Skocz do zawartości

problem z mapowaniem form płatności

Polecane posty

W dniu 1.12.2023 o 18:48, HotKey . napisał:

krzyki

Ja już wiem o co chodzi. Chodzi o pisanie wielkimi literami. To nie jest krzyk. Tak robią Człowieki programiści, bo się łatwiej czyta długi i skomplikowany tekst. Kolorowanie tekstu tak samo. No zobacz:

image.png.806332dc82d233d194918f01a2955140.png

Jeszcze trzeba do Regulaminu Forum zajrzeć czy nie jest zabronione, ale to dla programistów zdarza się mieć taki nawyk.

  

W dniu 1.12.2023 o 20:37, centrumstali com napisał:

dziecinne

Zgadza się.

Nazwa zaczerpnięta z branży - SANDBOX też jest dziecinna (piaskownica).

image.png.a4b17b57ce0b28ec9125b2ee049245bb.png

 

Taka branża. Wpadam się tu wyluzować, jak dostanę patcha to jest super, a jak nie dostanę patcha to też jest super :D A jak ktoś zwraci mi uwagę, to wiadomo, że się trzeba zacząć zachowywać. Piszę to ja: Król Julian. Ale OK potrenuję nową funckję "Cytat Wielokrotny". Cjeeeeeeeeeeeerpliwosti :D

 

W dniu 1.12.2023 o 21:30, centrumstali com napisał:

Nie chcę podpinać umowy własnej z DPD przez WzA

Tak jak zrozumiałęm, to mają być w SNX jakieś pluginy integracji, może nawet dla kurierów, ale ja nie korzystam z tego i nie pomogę. Pisz, przypominaj się:

 

Może inni się podłączą do wątku.

 

 

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Teraz tak, poznaję formatkę SUBIEKTOWĄ, ale wydaje mi się, że jej część poniższa to od SELLO pochodzi?

image.png.b09a28f47dd0131fb0fd4a2d8e489ba8.png

W instukcji obłsugi nie znalazłem zbyt wiele, stąd próbując zrozumieć działanie, szukam objaśnienia jak to działa.

Część nazwana POWIĄZANIA. To należy do SELLO NX jak rozumiem? To nie jest część SUBIEKTowa ?

Wiemy już, że bez skonfigurowania tego nie działają mapowania form płatności w Zamówieniach Wysyłkowych w SNX.

 

Czy menu rozwijane TYP to te wartości dostarcza Allegro Czy SNX? Czy one będą się wobec tego z czasem zmieniać jak Allegro coś doda do tej listy, czy to trzeba pisać do SELLO NX żeby dodać nowe TYPY płatności?

Obecnie potrzebujemy chyba tylko PAYU / P24 do rozliczania ALLEGRO FINANSE i "płatność odroczona" do PRAGMAGO. CASHONDELIVERY wymaga podania "GOTÓWKA". Możliwe, że zamiast GOTÓWKA, to nazwa powinna być POBRANIE i to by wtedy wyglądało rozsądnie, no ale nie chcę się jeszcze na tym etapie wymądrzać. No niech już będzie, byle ruszyło.

 

I teraz bardzo ładnie formatka FORMA PŁATNOŚCI rozróżnia waluty (PLN/CZK). I mapowanie podpina właściwą formę płatności w zależności od waluty w Zamówieniu Wysyłkowym. A czy ta formatka może ona tak samo rozróżniać kurierów ?

ORLEN, DPD, PP, UPS, ONE, INPOST ? Żeby podpinać właściwe formy płatności (POBRANIE DPD, POBRANIE INPOST, POBRANIE PP, etc)?


Dodam, że na tym etapie wiemy już, że najlepszą formą płatności dla CASHONDELIVERY w pakiecie NEXO wydaje się być faktycznie zaproponowana przez Producenta:

image.png.d72427422aae7ab27c95faf2dd7b64f6.png

nie robi wpłaty i tworzy rozrachunek typu N (należność np FS) oczekujący na rozrachunek typu SN (spłata należności np wpłata pobrania przez kuriera). Dokładnie tego potrzebuję w NEXO !

 

Stąd jeszcze jedno pytanie, czy wykonalne są poniższe wdrożenie:

SUBIEKT GT + SELLO NX ?

SUBIEKT NEXO (bez PRO) z SELLO NX ?

SUBIEKT NEXO (bez PRO) z SELLO1?

SUBIEKT NEXO PRO + SELLO1 ?

 

 

W kreatorze wdrożeniowym jest takie info:

image.png.d4a6bd0eda5201f1f9b4b197a3c34b2e.png

 

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
W dniu 1.12.2023 o 16:31, HotKey . napisał:

Zgoda, to najlepszy moment, aby stworzyć ten program świetnie. Jak już się wybuduje dom,  to potem ciężko ściany przestawiać żeby dostosować go do naszych potrzeb.

Dlatego od początku ten dom budujemy tak, aby większość ścian się dało przestawić :).

 

W dniu 1.12.2023 o 16:33, HotKey . napisał:

Ja przepraszam, ale ja tego drugiego emota nie rozróżniam. @Bartosz Rosa - może to coś z konfiguracją forum też być?

Wątpię. A emoty na innych stronach działają inaczej?

 

W dniu 1.12.2023 o 18:48, HotKey . napisał:

Widzicie te emotikony bez powiększania ?

Ja zainwestowałem w monitor ultraszeroki, żeby mieć dużo pola na ekranie i 120 zakładek w przeglądarce :D, zwykłe monitory 4K mają to do siebie, że wszystko jest maciupkie :), więc trzeba skalowanie podkręcać.

 

W dniu 1.12.2023 o 20:52, centrumstali com napisał:

Przed przejściem na Sello NX wstrzymuje mnie tylko brak integracji z kurierem DPD. Dla mnie jest to podstawowa rzecz której brakuje, ale nie pisze do twórców - MUSICIE TO ZROBIĆ!!!

Będzie Pan zadowolony :).

 

  

W dniu 3.12.2023 o 04:07, HotKey . napisał:

Teraz tak, poznaję formatkę SUBIEKTOWĄ, ale wydaje mi się, że jej część poniższa to od SELLO pochodzi?

Zgadza się. Programy nexo są w zasadzie tym samym programem, w uproszczeniu różnią się konfiguracjami widoków, modułów itp., więc jeśli Sello NX i Subiekt i Gestor używają płatności, to ta formatka jak i cały słownik jest dla tych programów wspólny. Dodatkowo, uruchomienie dodatkowego programu na takim podmiocie powoduje, że mogą pojawiać się dodatkowe opcje w formatkach - tak jak w tym przypadku, jeśli masz uruchomione Sello NX to będziesz widział dodatkową zakładkę POWIĄZANIA.

 

  

W dniu 3.12.2023 o 04:07, HotKey . napisał:

Czy menu rozwijane TYP to te wartości dostarcza Allegro Czy SNX? Czy one będą się wobec tego z czasem zmieniać jak Allegro coś doda do tej listy, czy to trzeba pisać do SELLO NX żeby dodać nowe TYPY płatności?

W zasadzie to zależy od plugina (w tym przypadku plugina Allegro). W Sello NX zakładka POWIĄZANIA jest takim standardem w różnych słownikach (płatności, sposoby dostawy paczek, wkrótce statusy zamówienia), który umożliwia powiązanie tego wpisu słownikowego z różnymi pluginami. Dla przykładu, dwa różne pluginy:

image.png.6b121c722624611fd56183c73e507974.png

dostarczają listę płatności, którą można tutaj wskazać. 

Obecnie płatności są przez plugin Allegro zwracane jako statyczna lista (zmienia się dość rzadko), ale np powiązania z WzA są już pobierane przez plugin WzA na żywo. Obsługa obu scenariuszy jest możliwa przez Sello NX, natomiast czy są to dane statyczne czy zaciągane z serwisu (czy jeszcze skądinąd) to już zależy od implementacji plugina. Tam gdzie to miało duży sens dodaliśmy pobieranie z serwisu.

 

  

W dniu 3.12.2023 o 04:07, HotKey . napisał:

A czy ta formatka może ona tak samo rozróżniać kurierów ?

ORLEN, DPD, PP, UPS, ONE, INPOST ? Żeby podpinać właściwe formy płatności (POBRANIE DPD, POBRANIE INPOST, POBRANIE PP, etc)?

Mamy to w planach, ale nie jest to takie trywialne. Wymaga wprowadzenia kilku dodatkowych funkcji aby było to możliwe.

 

  

W dniu 3.12.2023 o 04:07, HotKey . napisał:

Stąd jeszcze jedno pytanie, czy wykonalne są poniższe wdrożenie:

SUBIEKT GT + SELLO NX ?

SUBIEKT NEXO (bez PRO) z SELLO NX ?

SUBIEKT NEXO (bez PRO) z SELLO1?

SUBIEKT NEXO PRO + SELLO1 ?

Tak, wszystkie te połączenia są możliwe. W przypadku współpracy Sello NX z Subiektem GT w konfiguracji połączenia z Subiektem dodatkowo ustawia się mapowanie płatności (tych z Sello/nexo na GT).

  • Dziękuję 1
Link to postu
15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Zgadza się. Programy nexo są w zasadzie tym samym programem, w uproszczeniu różnią się konfiguracjami widoków

No właśnie. Z punktu widzenia użytkownika GT to zaskoczyło mnie, ze formatki dosępne w SELLO w zasadzie są od SUBIEKTA. Więc będziemy dopytywać i prośba o cierliwość, a pewnie następni migrujący też będą mieli ten same case niebawem przetrenowany.

 

15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Dodatkowo, uruchomienie dodatkowego programu na takim podmiocie powoduje, że mogą pojawiać się dodatkowe opcje w formatkach

No właśnie dobrze wiedzieć.

 

15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W zasadzie to zależy od plugina (w tym przypadku plugina Allegro)

Rozumiem. Czyli nie ma tutaj zasady, zależy od implementacji, stąd w takim razie będziemy zbierać doświadczenie, w razie problemów będziemy dopytywać.

 

15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, wszystkie te połączenia są możliwe. W przypadku współpracy Sello NX z Subiektem GT w konfiguracji połączenia z Subiektem dodatkowo ustawia się mapowanie płatności (tych z Sello/nexo na GT).

No to super !

 

 

15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Mamy to w planach, ale nie jest to takie trywialne. Wymaga wprowadzenia kilku dodatkowych funkcji aby było to możliwe.

image.thumb.png.e9f0ad7416cfcc8ce5c15f4f35021e71.png

W praktyce tak to by wyglądało po stronie SUBIEKTa w wersji GT. no i tak to wygląda. Pstryknięcie serii faktur w SELLO1 (CTRL+SHIFT+S) nie jest możliwe, bo trzeba w każdej fakturze ręcznie poprawiać przy pobraniach na właściwego kuriera. Na prawdę cieżko się tam nie pomylić. Potem są korekty faktur, skargi Klientów i problemy ze znalezieniem płatności, etc. Fajnie, jakby to wreszcie było zrobione z rozróżnieniem na kurierów tak, jak ładnie to rozróżnia waluty, bo z walutami już ładnie działa, teraz tak samo dorobić kurierów.

 

 

 

 

 

Jak widać "Cytat wielokrotny" przetrenowałem, wieki całe się zastanwiałem jak Wy wszystkie cytaty umieszczacie w jednym poście :D

 

image.png.564084e1e7e180e143a4e9111afea198.png

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jaki Subiekt (nexo czy GT)?

 

W Sello NX trzeba dodać płatność typu Płatność za pobraniem / kredyt i tam wybrać cesję na PayU (dodając taki podmiot w module klienci).

Można od razu z tego miejsca w zakładce POWIĄZANIA ustawić mapowanie na PAYU dla serwisu Allegro, lub z poziomu zamówienia wysyłkowego wybierając funkcję Mapuj na... (trzeba przejść w tryb edycji zamówienia).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...