Skocz do zawartości

Roczne rozliczenia składki zdrowotnej problem

Polecane posty

Podczas dokonywania rocznego rozliczenia składki zdrowotnej za 2022 rok w pozycji nr 11 - Zwiększenie kosztów o składki ZUS -  pojawia się komunikat "Brak zaksięgowanej składki zdrowotnej wspólnika dla jednego naliczenia zapłaconego w roku rozliczenia składki zdrowotnej". Z czego oże wynikać problem i co dokładnie ta pozycja sumuje i skąd pobiera dane do tej pozycji ?

Link to postu
19 godzin temu, Tomasz Bołaz napisał:

pojawia się komunikat "Brak zaksięgowanej składki zdrowotnej wspólnika dla jednego naliczenia zapłaconego w roku rozliczenia składki zdrowotnej".

U mnie to samo :( Składki zapłacone i zaksięgowane, a komunikat jest. Może chodzi o to, że zapłacone były w grudniu 2021, a nie w styczniu 2022 🤔

image.png.12fb941150e1e9da53dabe722626d25e.png

Również nie bardzo wiem co pokazuje pozycja nr 11 - u mnie jest kwota najbardziej zbliżona do sumy samych społecznych, ale i tak się nie zgadza :( 

Edytowane przez Szczepan Socha
Link to postu

Jest 1 maja. ZUS w komunikacie na swojej stronie napisał że 28 będzie aktualizacja i była. Program się zaktualizował. Niestety nadal nie wiadomo gdzie wpisać roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Czy w DRA czy RCA. W obydwu dokumentach są te same pola ale w jednym  w drugim dokumencie po uzupełnieniu są błędy krytyczne z komunikatami które same siebie wykluczają.

Jak sądzicie czy ktoś nad tą administracją rządową w ogóle jeszcze panuje? Lub chociaż sprawia wrażenie że panuje? Jak można w takich warunkach cokolwiek zaplanować?

Link to postu
W dniu 20.04.2023 o 16:51, Szczepan Socha napisał:

U mnie to samo :( Składki zapłacone i zaksięgowane, a komunikat jest. Może chodzi o to, że zapłacone były w grudniu 2021, a nie w styczniu 2022 🤔

image.png.12fb941150e1e9da53dabe722626d25e.png

Również nie bardzo wiem co pokazuje pozycja nr 11 - u mnie jest kwota najbardziej zbliżona do sumy samych społecznych, ale i tak się nie zgadza :( 

wstawia zapłacone społeczne + FP :( powinno być samo społeczne...

Link to postu
W dniu 1.05.2023 o 16:13, Jarek M napisał:

Jest 1 maja. ZUS w komunikacie na swojej stronie napisał że 28 będzie aktualizacja i była. Program się zaktualizował. Niestety nadal nie wiadomo gdzie wpisać roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Czy w DRA czy RCA. W obydwu dokumentach są te same pola ale w jednym  w drugim dokumencie po uzupełnieniu są błędy krytyczne z komunikatami które same siebie wykluczają.

Jak sądzicie czy ktoś nad tą administracją rządową w ogóle jeszcze panuje? Lub chociaż sprawia wrażenie że panuje? Jak można w takich warunkach cokolwiek zaplanować?

A zatrudniasz kogoś? wtedy RCA. Jak sam się biedzisz - DRA.

Link to postu
W dniu 4.05.2023 o 13:17, Joanna Knapik napisał:

wstawia zapłacone społeczne + FP :( powinno być samo społeczne...

W sumie to księgowane w koszty jest społeczne i FP, więc jest to zwiększenie kosztów 🤔(już sam nie wiem)

@Tomasz Bołaz moim zdaniem wyświetla się tam błąd dlatego, że składka za grudzień 2021 roku została zapłacona i zaksięgowana w 2021 roku (ale nie jestem tego pewny).

Co więcej kiedy zaznaczę tylko składki zapłacone w 2022 roku to suma (społeczne + FP) zgadzają się z pozycją 11.

Edytowane przez Szczepan Socha
Link to postu

Witam

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić łopatologicznie różnicę między polami raportu Roczne rozliczenie składki zdrowotnej:

34. Zwiększenie kosztów o składki ZUS

39. Składki społeczne nieujęte w kosztach

Kiedy jedno a kiedy drugie?

Bo jeżeli 34 to zaksięgowane w KPIR a 39 to ujmowane w deklaracji, to mi nie zaciąga FP z KPIR do 34

Edytowane przez Marcin Dulski
Link to postu
W dniu 6.05.2023 o 19:20, Marcin Dulski napisał:

Bo jeżeli 34 to zaksięgowane w KPIR a 39 to ujmowane w deklaracji, to mi nie zaciąga FP z KPIR do 34

Nie powtarzamy problemu. 

W dniu 6.05.2023 o 19:20, Marcin Dulski napisał:

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić łopatologicznie różnicę między polami raportu Roczne rozliczenie składki zdrowotnej:

34. Zwiększenie kosztów o składki ZUS

39. Składki społeczne nieujęte w kosztach

Kiedy jedno a kiedy drugie?

Składki księgowane w KPiR powinny być wykazane w poz. 34, odliczane od dochodu w poz. 39

Link to postu

Dzień dobry, niestety nie potwierdzam.

2 godziny temu, Szczepan Socha napisał:

zy może Pan potwierdzić moje przypuszczenia, że składka za grudzień 2021 zapłacona i księgowana w grudniu 2021 powoduje taki komunikat:

Proszę zweryfikować czy wszystkie składki z datą zapłaty na 2022 rok, są zaksięgowane. Najłatwiej sprawdzić to w KPiR  po kolumnie opis. Być może doszło do sytuacji, że w danym miesiącu zostało zaksięgowane np.tylko FP i FS.

opis.thumb.png.18a1c3c6b5852a523335878ec9bdb31d.png

 

Ewentualnie może Pan od księgować wszystkie zapłacone składki w 2022 roku, a następnie ponownie je zaksięgować. Jednakże zalecam zrobić to na kopii bazy danych.

Link to postu
6 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, niestety nie potwierdzam.

Proszę zweryfikować czy wszystkie składki z datą zapłaty na 2022 rok, są zaksięgowane. Najłatwiej sprawdzić to w KPiR  po kolumnie opis. Być może doszło do sytuacji, że w danym miesiącu zostało zaksięgowane np.tylko FP i FS.

opis.thumb.png.18a1c3c6b5852a523335878ec9bdb31d.png

 

Ewentualnie może Pan od księgować wszystkie zapłacone składki w 2022 roku, a następnie ponownie je zaksięgować. Jednakże zalecam zrobić to na kopii bazy danych.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) 

Teraz widzę co u mnie wpłynęło na ten komunikat - jest to składka zdrowotna zaksięgowana ręcznie jednym wpisem w dniu 01.07.2023 z przedziału od stycznia do czerwca.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...