Skocz do zawartości

Import plików EDI++

Polecane posty

Problem ten już pojawiał się już kilka razy na forum, ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Przy imporcie faktur z Fakturowni do Nexo bardzo często pojawiają się błędy. Praktycznie co miesiąc u losowego klienta jest jakiś problem. Te same pliki są natomiast bez problemu importowane do GT.

Dziś jest komunikat: Plik zawiera wielu kontrahentów o tym samym symbolu:..." i nie importuje połowy faktur. Czyli jeżeli jest więcej niż jedna faktura na tego samego klienta, to żadna nie jest importowana. Do GT natomiast wszystko importuje się bez problemu.

Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie tego problemu oprócz porzucenia Nexo i powrotu do GT?

Link to postu

To że weszło do GT a nie weszło do nexo jest na 99% wynikiem tego że nexo bardziej restrykcyjnie sprawdza poprawność EPP.
A komunikat wyraźnie podaje przyczynę niepowodzenia, więc w zasadzie nie ma nad czym dumać, choć oczywiście dobrze byłoby to sprawdzić.
Autorzy eksportów najczęściej twierdzą że ich program jest bezbłędny dopóki nie wskaże im się konkretnego miejsca w którym jest błąd.

Link to postu

Wiedza, że Nexo jest bardziej restrykcyjne nie zmienia mojej sytuacji na 2 dni przed dwudziestym. Z komunikatu nie jestem w stanie zrozumieć, co jest nie w porządku, bo to co widzę, to że klient wystawił po kilka faktur na te same podmioty. Jest to normalna sytuacja i nie powinna powodować problemów. W bazie kontrahentów w fakturowni, kontrahenci nie są zdublowani, więc nie rozumiem skąd się bierze problem. Ale dla mnie podstawowym pytaniem jest: jak rozwiązać ten problem i zaimportować te faktury do Nexo?

Link to postu



Wiedza, że Nexo jest bardziej restrykcyjne nie zmienia mojej sytuacji na 2 dni przed dwudziestym. Z komunikatu nie jestem w stanie zrozumieć, co jest nie w porządku, bo to co widzę, to że klient wystawił po kilka faktur na te same podmioty. Jest to normalna sytuacja i nie powinna powodować problemów. W bazie kontrahentów w fakturowni, kontrahenci nie są zdublowani, więc nie rozumiem skąd się bierze problem. Ale dla mnie podstawowym pytaniem jest: jak rozwiązać ten problem i zaimportować te faktury do Nexo?

Prowadząc BR warto jednak mieć kogoś kto zapewni wsparcie w trudnej sytuacji, ale to już Pan decyduje jak zorganizuje sobie pracę.

Oczywiste jest że kontrahenci są zdublowani w pliku EPP, a nie w bazie Fakturowni, bo do bazy przecież nexo nie ma dostępu.

Możemy znaleźć tan błąd, a prawdopodobnie także naprawić ten plik, ale nie ukrywam że byłaby to usługa odpłatna.
Link to postu

Dziękuję za ofertę wsparcia. Oczywistym jest, że tego typu usługi są płatne. Zanim jednak zdecyduję się wydać pieniądze, chciałbym zrozumieć naturę problemu.

Jest kilka możliwych opcji:

  1. Fakturownia zapisuje pliki EPP w takim formacie, który powoduje powstanie błędów w Nexo, czyli za każdym razem, kiedy klient wystawi na jakiegoś kontrahenta więcej niż jedną fakturę i wyśle mi plik wymiany, będę musiał korzystać z pomocy serwisanta w naprawieniu/konwersji i wczytaniu takiego pliku do Nexo
  2. Są błędy w ustawieniach albo po stronie Nexo albo po stronie Fakturowni i można to rozwiązać za pomocą jednorazowego wsparcia technicznego i potem już będzie działać.

Nie chodzi tutaj o pieniądze, tylko właśnie o organizację pracy biura.

Link to postu

Nie wiem, bez obejrzenia danych musiałbym być wróżką, a niestety nie jestem, niemniej na 99% błąd jest w EPP.

3 godziny temu, Piotr Kulczycki napisał:

czyli za każdym razem, kiedy klient wystawi na jakiegoś kontrahenta więcej niż jedną fakturę i wyśle mi plik wymiany, będę musiał korzystać z pomocy serwisanta w naprawieniu/konwersji i wczytaniu takiego pliku do Nexo

To samo. Nie wiem czy za każdym razem, nie jestem wróżką, nie wiem co robi Fakturownia, nie wiem czy błąd występuje zawsze.

Moim zdaniem najpierw należy zdiagnozować błąd a potem działać stosownie do tego co wyszło na jaw.

Jeśli błąd jest po stronie Fakturowni (a tak obstawiam) to niech to poprawią.

A zanim poprawią/a co jeśli nie poprawią? Też nie wiem, to wychodzi "w praniu"

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...