Skocz do zawartości

cena magazynowa inna w informtorze inna na dokumentach


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Infobot nexo,

Polecane posty

 

image.thumb.png.24198215b72c7f98c364eddd1f52633a.png

 

 

Zrobiłem ZK, cena magazynowa bzdura 2,61 zamiast 29,62

 

image.thumb.png.c6b52dae4cbfff2de3b9b40f961d6d84.png

zreazliwoałęm wz z ZK, na WZ cena 26,93 (na szaro pod rozbiciem) a przy rozbiciu 29,62. Zysk pokazuje 110,92(na szaro pod rozbiciem) czyi z rozbicia a nie dokumentu (39,02-29,62=9,4x11,8=110,92). W informatorze i rozbicu pokazuje ok na dokumentach nie

 

image.thumb.png.fb371aeee46d1e0281efc2914de57d96.png

 

wcześniejsze RW 42 czyli cena magazynowa dobra

image.thumb.png.b42566350800a50c401d2933c29e712b.png

image.png

image.png

Link to postu

Dzień dobry,

proszę przesłać dokładniejszy zrzut wydania zewnętrznego, tak by status dokumentu oraz kolumny cena magazynowa i koszt magazynowy były wyraźnie widoczne.

Dodatkowo proszę pokazać mapę powiązań przyjęcia zewnętrznego oraz fakturę zakupu do przyjęcia zewnętrznego z tą partią. 

 

Najlepiej gdyby opisywane przez Pana wartości były w jakiś sposób zaznaczone na zrzutach ekranu. Zarówno opis jak i zrzuty wydają się bardzo chaotyczne.

Link to postu

Jeden z możliwych powodów (bez głębszej analizy):

Różnice prawdopodobnie wynikają z korekt.

 

Źródłami korekty są dokumenty KKD (Korekta Kosztu Dostawy) oraz Dokumenty Handlowe (FZ, itp.) korygujące Dokumenty Magazynowe (np. na PZ jest cena 5 PLN, ale później do niej FZ ma 5,50 PLN).

 

Takie powyższe korekty należy ująć przez KKH i KKM aby raporty odpowiednio je wliczały.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Ręcznie, robimy to w taki sam sposób jak zwykle. To się pierwszy raz zdarzyło. Jak zrobiłem teraz ctrl+d na WZ, zdublowalo WZ z dobrymi cenami. Nie wiem co mam jeszcze przesłać. Prosze zwrócić uwagę, że rozbicie pozycji pokazuje inna ceną niż dokument WZ (tj zastanawiajace) - to, że Panu powiem, że robie PZ, FZ, KK co to zmieni jeżeli rozbicie różni się z dokumentem a zysk na dokumencie liczy poprawnie bo bierze cene z rozbicia a nie z dokumentu. A jak robię ctrl +D i tworzy się nowy dokument to rozbicie=cena magazynowa na dokumencie czyli tu jest ok. Jedyne co mi jeszcze przyszło do głowy to, że rochód tego towaru jest częścow z przychodu inwentaryzacyjnego ale patrzyłem i na PW cena tego towaru jest poprawna czyli 29,62

Link to postu

Dzień dobry,

żeby zweryfikować, co mogło być przyczyną błędu potrzebne będą dokładne informacje. Jeżeli konkretnie przedstawi Pan operacje wykonywane w programie wraz z zachowaniem ich kolejności i dodatkowymi szczegółami, które mogły mieć wpływ na zachowanie programu to powinno udać się odtworzyć błąd, a co za tym idzie znaleźć zarówno przyczynę jak i rozwiązanie Pańskiego problemu.

Link to postu

Oczywiście znalazłem już problem jako Wasz konsultant :) Znalazłem ponieważ kilka razy to się zdarzyło w piątek a restart bazy nic nie pomógł. Otóż rozwiązanie (ale zauważyłęm po wgraniu aktualizacji 45.0 -wczesniej nie wyłapałem tego).

1. Prosze zrobić ZK na 3 szt towaru, którego nie ma. (nie wiem czy status ma znaczenie ja mam częsciowa rezerwacja dostaw)

2.Wprowadzić FZ narazie na 1 szt po 9 zł (powiedzmy że będa 3 FZ po 9 zł za 1szt)

3.ZK zrealizować jako WZ częśiowo na tą 1szt.

4.Cene magazynową na WZ pokaże Wam 3 zł a nie 9 zł - ponieważ zrezlizowana 1/3 ZK. Zysk policzy poprawnie, i w rozbicu dostaw (ctrl+r) też będzie poprawnie ale cena magazynowa na dokumencie- bzdura

 

72,82-48,94=23,88x330=7880,4 - oczywiście bzdura ze wzgledu na cene magazynową

72,82-71,18 (cena magazynowa z FZ -poprawna)=1,64x330=541,20 - ok

 

image.png.4e30ff78cb86c85e16a20e603e022a18.png

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • Rozwiązanie

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 46.0.0. Fragment listy zmian:

"Na dokumentach realizujących zamówienie od klienta poprawiono wyświetlanie nieprawidłowej ceny magazynowej, jakie mogło następować w niektórych scenariuszach użycia. Analogiczną poprawkę wykonano także dla zamówień od klienta.";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...