Skocz do zawartości

Aktywacja Portalu Biura

Polecane posty

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem aktywacji Portalu Biura i udostępnienia go klientom, ale niektórych klientów nie chcę zapraszać do programu. Powstrzymuje mnie przed tym liczba poruszanych na forum błędów, ale przede wszystkim fakt, że od przez PONAD ROKU producent nie wprowadził tak bardzo podstawowej, potrzebnej i sygnalizowanej przez użytkowników  funkcjonalności jak dzielenie/łączenie pliku z przesłanymi fakturami. 

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: czy planowane jest uruchomienie możliwości uczenia OCR przez użytkowników, zamiast wysyłać każdą fakturę i opis każdego pola na jakieś emaile z niewiadomym skutkiem, co skutecznie zniechęca do "współtworzenia" i rozwijania silnika OCR? A może, w obliczu KSeFu, insERT postanowił już nie inwestować w temat związany z OCR?

 

Link to postu

Dzień dobry,

9 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

czy planowane jest uruchomienie możliwości uczenia OCR przez użytkowników

Jeśli dobrze rozumiem, oczekiwałby Pan rozwiązania umożliwiającego pokazanie, co zostało rozpoznane i umożliwienie użytkownikowi poprawienia tego?

 

Teraz takie "poprawki" śledzimy z poziomu programów księgowych, więc zbieramy informacje o błędach w odczycie przez OCR.

Rozważaliśmy też dodanie takiego rozwiązania do Portalu, ale ze względu na konieczność ciągłego dostosowywania programu do zmian prawnych (których w ostatnim czasie jest wyjątkowo dużo), ten temat został odłożony na później. Poza bezpośrednimi zgłoszeniami wszystkie faktury przechodzące przez nasz system (na analizę których Biura wyraziły zgodę), są na bieżąco analizowane i w razie potrzeby przekazywane do uczenia.

 

9 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

A może, w obliczu KSeFu, InsERT postanowił już nie inwestować w temat związany z OCR?

Jak najbardziej dalej inwestujemy w OCR, a nowe modele są publikowane na bieżąco. Tylko w tym roku opublikowaliśmy już 4 ulepszone modele - a zaraz zostanie opublikowany 5. Do końca roku planujemy też wdrożyć rozpoznawanie walut i faktur w obcych językach.

 

W jednym z wątków pisaliśmy też, że problematyczne faktury chętnie przyjmujemy na adres portalbiura@insert.com.pl lub dokumentyfirmy@insert.com.pl. Na co dzień zbieramy tam sugestie i informacje o problemach z Portalami (można rozpropagować adresy). Z każdym przypadkiem zapoznajemy się indywidualnie i odpowiadamy. Zazwyczaj mamy dodatkowe pytania, które musimy zadać, dlatego prosimy o dodawaniu w mailu następujących informacji:

  1. NIP i nazwę Biura rachunkowego w zgłoszeniu,
  2. NIP klienta biura,
  3. NIP sprzedawcy z faktur,
  4. Dane o programie (nazwa, linia, wersja),
  5. Czy dokumenty wprowadzane są za pomocą schematów importu czy ręcznie?
  6. I oczywiście w czym problem.
9 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem aktywacji Portalu Biura i udostępnienia go klientom, ale...

Jeśli chodzi o obawy związane z aktywacją Portalu Biura i udostępnieniem do Klientom, możemy zaproponować przetestowanie rozwiązania najpierw na mniejszej grupie w ramach 45 dniowego okresu próbnego dostępnego za darmo dla wszystkich Biur rachunkowych korzystających z programów Rachmistrz lub Rewizor GT oraz nexo.

Usługa jest udostępniana konkretnemu klientowi, więc może Pan wytypować najpierw mniejszą grupę "testową".

 

Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomoże Panu w podjęciu decyzji :)

Edytowane przez Jolanta Horudko
Link to postu
W dniu 25.05.2023 o 10:27, Jolanta Horudko napisał:

możemy zaproponować przetestowanie rozwiązania najpierw na mniejszej grupie w ramach 45 dniowego okresu próbnego dostępnego za darmo dla wszystkich Biur rachunkowych korzystających z programów Rachmistrz lub Rewizor GT oraz nexo.

Tak zrobiłem. Uruchomiłem wersję testową i okazało się, że w pakiecie podstawowym jest tylko 50 dokumentów (czyli realnie mogę uruchomić usługę Dokumenty u 1,5 klienta), a na dodatek okazuje się, że OCR nie odczytuje danych nabywcy w przypadku gdy jest on osobą fizyczną... Jeżeli to jest kwestia ustawień, to bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak można wskazać programowi, że na danej fakturze (sprzedażowej) w TYM miejscu są dane nabywcy, i że jest to osoba fizyczna. (klient nie prowadzi sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej).

W dniu 25.05.2023 o 10:27, Jolanta Horudko napisał:
  • NIP i nazwę Biura rachunkowego w zgłoszeniu,
  • NIP klienta biura,
  • NIP sprzedawcy z faktur,
  • Dane o programie (nazwa, linia, wersja),
  • Czy dokumenty wprowadzane są za pomocą schematów importu czy ręcznie?
  • I oczywiście w czym problem.

Dużo chętniej uczestniczyłbym w usprawnianiu i rozwijaniu produktu, gdybym nie musiał wypisywać wszystkich danych z powyższej listy za każdym razem. Nie można zintegrować tego mechanizmu (uczenia się OCR) z opcją "Zgłoś sugestię" bezpośrednio z programu?

 

W dniu 25.05.2023 o 10:27, Jolanta Horudko napisał:

Do końca roku planujemy też wdrożyć rozpoznawanie walut i faktur w obcych językach

Czekamy z niecierpliwością! :) 

Link to postu
14 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

Tak zrobiłem. Uruchomiłem wersję testową i okazało się, że w pakiecie podstawowym jest tylko 50 dokumentów (czyli realnie mogę uruchomić usługę Dokumenty u 1,5 klienta)

To jest wersja demo, która ma służyć sprawdzeniu, czy w ogóle spodoba się Państwu to rozwiązanie. Liczbę stron ustaliliśmy poprzez analizę potrzeb biur i wyszło nam, że 50 jest wystarczające, aby zapoznać się z funkcjami Portalu Biura.

14 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

okazuje się, że OCR nie odczytuje danych nabywcy w przypadku gdy jest on osobą fizyczną

Prawda - i raczej nie będziemy rozwijać w tę stronę. Rozpoznajemy NIP nabywcy/NIP sprzedawcy a dane kontrahenta pobierane są z GUSu

Sprzedaż do osób fizycznych w większości przypadków robione jest przez kasy fiskalne, a następnie księgowane przez raporty kasowe.

  

14 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

Dużo chętniej uczestniczyłbym w usprawnianiu i rozwijaniu produktu, gdybym nie musiał wypisywać wszystkich danych z powyższej listy za każdym razem. Nie można zintegrować tego mechanizmu (uczenia się OCR) z opcją "Zgłoś sugestię" bezpośrednio z programu?

Może Pan to zrobić z tego poziomu, jednak "Zgłoś sugestię" dotyczy uwag do konkretnego programu, a tutaj mówimy o integracji i wykorzystaniu OCR, współdzielonego przez wszystkie linie. Sugestia w końcu do nas dotrze, ale będzie musiała przejść dużo dłuższą ścieżkę. Tutaj dajemy Panu możliwość bezpośredniego kontaktu. Oczywiście nie musi Pan z tego korzystać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...