Skocz do zawartości

Rozrachunki w walucie

Polecane posty

Faktura sprzedaży (w EUR) zaczytana została z pliku jpk (nie wiem czy ma to znaczenie dla sprawy).

W rejestrze sprzedaży została zadekretowana (zmiana statusu opisany na w przygotowaniu).

W tym momencie na rozrachunkach pojawia się ta faktura Ale tylko w PLN - nie widać waluty EUR.

image.thumb.png.1a06577ed90cb978a98212d392a34d91.png

 

Natomiast jeśli na fakturze utworzę ręcznie rozrachunek (jako należność) oraz zmienię status na w przygotowaniu to w rozrachunkach mam już tą fakturę w EUR ale jednocześnie jest ten poprzedni zapis tylko w PLN.

 

image.thumb.png.4af4e0eb3877018490b4ad1c1818e278.png

 

Czy tak to ma wyglądać? 

Link to postu
2 godziny temu, Iwona Grudzka napisał:

Faktura sprzedaży (w EUR) zaczytana została z pliku jpk (nie wiem czy ma to znaczenie dla sprawy).

Ma zasadnicze znaczenie - z jakiego formatu były wczytywane dane JPK_FA, czy JPK_V7 ? Jeśli z JPK_V7 to gdzie w tym formacie widzi Pani walutę dokumentu źródłowego ?

 

2 godziny temu, Iwona Grudzka napisał:

Czy tak to ma wyglądać? 

Oczywiście, że nie. Pomijając wykorzystywanie formatów niezgodnie z przeznaczeniem (formaty JPK nie służą do przekazywania danych do księgowości) oraz próbę samodzielnego poznania podstaw obsługi programu to nie można powielać rozrachunków, należy utworzyć tylko jeden rozrachunek (dokument VAT lub dekret), a na kolejnych dokumentach (dekret) go podłączać.

 

Link to postu
17 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście, że nie. Pomijając wykorzystywanie formatów niezgodnie z przeznaczeniem (formaty JPK nie służą do przekazywania danych do księgowości) oraz próbę samodzielnego poznania podstaw obsługi programu

Przepraszam Pana bardzo, ale co to znaczy "pomijając próbę samodzielnego poznania podstaw obsługi programu"? Takie działanie jest niedopuszczalne w Insercie?
To nie jest mój pierwszy program księgowy i do tej pory wszystkie programy bez najmniejszego wysiłku poznawałam sama. Dokładnie na 10 tyś zł wycenił swoją usługę wdrożenia programu jeden z Partnerów Inserta. Nigdy nie zakupiłabym tego programu wiedząc o tym jak to wszystko działa albo raczej nie działa.

 

17 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ma zasadnicze znaczenie - z jakiego formatu były wczytywane dane JPK_FA, czy JPK_V7 ? Jeśli z JPK_V7 to gdzie w tym formacie widzi Pani walutę dokumentu źródłowego ?

Jeśli na zrzucie ekranu widać że jest tam 180 Euro to widocznie użyłam JPK_FA. To po co to pytanie gdzie ja widzę walutę dokumentu?

 

 

Link to postu
38 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

Przepraszam Pana bardzo, ale co to znaczy "pomijając próbę samodzielnego poznania podstaw obsługi programu"?

Dokładnie to co napisałem odpowiadając na Pani pytanie - nie tak powinno wyglądać poznawanie / wdrażanie programu.

 

39 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

Takie działanie jest niedopuszczalne w Insercie?

Oczywiście, że jest dopuszczalne tylko w praktyce się nie udaje, niezliczone przykłady i konsekwencje takich prób od lat są opisywane między innymi na tym forum, poza forum jest jeszcze gorzej.

 

42 minuty temu, Iwona Grudzka napisał:

To nie jest mój pierwszy program księgowy i do tej pory wszystkie programy bez najmniejszego wysiłku poznawałam sama.

Nie jestem w stanie się do tego odnieść, gdyż nie znam tak dobrze innych programów.

 

43 minuty temu, Iwona Grudzka napisał:

Dokładnie na 10 tyś zł wycenił swoją usługę wdrożenia programu jeden z Partnerów Inserta.

Na prawdę muszę pisać, że wypadałoby poznać kilka ofert i je ze sobą porównać ? Ponadto bez poznania zakresu wdrożenia kwota nic nie znaczy, być może była zawyżona, a być może była to okazja.

 

46 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

Nigdy nie zakupiłabym tego programu wiedząc o tym jak to wszystko działa albo raczej nie działa.

Wracamy do początku - do doboru oprogramowania do swoich potrzeb i poznania jego podstaw obsługi. Pani samodzielna decyzja i jej konsekwencje, gdyby wsparła się Pani kimś z doświadczeniem to zapewne dałoby się uniknąć tej sytuacji.

 

49 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

Jeśli na zrzucie ekranu widać że jest tam 180 Euro to widocznie użyłam JPK_FA.

Napisała Pani i pokazała na zrzucie:

21 godzin temu, Iwona Grudzka napisał:

W tym momencie na rozrachunkach pojawia się ta faktura Ale tylko w PLN - nie widać waluty EUR.

--

59 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

To po co to pytanie gdzie ja widzę walutę dokumentu?

Przypomnę pytanie:

59 minut temu, Iwona Grudzka napisał:

Jeśli z JPK_V7 to gdzie w tym formacie widzi Pani walutę dokumentu źródłowego ?

Skoro korzystała Pani z JPK_FA to pytanie było bezzasadne.

 

--

 

Jeśli ciągle jest Pani zainteresowana rozwiązaniem problemu to proszę się na nim skupić i dokładniej opisać...

18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście, że nie. Pomijając wykorzystywanie formatów niezgodnie z przeznaczeniem (formaty JPK nie służą do przekazywania danych do księgowości) oraz próbę samodzielnego poznania podstaw obsługi programu to nie można powielać rozrachunków, należy utworzyć tylko jeden rozrachunek (dokument VAT lub dekret), a na kolejnych dokumentach (dekret) go podłączać.

Proszę pokazać to czym pisałem, w jaki sposób były tworzone i/lub podłączane rozrachunki, czyli pokazać dokument VAT, dekret i schemat importu dokumentu VAT (z widocznymi informacjami o walucie).

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...