Skocz do zawartości

Nowy cennik allegro

Polecane posty

Od zawsze miałem w pełni uzupełnione cenniki w sello czyli

koszt, cena za kolejną sztukę i max w paczce.

Czyli powiedzmy koszt wysyłki 1 rzeczy to 10zł a 3 (z różnych aukcji) to już koszt 12zł. Dziś się okazuje że allegro przestało to sumować i za 3 rzeczy liczy przy zapłacie przez PayU 10zł, cenniki w aukcjach są. Ma ktoś taki problem ?

Link to postu

Niestety tak.  Wygląda na to, że to nie jest błąd techniczny tylko tak miało być.  Na razie nie komentowałem jeszcze sił umysłowych autora tego pomysłu, czekam na odpowiedź od Allegro na mejla pod hasłem "przywróćcie dotychczasową funkcjonalność".

 

Gwoli ścisłości: z poprzedniego mejla od Allegro wynika, że jest tak tylko dla różnych cenników.  Nie wiem tylko, co w tym wypadku oznacza "różne" - u mnie np. nie doliczyło opłaty za kolejną sztukę, pomimo że cenniki w aukcjach różniły się wyłącznie maksymalną liczbą sztuk dla mniej-więcej 1/3 rodzajów przesyłek (natomiast opłaty za pierwszą i kolejne sztuki były wszędzie identyczne).  I różnice były typu w jednej aukcji 35, w drugiej 40, więc praktycznie (książki) nieistotne.

Link to postu

Autor tej rewolucyjnej metody obliczania kosztów dostawy wg nowego rozkładu powinien trafić do telefonu, gdy wściekły klient usiłuje okazać swoje racje, bo jak wytłumaczyć klientowi, że ma dopłacić za wysyłkę 6pln, jeśli allegro mu policzyło tak i tak.

 

Nie sądzicie, że każdy z nas mógłby napisać im wiadomosć nawołującą do przywrócenia starego ładu?

JA dziś to zrobiłem. Liczę, że się to zmieni.

 

 

Link to postu

Panowie i Panie :)

U nas przy ponad 4000 aukcji koszty czasem przy 20 kupionych przedmiotach są naliczane w wysokości 150-200zł.

 

Najlepsze jest to iż teraz klient nie może zmienić kosztu sam, dotychczas dzwonił, i obsługa nasza mówiła, iż wystarczy zaznaczyć inny koszt i wpisać x zł.

 

A najśmieszniejsze jest to moim zdaniem iż nasz opiekun napisał nam, zapewne wszyscy opiekunowie wszystkim sprzedawcom tak napisali, bo musieli, cytuję, UWAGA

 

"""""""""""""

 

Witam. Proszę zapoznać się ze szczegółami nowych cenników allegro.

 

Brak możliwości zmiany w kosztach dostawy jest celowy i został wprowadzony na prośbę sprzedających.

 

 

http://allegro.pl/help_item.php?item=1706

 

 

Pozdrawiam serdecznie

"""""""""""""

 

Co to kłamstwo i to działanie ma na celu, nie wiem ...

Link to postu

jeszcze nie otrzymałem od nich odpowiedzi, miałem wielu klientów(stałych), którzy mieli ustalone ceny wysyłek-narzędzie sprawdzało się znakomicie, wpisywali ustaloną swoją cenę wysyłki, płacili, a całośc szła sprawnie.

 

Zastanawiam się, czy kupujący nadal życzyliby sobie nieedytowalnych formularzy w przypadku, gdy ustawię sumowanie się kwot za wysyłkę? ;-) Długo usiłowałem dociec jaki jest cel zmiany, aczkolwiek bez rezultatu. I jeszcze w ciągu doby 3 zwroty przez payu. MASAKRA.

Link to postu

Brak możliwości zmiany kosztu jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale tylko w przypadku kiedy wysyłka liczyła się tak jak kiedyś a nie tak jak teraz...

Wystarczy że w cenniku różni się maksymalna liczba sztuk w paczce i już nie zlicza kosztów, kiedyś liczyło się to samo bez problemu. Nie wiem kto nad tym myślał ale widać nie ma pojęcia co robi.

I jeszcze jedno, mam stałych klientów którym nie doliczam za kolejne sztuki w paczce. No i teraz taki klient nie zapłaci mi przez PayU bo musiał by zapłacić za przesyłkę bez rabatu a ja się w zwroty nie będę bawił.

Kazałem im wypełniać formularz i robić zwykły przelew na konto poza PayU.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...