Skocz do zawartości

Proszę o poparcie pomysłu przywrócenia "inny sposób dostawy" na Allegro - link

Polecane posty

Witam,

 

Zwracam się do użytkowników Sello z prośbą aby poprzeć w ankiecie na forum Cafe Allegro/Sugestie pomysł przywrócenia w formularzu zapłaty i dostawy Allegro "innego sposobu dostawy" i możliwości ręcznego wpisania przez kupującego łącznego kosztu wysyłki przy zbiorczych zakupach ale pod warunkiem, że sprzedający udostępni taką opcję.

 

Sam jestem sprzedającym i opcja taka jest mi jako sprzedającemu i jednocześnie kupującemu potrzebna.

Każdy sprzedający wie czy potrzebuje takiej opcji czy nie więc proponowane rozwiązanie umożliwia włączenie lub wyłączenie tej opcji dla swoich kupujących.

To sprzedawca sam decyduje.

 

Link do ankiety:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1668529-Przywr%C3%B3ci%C4%87-%E2%80%9Einny-spos%C3%B3b-dostawy%E2%80%9D-pod-warunkiem-%C5%BCe-sprzedawca-si%C4%99-na-to-zgodzi-G%C5%81OSUJ&p=17633831#post17633831

 

Jeśli pomysł poprze wystarczająco dużo ludzi w jednej ankiecie to jest szansa że Allegro wprowadzi taką opcję.

 

Zachęcam do dyskusji na forum Cafe Allegro pod podanym linkiem.

Proszę również o przesłanie tej informacji innym osobom zainteresowanym tym tematem żeby wprowadzić takie rozwiązanie.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Link to postu

Witam,

 

Zwracam się do użytkowników Sello z prośbą aby poprzeć w ankiecie na forum Cafe Allegro/Sugestie pomysł przywrócenia w formularzu zapłaty i dostawy Allegro "innego sposobu dostawy" i możliwości ręcznego wpisania przez kupującego łącznego kosztu wysyłki przy zbiorczych zakupach ale pod warunkiem, że sprzedający udostępni taką opcję.

 

Sam jestem sprzedającym i opcja taka jest mi jako sprzedającemu i jednocześnie kupującemu potrzebna.

Każdy sprzedający wie czy potrzebuje takiej opcji czy nie więc proponowane rozwiązanie umożliwia włączenie lub wyłączenie tej opcji dla swoich kupujących.

To sprzedawca sam decyduje.

 

Link do ankiety:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1668529-Przywr%C3%B3ci%C4%87-%E2%80%9Einny-spos%C3%B3b-dostawy%E2%80%9D-pod-warunkiem-%C5%BCe-sprzedawca-si%C4%99-na-to-zgodzi-G%C5%81OSUJ&p=17633831#post17633831

 

Jeśli pomysł poprze wystarczająco dużo ludzi w jednej ankiecie to jest szansa że Allegro wprowadzi taką opcję.

 

Zachęcam do dyskusji na forum Cafe Allegro pod podanym linkiem.

Proszę również o przesłanie tej informacji innym osobom zainteresowanym tym tematem żeby wprowadzić takie rozwiązanie.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

 

+1

Link to postu

masz moje poparcie, nowe FODy masakrują szybkośc pracy, a zwiększają ilośc telefonów, maili etc.

 

Wiem, my mamy to samo i klienci najpierw wkurzeni mówią, że zapłacą przelewem co trwa do kilku dni, a przyzwyczajeni byli do płacenia przez PayU.

Muszą sami wyliczać łączną kwotę za zakupy i się mylą, bo nawet nie wypełnią foda gdyż boją się, że jak wybiorą kuriera za 50zł to Allegro każe im to zapłacić.

Potem są drugi raz wkurzeni, że paczka tak długo idzie bo wyślemy dopiero jak przelew dojdzie.

 

Dodatkowo wzrosła nam znacząco ilość wysyłek kurierskich gdyż w cennikach podajemy większą ilość przedmiotów w paczce dla kuriera niż dla Poczty Polskiej co jest oczywiste.

No i przy zbiorczych zakupach Allegro wylicza wysyłkę Pocztą na jakieś 30-70zł za paczkę 5kg w gabarycie B, a kurierem normalnie więc klienci niejako są zmuszeni do wybierania kuriera.

Klient jest zły bo nie chce kuriera, my jesteśmy źli bo nie jest nam to na rękę bo kurier przyjeżdża do nas około godziny 11:00, a wysyłki Pocztą realizujemy sobie kiedy chcemy bo Poczta jest obok nas i wysyłki mieliśmy tak naprawdę do kilku godzin od złożenia zamówienia, a teraz to już niestety zaczęło się wydłużać.

 

Jest jeden pozytyw - ludzie zaczęli składać zamówienia telefonicznie poza Allego bo nie chcą się denerwować wypełniając te fody  ;)

Link to postu

Jestem w ogóle za wprowadzeniem starych zasad w formularzach-a tgo ankieta nie oferuje-szkoda ;-)

 

Z Allegro trzeba małymi kroczkami...  :) :) :)

 

PS Allegro nigdy nie przywróciło czegoś co zmieniło, a przynajmniej nie przypominam sobie  ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Hehe udało się ;D

 

Dziękuję wszystkim co głosowali.

 

Chociaż szczerze pisząc to wątpię żeby ta powalająca ilość kilkudziesięciu głosów popierających pomysł przekonała Allegro do przywrócenia opcji "inny sposób dostawy".

 

Wydaje mi się, że ludzie zaczęli płacić przelewami tradycyjnymi i Allegro odczuło brak kasy na PayU, a pogoń za forsą potrafi zmienić wszelkie przekonania. Nawet przekonanie samego Allegro, że Allegro się nigdy nie myli i nie przywraca czegoś co usunęło.

 

Niestety, to nie koniec zabaw Allegro z nowymi cennikami. W mailu od Allegro pojawia się informacja: "Przywrócona opcja usprawni działanie nowych cenników dostawy do czasu ich pełnego zdefiniowania."

 

Ech...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...