Skocz do zawartości

Błąd importu przelewu ZUS w Santander

Polecane posty

Dzień dobry,

 

mam problem z zaimportowaniem przelewu składek ZUS wygenerowanego w Gratyfikancie Nexo Pro - bank zwraca mi komunikat Rachunek - nieprawidłowa wartość.

 Nr rachunku bankowego ZUS jest na 100% poprawnie wprowadzony w danych firmy, wszystkie pozostałe przelewy płace, ppk, pit importują się poprawnie.

Dzieje się tak od samego początku użytkowania programu, czyli od stycznia 2023, ale zawsze w końcu zapomniałem o tym napisać.

Co powinienem jeszcze sprawdzić ?

 

Link to postu

Dzień dobry, proszę powiedzieć, w jaki sposób generuje Pan dyspozycje bankowe? Tworzy pan zwykłą dyspozycję czy dyspozycję ZUS? Przy generowaniu pliku, jaki rodzaj wysyłki jest wybierany? Z jakiego konta bankowego Pan korzysta (dokładna nazwa konta)? Może Pan zamiesić zrzuty ekranu z poszczególnych kroków wykonywanych w programie.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 14.04.2023 o 09:11, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, proszę powiedzieć, w jaki sposób generuje Pan dyspozycje bankowe? Tworzy pan zwykłą dyspozycję czy dyspozycję ZUS? Przy generowaniu pliku, jaki rodzaj wysyłki jest wybierany? Z jakiego konta bankowego Pan korzysta (dokładna nazwa konta)? Może Pan zamiesić zrzuty ekranu z poszczególnych kroków wykonywanych w programie.

Dzień dobry,

 

dyspozycję bankową generuję następująco :  - deklaracje zus, wybieram miesiąc który mnie interesuje, prawy przycisk myszy, generuj dyspozycje bankowe. Pojawia się okienko generowanie dyspozycji bankowych z rachunkiem bieżącym firmy, indywidualnym rachunkiem w ZUS, kwotą, datą itp. Przechodzę do finanse, bank,  wybieram wygenerowaną dyspozycję składki zus, prawy przycisk, bankowość elektroniczna, wyślij do pliku. Loguję się do bankowosci elektronicznej Santander, przelewy, importuj przelewy, wskazuję plik (w formacie txt), klikam dalej i otrzymuję komunikat Rachunek - nieprawidłowa wartość.

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Dziękuję za przesłane dane. Potwierdzamy w tym przypadku problem z dyspozycjami ZUS. Na ten moment mogę zalecić ręczne tworzenie Dyspozycji standardowych z poziomu modułu Bank. Z nimi nie powinno być problemu podczas wczytywania pliku po stronie banku.

dyspozycja.thumb.png.f7aaa6f151b8abefef58862c44cc2358.png

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...