Skocz do zawartości

Magazyn Depozytowy

Polecane posty

Jestem kilkuletnim użytkownikiem Subiekta GT i księgowałem do marca Rachmistrzem.

Po przekształceniu w z o.o. ogarniam tematy księgowe w Rewizorze i mam problem z rozliczaniem magazynu depozytowego.

Do tej pory w Kpir wprowadzałem fakturę wystawioną przez producenta na podstawie zestawienia MM (raz w miesiącu, zgodnie z umową).

Mam wrażenie że w pełnej księgowości powinno być to jakoś inaczej prowadzone (bardziej szczegółowo) .

Będę wdzięczny za podpowiedzi , intuicyjnie myślę że WZ z depozytu i PZ w moim wówczas podpiąć pod zbiorczą fakturę do WZ

Wygodniej mi było na MM bo mam ich kilka dziennie (do różnych magazynów) ale chyba to tak nie zagra ...

Link to postu

Pełna księgowość to zupełnie inny stopień skomplikowania... Magazyn depozytowy NIE jest magazynem księgowym, więc powinien być całkowicie oddzielony od magazynów księgowych, stąd towary z magazynu depozytowego nie powinny być przesuwane na magazyn księgowy poprzez MM tylko poprzez RW na magazynie depozytowym i PZ na magazynie księgowym, następnie po zgłoszeniu sprzedaży zbiorcza FZ do PZ (korygująca koszt zakupu). Przynajmniej ja tak robię.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...