Skocz do zawartości

Ukrycie nieobsługiwanych typów dokumentów

Polecane posty

Witam,

W naszej firmie używamy podstawowych typów dokumentów. Faktura, korekta, paragon. Czy można globalnie, dla wszystkich użytkowników (nie z poziomu widoku pojedynczego użytkownika) usunąć/ukryć możliwość wyboru wszystkich pozostałych typów dokumentów (np. faktura VAT marża, paragon fiskalny, faktura imienna itd.?). Chodzi mi także o stworzenie takiego "profilu" który będzie również obowiązywał wszystkich nowo dodawanych użytkowników.

pozdrawiam

Link to postu
50 minut temu, Kacper Panek napisał:

dodając do wypowiedzi Pana Andrzeja, może Pani również skorzystać z Profilu programu, by ukryć niektóre Rodzaje dokumentów:

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie (ja ciągle żyję w świecie samych pełnych profili i zapominam o tej drodze)

Link to postu

Dziękuję za podpowiedzi!

Niestety nie do końca dzięki nim mogę zrealizować to o co mi chodzi...

Po odebraniu praw dla danej roli, np. odebraniu prawa do dodania np. paragonu imiennego, użytkownik przypisany do tego profilu widzi możliwość dodania tego paragonu PI, ale po jego wyborze pojawia się informacja o blokadzie. 

Natomiast mi chodzi mi o to, by tak spersonalizować widok/menu, aby nie tylko zablokować możliwość dodania niektórych dokumentów (np. paragon imienny), ale też ukryć możliwość ich wyboru przy dodawaniu nowego dokumentu. Chodzi o stworzenie maksymalnie ergonomicznego menu, w którym miały by być widoczne tylko te opcje/dokumenty, które faktyczne na co dzień wykorzystujemy.

Działania na Profilach też nie umożliwiają ukrycia tych niepotrzebnych rodzajów dokumentów.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Agnieszka Łozowska
Link to postu

W takim razie proszę rzucić okiem na funkcję Ulubione.

Pozwala ona na zdefiniowanie listy najczęściej używanych modułów oraz skrótów dodawania dokumentów. Lista może być dowolnie edytowana oraz grupowana.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym artykule e-Pomocy technicznej:

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 47.0.0. Fragment listy zmian:

"Własne typy dokumentów (w Laboratorium): • Możliwość utworzenia nowego typu dokumentu na podstawie istniejącego w nexo typu dokumentu. • Tworzenie i realizowanie dokumentów na podstawie własnej konfiguracji typu dokumentu. • Uwzględnienie w serwisach, filtrach, menu, dokumentach, mapie powiązań oraz kolumnach nowych typów dokumentów. • Korzystanie z własnych mnemoników dla nowoutworzonych typów dokumentów. • Możliwość blokowania realizacji między wybranymi dokumentami z uwzględnieniem nowo dodanych typów dokumentów. • Możliwość włączenia przepisywania wartości takich samych pól własnych podczas realizacji między dokumentami. • Możliwość włączenia przepisywania wartości takich samych pól własnych na pozycjach dokumentów podczas realizacji między dokumentami (dostępne po włączeniu w Laboratorium opcji "Pola własne na pozycjach"). • Ograniczenie widoczności danych dla Asortymentów, Podmiotów, Magazynów oraz Oddziałów dla typu dokumentu (dostępne po włączeniu w Laboratorium opcji "Profilowanie danych"). Dodano także możliwość kopiowania i wklejania ograniczeń widoczności. • Wybranie własnego domyślnego wzorca wydruku dla typu dokumentu. • Wybór uprawnień, które mają się powielić z bazowego typu dokumentu, na podstawie którego tworzony jest własny typ dokumentu. Uprawnienie odpowiedzialne za dodawanie własnego typu dokumentu, odpowiada też za pokazywanie w menu Dodaj oraz Realizuj nazw nowych typów dokumentów. • Uwzględnienie własnych typów dokumentów w czynności tworzenia nowego dokumentu w module Automatyzacja. • Możliwość ustawienia, na których typach dokumentów ma być widoczne pole własne dokumentu. • Możliwość ustawienia, na których typach dokumentów ma być widoczne pole własne pozycji dokumentu (dostępne po włączeniu w Laboratorium opcji "Pola własne na pozycjach"). • Możliwość wybrania własnego typu dokumentu podczas realizacji zamówienia wysyłkowego w Sello NX. • Utworzenie warunku opierającego się na własnym typie dokumentu w schemacie dekretacji w Rachmistrzu oraz Rewizorze. • Uwzględnienie własnych typów dokumentu w POS - interfejs dotykowy. • W sferze zdarzeniowej dodano możliwość reakcji na zdarzenia konkretnych typów dokumentów (dostępne po włączeniu w Laboratorium opcji "Sfera zdarzeniowa".";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...