Skocz do zawartości

Połączenie przez IP z serwerem SQL

Polecane posty

Dzień dobry,
Prowadzę sprzedaż internetową i zdecydowałem się na otwarcie sklepu stacjonarnego.
Zależy mi na dostępie do magazynu na sklepie, aby obserwować stany magazynowe.
Przedstawiciel handlowy firmy Insert zaproponował zakupienie licencji na pracę zdalną, oraz dodatkowe stanowiska co też zrobiłem.
Jednak tu następuje górka. Nie mogę się połączyć po IP z serwerem, który jest w głównej siedzibie firmy.
Mam wykupiony publiczny adres IP.
Pracuję na Windowsie 10.

Próbuję się połączyć w następujący sposób. Jako adres podaje adres.ip:1433\INSERTGT. W sieci lokalnej jest to NAZWA_KOMPUTERA\INSERTGT
Adres IP w sieci wewnętrznej jest przypisany na stałe do komputera na którym jest serwer. Na komputerze z serwerem dodałem do zapory wyjątki zgodnie z pomocą techniczną na stronie -> https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2521,insert-gt-–-dlaczego-program-nie-laczy-sie-z-serwerem-na-koncowce-polaczenie-stanowiska-bez-serwera-sql-do-stanowiska-ktore-pelni-role-serwera.html?token=IjIwMjEvMDMvMDQsIDIzOjUwOjEzLS0-LCAi.zEl89c0iSaliIgnrtaC1JbyfBlc

Rozmawiałem z dostawcą internetowym i nie powinno być żadnych problemów z portami.

W tym momencie nie wiem gdzie szukać problemu. Może ktoś by coś doradził? Zależy mi na takim rozwiązaniu, nie pulpicie zdalnym, bo lokalnie będzie drukarka fiskalna.
348360245_593459962758884_1926784400138092978_n.thumb.png.a3a5dbe1a573db1bb1fce7b70a70b826.png

Link to postu
16 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

W tym momencie nie wiem gdzie szukać problemu.

Zapewne SQL działa na portach dynamiczych.

 

19 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Może ktoś by coś doradził?

Polecam nie zgadywać tylko się dowiedzieć lub jednak zlecić komuś, kto wie co robi.

 

20 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Zależy mi na takim rozwiązaniu,...

To proszenie się o problemy, w najgorszym wypadku utrata danych, w najlepszym powolna praca ze zrywaniem połączenia.

 

25 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

...nie pulpicie zdalnym, bo lokalnie będzie drukarka fiskalna.

 Nie rozumiem o czym Pan pisze, jest kilka sposób obsługi drukarki fiskalnej przy pracy zdalnej z wykorzystaniem pulpitu zdalnego.

Link to postu

Na pewno doceniłbym Pana wypowiedź, gdyby była bardziej pomocna, a nie tylko ogólne frazesy. Ja rozumiem, że serwis na czymś musi zarabiać, ale zasada połączenia powinna być prosta, a szukam rozwiązania dla tego co napisałem. Nic nie wiem o obsłudze drukarki fiskalnej w połączeniu z subiektem z wykorzystaniem pulpitu zdalnego, więc tutaj Pan napisze ogólnik i rozumiem, że wieczór już lepszy?


Chciałbym oczywiście dodać, że dla mnie pulpit zdalny to nie jest zadowalająca kwestia, w przypadku sklepu stacjonarnego.

Edytowane przez Kacper Zaradny
Link to postu
16 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Na pewno doceniłbym Pana wypowiedź, gdyby była bardziej pomocna, a nie tylko ogólne frazesy.

Poruszył Pan techniczny problem i otrzymał techniczną odpowiedź, która prawdopodobnie odpowiada na Pana pytanie / rozwiązuje Pana problem, której niestety Pan nie zrozumiał, ale najgorsze jest to, że nie zadał Pan sobie odrobiny trudu, aby doczytać o czym napisałem, czy poprosić o dodatkowe wyjaśnienia... Wyjaśnienia tych "frazesów" znajdzie Pan w pomocy do programu w temacie "MS SQL Server 2005" czy Google: https://www.google.com/search?q=microsoft+sql+server+dynamiczny+port

 

27 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Ja rozumiem, że serwis na czymś musi zarabiać,

To należało tak zrobić, dać zarobić dobremu serwisantowi na sprzedaży licencji, a nie jakiemuś "przedstawicielowi handlowemu", przy okazji można było porozmawiać o pracy zdalnej, mogłoby być taniej, nie traciłby Pan czasu na szukanie pomocy po forach internetowych i nie ryzykowałby utraty danych.

 

29 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

...ale zasada połączenia powinna być prosta, a szukam rozwiązania dla tego co napisałem.

I jest prosta, nawet banalnie prosta - dla mnie. Jednak próbowałem wytłumaczyć, że połączenie takie powinno być również bezpieczne, aby inni - hakerzy - nie mogli się prosto podłączyć i usunąć Pana danych, a w tym celu połączenie należy skomplikować.

 

35 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Nic nie wiem o obsłudze drukarki fiskalnej w połączeniu z subiektem z wykorzystaniem pulpitu zdalnego, więc tutaj Pan napisze ogólnik

Według mnie informacja, że z wykorzystaniem pulpitu zdalnego można korzystać z drukarki fiskalnej to konkretna informacja potwierdzająca możliwości techniczne. Po co mam tracić czas na opisywanie szczegółów, którymi na tym etapie nie był i nie jest Pan zainteresowany ? Jak wyżej, uważam, że jeśli ktoś czegoś nie zrozumie lub będzie zainteresowany szczegółami to najzwyczajniej w świecie to napisze, zasada ta wydaje się prosta.

 

47 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

i rozumiem, że wieczór już lepszy?

Nie, tego też Pan nie rozumie, więc napiszę wprost - czytanie jak kolejny raz ktoś ignoruje moje sugestie i stara się o problemy nie poprawia mi wieczorów.

 

48 minut temu, Kacper Zaradny napisał:

Chciałbym oczywiście dodać, że dla mnie pulpit zdalny to nie jest zadowalająca kwestia, w przypadku sklepu stacjonarnego.

Wybrał Pan najgorsze rozwiązanie i ponadto dodaje, że najlepsze rozwiązanie nie jest zadowalające bez podania jakiekolwiek wyjaśnień, jakiekolwiek argumentu.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Kacper Zaradny napisał:

VPN mam skonfigurowany,  łącze się z siecią, do routerów na firmie mam dostęp,...

Nie podał Pan wcześniej tej zasadniczej informacji, z jednej strony to rozwiązuje problem bezpieczeństwa, z drugiej strony może być również przyczyną problemów z połączeniem.

 

1 godzinę temu, Kacper Zaradny napisał:

...cały czas brak dostępu do bazy danych subiekta.

Potencjalną przyczynę już wskazałem - łączy się Pan na port 1433, ale zapewne serwer SQL nie działa na tym porcie.

 

2 godziny temu, Kacper Zaradny napisał:

Czy sama kwestia adresu serwera może tutaj sprawiać problem?

Ogólnie adres jest błędny, podaje się numer portu lub nazwę instancji, ale to zwykle nie powoduje problemów. Podawanie domyślnego portu usługi też jest zbędne.

 

2 godziny temu, Kacper Zaradny napisał:

Z tego co rozumiem, adres serwera SQL w połączeniu VPN, powinien być taki sam jak lokalnie. Czy jednak nie?

Oczywiście, że nie, to zależy od konfiguracji połączenia VPN, bezpieczne / uniwersalne jest podawanie adresu serwera SQL w postaci adresu ip i portu. Przy połączeniu VPN nie mają też zastosowania przekierowania portów na routerze.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...