet po 20-tym(!) (oczywiście, zawsze mając uzasadniony powód spóźnienia) ;) 

 

Link to postu
W dniu 21.04.2023 o 20:30, Wadim Szczyrski napisał:

Chodziło mi o wygenerowanie DRA dla wspólnika opłacającego składki wyłącznie za siebie. 

Czyli moim nexowym marzeniem było by stworzenie takiego automatu(zestawu automatów), który po zapisaniu obiektu "Zaliczka miesięczna/kwartalna ryczałtowa PIT" wygeneruje składki ZUS wspólnika, następnie stworzy Deklaracje ZUS DRA i wyeksportuje plik wymiany do wskazanego wcześniej folderu. A marzeniem ściętej głowy jest możliwość wysyłki DRA do ZUS bezpośrednio z programu... :)

 

Tworzenie automatu, który wg ustalonego z góry harmonogramu nalicza składki lub/i tworzy DRA jest w moim przypadku niepraktyczne, gdyż nie wiem którego dnia w danym miesiącu będą już wprowadzone faktury u danego podatnika (chodzi mi tutaj wyłącznie o ryczałtowców, u których składki muszą zostać naliczone po wprowadzeniu faktur przychodowych).  Wynika, to z tego, że klienci co miesiąc przysyłają swoje faktury w innych dniach, ja je wprowadzam jeszcze w innych, a ustawienie takiego harmonogramu na 20. dzień miesiąca jest dość ryzykowne ze względu na ryzyko, że serwer ZUS będzie nieco przeciążony i zestawy nie wyjdą w terminie. Nie mówiąc już o sytuacjach, kiedy klienci dostarczają faktury nawet po 20-tym(!) (oczywiście, zawsze mając uzasadniony powód spóźnienia)

Dziękuję za szczegółowe opisanie potrzeby.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...