Skocz do zawartości

Opłacone w całości zamówienie od klienta a częściowy brak towaru - jak zrealizować taką sprzedaż ?


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Barbara Kornatowska,

Polecane posty

Dzień dobry

Mam zarejestrowane zamówienie od klienta. Klient opłacił je w całości na podstawie wystawionej do zamówienia faktury proforma.

Niestety nie mam aktualnie jednej pozycji na magazynie i nie mogę zrealizować tego zamówienia w całości.

Jak poprawnie wykonać sprzedaż żeby wszystko zagrało zgodnie z intencjami twórców programu ?

Myślałem żeby do tego zamówienia wystawić fakturę zaliczkową końcową i podpiąć pod nią wcześniej zarejestrowany w Rewizorze przelew. To mi zamknie rozrachunek. Natomiast jeżeli chodzi o ruch towaru to przy wystawianiu tej faktury usunąć pozycję, której mi brakuje i zapisać resztę jako zamówienie różnicowe, a jak przyjdzie towar to zrealizować je do końca tylko poprzez wydanie WZ.

Czy myślę dobrze ?

 

Pozdrawiam.

Link to postu
Godzinę temu, Barbara Kornatowska napisał:

Jak poprawnie wykonać sprzedaż żeby wszystko zagrało zgodnie z intencjami twórców programu ?

Jakie są Pani intencje ? Jak Pani chciałaby przeprowadzić transakcję (jak zwykłą czy zaliczkową) i jakie są możliwości (daty otrzymania przedpłaty i końcowej realizacji transkacji) ?

 

Godzinę temu, Barbara Kornatowska napisał:

Myślałem żeby do tego zamówienia wystawić fakturę zaliczkową końcową i podpiąć pod nią wcześniej zarejestrowany w Rewizorze przelew. To mi zamknie rozrachunek. Natomiast jeżeli chodzi o ruch towaru to przy wystawianiu tej faktury usunąć pozycję, której mi brakuje i zapisać resztę jako zamówienie różnicowe, a jak przyjdzie towar to zrealizować je do końca tylko poprzez wydanie WZ.

Czy myślę dobrze ?

Edukacyjnie - proszę spróbować sprawdzić rozwiązanie w praktyce (na kopii podmiotu lub podmiocie demo).  

  • Dziękuję 1
Link to postu

No i niestety nie działa tak jak myślałam. 😞

Oczywiście po usunięciu pozycji asortymentowej, wystawiona faktura zaliczkowa końcowa nie zawiera tej pozycji. Natomiast rozwiązanie z wydaniem w późniejszym terminie towaru na WZ nie skutkuje wystawieniem faktury na ten asortyment.

Jak to poprawnie rozwiązać ?

Mam całkowicie opłacone zamówienie, ale nie mam całego towaru. Powinnam wystawić do przyjętej zaliczki fakturę zaliczkową. I tak chcę zrobić, ale po usunięciu pozycji towaru, którego nie mam, faktura zaliczkowa wystawia się w obniżonej wartości.

Chcę osiągnąć efekt taki, żeby móc rozliczyć pełną zaliczkę i mieć na fakturze zaliczkowej wszystkie zamówione przez klienta pozycje, ale brakujące pozycje wydać mu już tylko w terminie późniejszym na dokument WZ.

I nie daję rady, juz różne kombinacje próbuję 😞

Link to postu

Nie odpowiedziała Pani na moje pytania, więc zaproponuję jeden z możliwych scenariuszy:

- faktura zaliczkowa cząstkowa na pełna wartość zamówienia / otrzymaną przedpłatę

- wydanie zewnętrzne dostępnego towaru

- wydanie zewnętrzne brakującego towaru kiedy dojedzie

- faktura zaliczkowa końcowa (zerowa)

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • Rozwiązanie

Bardzo dziękuję. Rozjaśniło mi to w głowie 🙂

Z jakichś, bliżej mi nieznanych powodów założyłam, że wystawienie faktury zaliczkowej spowoduje automatyczne wydanie towaru.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...